home Niusy, Wywiady/Recenzje Zielonogórski SYNDROM w studiu nagrań

Zielonogórski SYNDROM w studiu nagrań

‘Bez pracy nie ma kołaczy’ – 29 stycznia 2017 r., niedziela, godzina 15:00. Próba generalna zespołu – Syndrom zwiera szyki przed wejściem do studia nagrań. Przegrywamy materiał, dokonujemy ostatnich szlifów i uzgodnień dotyczących materiału. Pakujemy sprzęt.

‘Komu w drogę temu czas’ – 30 stycznia 2017 r., poniedziałek, godzina 15:00. Przewozimy sprzęt z sali prób do Studia Nagrań POLYSOUND. Instalujemy sprzęt, podłączamy i sprawdzamy czy wszystko chodzi jak w szwajcarskim zegarku.

‘Diabeł tkwi w szczegółach’ – 31 stycznia 2017 r., wtorek, godzina 10:00 Artur i Vadim – mistrzowie wiosła – wkraczają do akcji, zaczyna się nagrywanie partii gitar. Do zarejestrowania jest dziewięć utworów, w tym cover zespołu Slayer. Materiał na nowej płycie Insanity is contagions będzie w duchu klasyki, w klimacie death metalowym. Inspirowała nas twórczość takich zespołów jak Metallica, Slayer, Testament, Pantera, Machine Head, Sepultura, Iron Maiden.

‘Gdzie się z chęcią zejdzie praca, tam się hojnie trud opłaca’ – 1 lutego 2017 r., środa, godzina 10:00 Wejście smoka – Paweł naczelny pałkarz Syndromu rozpoczyna kilkugodzinną, pełną siły, precyzji ciosów i potu walkę z bębnami i talerzami. Perkusja nagrywana jest naturalnie przez mikrofony. Jak mówi Paweł „będzie intensywniej, gęściej o partie stopek i bardziej technicznie”.

‘Kto szuka ten znajduje’ – 3 lutego 2017 r., piątek, godzina 10:00 Jak Kojak z lizakiem tak syndromowy spec od niskich dźwięków Bartek z basem wkracza do studia. Basista bierze na warsztat kolejne instrumentalne wątki sprawy nagrania nowego materiału. W trakcie sesji nagraniowej, tak jak w dobrym filmie, jest wartka zmiana akcji. Po konsultacji ze Zbyszkiem (realizatorem) Bartek aranżuje niektóre swoje partie inaczej niż planował. W efekcie materiał zyskuje więcej przestrzeni w zestawieniu z gitarami i perkusją.

‘Co z kim i o kim? – czyli kto się promuje ten egzystuje’ – 4 lutego 2017 r., sobota, godzina 11:00 Działo się, działo … Do tytułowego utworu z płyty Insanity is contagions powstaje teledysk kręcony przez chłopaków z Wjazdu Na Próbę – Jarka i Maksa oraz film dokumentujący pracę Syndromu w studiu nagrań. Ekipa z Riff TV – Mrówka & Robson kręcą film – wywiad z zespołem o nowej płycie i nie tylko. Stowarzyszenie Forum Art przygotowuje Kronikę zielonogórskiego rocka, w której będzie można znaleźć informacje o Syndromie. Redaktor Zdzisław Haczek z Gazety Lubuskiej przygotowuje reportaż o naszych dokonaniach ze studia nagrań.

‘Cicha woda brzegi rwie’ – wokalistka Syndromu Zuza będzie niedługo zdzierała swoje struny.

‘Sukces ma wielu ojców’ – warto czekać na dobrze zrobiony mix. Nowa płyta nadchodzi wielkimi krokami… \m/

ZOBACZ VIDEO ZE STUDIA

 

facebook zespołu:

https://www.facebook.com/SyndromBand/