home Niusy, Wydarzenia Żywa legenda polskiego metalu zespół TURBO w Zielonej Górze !!!

Żywa legenda polskiego metalu zespół TURBO w Zielonej Górze !!!

Żywa legenda polskiego metalu zespół TURBO ogłasza obszerne tournee pod kryptonimem ‘The Last Warrior Tour’. Zespół zapowiada wykonanie na żywo w całości kultowego krążka ‘Ostatni Wojownik’ (1987) oraz dodatkowo najostrzejsze petardy z bogatego dorobku płytowego grupy. W roli gościa specjalnego tournee wystąpi piekielnie ognisty HELLHAIM, serwujący miażdżący show w klimatach dokonań wczesnego Exciter! oraz jedna z najciekawszych siarczystych grup metalowych młodego pokolenia – pochodząca z Kotlina formacja OKRÜTNIK. Na koncert w Zielonej Górze zaprasza Stowarzyszenie Art Of Underground 31 marca 2019 do WySPa – Klub Studencki. Do zobaczenia !!!

*****************************
Wojciech Hoffmann (TURBO): To będzie wyjątkowo rzadki i niezwykle bezkompromisowy pakiet, o którym myślałem już od dawna. Zagramy Wam całego ‘Wojownika’ oraz nasze najszybsze i najostrzejsze numery z kilku płyt TURBO a nasi zaproszeni goście z całą pewnością również dołożą do pieca… Ściągajcie masowo, bowiem szykuje się mocny wpierdol – do zobaczenia na trasie!

www.turbo.art.pl
Turbo (oficjalny profil zespołu)
https://www.youtube.com/watch?v=FG7l-qXQMgY

*****************************
Bilety JUŻ DOSTĘPNE !!! :
* Przedsprzedaż: 40 zł
(bilety kolekcjonerskie dostępne od 19.02.2019)
➤ bileteria Muz-Art – (68) 324 63 13 w godz. 10.00-18.00
Zielona Góra, Aleja Niepodległości 12, www.muzart.pl
➤ klub JAZZKINO w godz. 10.00-24.00
Zielona Góra, ul.Jana Sobieskiego 14

* rezerwacje mailowe: 45 zł
tytuł maila: TURBO – BILETY ZIELONA GÓRA
treść: imię, nazwisko, telefon, ilość biletów
adres: aoustowarzyszenie@gmail.com

* W dniu koncertu: 50 zł
do nabycia na bramce

*****************************
wydarzenie na facebook:
https://www.facebook.com/events/312097969404078/

*****************************
TURBO – ‘The Last Warrior Tour’
Data: 31.03.2019 (niedziela) godz.19.00
Otwarcie klubu godz.18.00

*****************************
Miejsce:
Klub Studencki WySPa
Zielona Góra, aleja Wojska Polskiego 67
https://www.facebook.com/wyspaklub/

************************************
DORMANT DISSIDENT – Dormant Dissident to kapela założona w 2011 roku, grająca szeroko pojęty Heavy Metal. Od września 2012 roku zespół dał wiele koncertów na terenie całej Polski.
W maju 2013 roku kapela wydała pierwsze demo o nazwie „DDemo”.
Kolejnym krokiem było skomponowanie odpowiedniej ilości dobrego materiału, który mógł stworzyć debiutanckie LP zespołu. Tym sposobem 13 grudnia 2016 roku światło dzienne ujrzał album zatytułowany „Knightmares”, który był promowany podczas trasy „KNIGHTMARES TOUR 2017”

************************************
OKRÜTNIK – formacja założona w maju 2018 roku w Kotlinie z inicjatywy Michała, Grzegorza, Szymona i Mateusza. Na początku czerwca do składu dołączył Eryk. Brzmienia Okrütnika można zakwalifikować do szeroko pojętego heavy metalu z thrashowymi zagrywkami i elementami black metalu w wokalu. Teksty tworzą niepowtarzalny przekaz, cechujący się między innymi: nawiązaniami do poezji, negacji człowieka i świata, okultyzmu oraz przekonań nihilistycznych. Na codzień Okrütnik działa przy Domu Kultury w Kotlinie.

https://www.instagram.com/okrutnikband/
https://www.facebook.com/okrutnikofficial/
https://www.youtube.com/channel/UC3cAvYyvadWtsXZsqVuH4iQ

Guślarz (live)
https://youtu.be/zhwEyhtKJjI
Sabat (live)
https://youtu.be/NttmI935tp4

************************************
OSTATNI WOJOWNIK – czwarty album polskiej formacji metalowej TURBO, zarejestrowany w studio ‘Giełda’ w Poznaniu w 1987 roku. Krążek będący przełomem dla polskiej muzyki metalowej i należących do ścisłej czołówki najwybitniejszych dokonań muzyki thrash naszego regionu.

Nowoczesny na tamte czasy i ultra profesjonalny materiał inspirowany dokonaniami grup pokroju Metallica i Flotsam And Jetsam przyniósł zespołowi TURBO absolutne przewodnictwo na krajowym rynku ciężkiej muzyki zdobywając w szybkim tempie liczniejsze rzesze fanów i zwolenników. Ostry i szalony thrash metal z ‘Ostatniego Wojownika’ otworzył również grupie drogę do podpisania kontraktu z niemiecką wytwórnią płytową Noise Records – jednym z najważniejszych potentantów metalowych w Europie tamtego okresu. Doprowadziło to do wydania anglojęzycznej wersji płyty pod szyldem „Last Warrior’, która ukazała się na całym świecie i została bardzo pochlebnie przyjęta przez światową prasę muzyczną w tym m.in. magazyny „Kerrang” i „Metal Hammer”.

Po prestiżowym festiwalu ‘Metalmania 88’ na którym TURBO wystąpiło obok tak uznanych marek jak RAGE czy KREATOR zespół promował album na trasie koncertowej po Polsce i Czechosłowacji, po powrocie z której został zaproszony do odbycia kolejnego tournee po Węgrzech u boku największej ówczesnej gwiazdy muzyki thrash w Europie – formacji KREATOR. Wysoką pozycję TURBO i ‘Ostatniego Wojownika’ ugruntowały również entuzjastycznie przyjęte koncerty na największych w latach 80-tych festiwalach muzyki rockowej w tej części Europy – ‘Jarocin 87’, ‘Jarocin 88’ oraz wydana w tym samym roku koncertowa płyta ‘Alive’. Krążek ‘Ostatni Wojownik’ po dziś dzień uznawany jest za prawdziwy kanon thrash metalu i złotych lat dla muzyki metalowej w Polsce.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.