home Wywiady/Recenzje O aktualnych wyzwaniach, planach na koncertową jesień i plonach płyty „Loneliness” – wywiad z liderem zespołu LaNinia.

O aktualnych wyzwaniach, planach na koncertową jesień i plonach płyty „Loneliness” – wywiad z liderem zespołu LaNinia.

Zespół LaNinia trafił do studia Aurora. Co tam robią, co nagrywają i kiedy usłyszymy nowy materiał? O tym wszystkim opowiedział nam lider formacji, Daniel Ludwiczak.
LDR: Już trochę czasu minęło od wydania debiutanckiej płyty zespołu LaNinia pt. „Loneliness”. Mógłbyś ten okres podsumować, co takiego wydarzyło się po premierze?
Daniel Ludwiczak: Witaj! Pod koniec sierpnia minął dokładnie rok od premiery płyty. Przez ten rok trochę się działo! W związku z pojawieniem się albumu mieliśmy zaszczyt grać kilka koncertów z Corruption w ramach trasy „Rock’n’Roll is Your Enemy? We are Your Enemy” oraz serię koncertów z zespołem Turbo na trasie „The last Warrior Tour 2019”. Odbyło się również kilka festiwali np. Rock and Beer Fest w Sulęcinie. Odwiedziliśmy również Środę Śląską i Festiwal „Uwolnić Muzykę” – mieliśmy ogromną przyjemność dzielić deski sceny z moim ukochanym zespołem Vader oraz z zespołem Kat&Roman Kostrzewski. Trochę się działo! W międzyczasie wydaliśmy również płytę na winylu – możecie ją kupić na www.winylowo.com. Płyta jest wydana w trzech kolorach przez Winylowo Records. Realizacji podjął się Tomasz Olszewski (Pan Winyl) oraz Adam Sieklicki (Vader Legions) menadżer zespołu.
LDR: Czy już w takim razie czas na nowy materiał?
D.L: Oczywiście! Myślimy intensywnie o roku 2020 i mamy plan, żeby właśnie wtedy pojawił się drugi album. Pomyślałem jeszcze, żeby dać naszym słuchaczom przedsmak nowej płyty i… może na święta pojawi się nasza EP-ka?
LDR: Co zawierać będzie ta EP-ka? Czy będzie to kontynuacja dotychczasowych dźwięków czy być może totalna zmiana kierunku?
D.L: LaNinia nie ma zamiaru zmieniać kierunku muzycznego, bo po co? Gramy jak lubimy i potrafimy, a przy tym dajemy radość i satysfakcję innym, a dla nas to bardzo ważne. Może będzie więcej piekła (śmiech).
LDR: Na waszym profilu facebook wyczytać możemy ze pojawi się jeden cover. Co to będzie?
D.L: Na EP-ce pojawią się trzy autorskie utwory zespołu i jeden cover. Ale na tą chwilę to to niespodzianka, w dniu premiery będzie wszystko jasne (śmiech).
LDR: Kiedy materiał się ukaże? I czy to zapowiedź drugiej płyty LaNini?
D.L: Mam nadzieję, że będzie to grudzień 2019.
LDR: Mamy już jesień, czyli czas koncertów klubowych. Czy są jakieś plany koncertowe? Gdzie Was będzie można zobaczyć i usłyszeć? No i czy usłyszymy już nowy materiał?
D.L: Tak, zagramy już we wrześniu w Klubie u Bulka – podczas trasy zespołu The Sixpounder, a 30 listopada w Gorzowie Wielkopolskim. Nowy materiał zaprezentujemy po premierze EP-ki. Na razie mogę zdradzić tyle, że jesteśmy na etapie rozmów, aby na koniec roku zagrać koncert z bardzo fajnym zespołem. Szczegóły w krótce! \m/
LDR: Serdeczne dzięki za tych kilka słów. Do zobaczenia na koncertach!

Z Danielem Ludwiczakiem rozmawiał redaktor Lubuskie Dobrze Rockuje, Jacek Filipek.