home Niusy, Wydarzenia ŻURAW – koncert promujący debiutancki album

ŻURAW – koncert promujący debiutancki album

ŻURAW JK ZG 2016

Zielonogórski klub JAZZKINO zaprasza na premierowy koncert, który rozpoczyna trasę promującą solowy album „A.R.E ”, frontmana zespołu MATE, Rafała Żurawia Żurawińskiego. Podczas koncertu będzie można usłyszeć autorskie utwory Żurawia, wykonywane do wtóru hawajskiego ukulele. Są one odzwierciedleniem dróg muzycznych, które artysta obierał przez ostatnie lata działając w różnych formacjach muzycznych. Koncert i spotkanie z artystą odbędzie się w sobotę 19 listopada 2016 o godz.20.00 w klubie JAZZKINO. Zapraszamy.

Bilety: 10 zł – do nabycia wyłącznie przed koncertem

https://www.facebook.com/events/1792007277748062/

Data: 19.11.2016 (sobota) godz.20.00

Miejsce: JAZZKINO

Zielona Góra, ul. Jana Sobieskiego 14

https://www.facebook.com/jazzkino/

 „A.R.E” to dwanaście utworów, które są ukłonem w stronę wszystkiego co dobre, w stronę prostego, uważnego życia. W warstwie muzycznej „A.R.E” nawiązuje głównie do szeroko pojętej muzyki folkowej, momentami kołysze w rytmie reagge i co pewien czas zaskakuje mocniejszym, rock&rollowym uderzeniem. Kompozycje są oszczędne, proste, spójne i osobiste, a zamiarem autora było stworzenie „zwykłych piosenek do zaśpiewania”.

Warto wspomnieć, że ŻURAW jest członkiem zespołu MATE, z którym supportował takie grupy jak: KULT, ŚWIETLIKI, ARMIA czy VOO VOO. Razem z MATE i Alinką Sarit Konwińską stworzył kapitalną muzykę graną na żywo do spektaklu Wizyta Starszej Pani w Teatrze Lubuskim w Zielonej Górze. Z zespołem FABULA RASA wziął na warsztat poezję Edwarda Stachury, która w rockowym wydaniu zabrzmiała współcześnie, autentycznie i świeżo. Płyty „A.R.E ” można posłuchać w serwisach YouTube i Soundcloud. Wielbiciele płyt w formie tradycyjnego CD mogą nabyć album wysyłkowo na stronie: https://www.facebook.com/ZurawA.R.E/ i na koncertach.

 Płyta A.R.E została nagrana w ciągu dwóch dni na tzw. „setkę”, wiosną 2016 roku w Poznaniu, przez muzyka Grzegorza Piotrowskiego.

Lubuskie Dobrze Rockuje  patronuje płycie.