home Niusy, Wydarzenia Wieczór z Muzyką Żydowską

Wieczór z Muzyką Żydowską

Restauracja Winiarnia Bachus zaprasza na wyjątkowy Wieczór z Muzyką Żydowską. Podczas spotkania usłyszymy kilkanaście muzycznych miniaturek, typowych żydowskich melodii tzw. Freylachów przeplatanych słowem. Wieczór poprowadzi Jakub Kotowski – koncertmistrz Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej, który współpracował także z zespołem Funeral Band Gorana Bregovića. Towarzyszyć mu będą Bartłomiej Stankowiak na fortepianie oraz Janusz Lewandowski na kontrabasie. Na koncert w Zielonej Górze zapraszamy w niedzielę 19 maja 2019 od godz.20.00. Podczas koncertu zaprezentujemy Państwu specjalną kartę menu.Zatem „Shalom!” i do zobaczenia !!!

✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦
Data: 19.05.2019 (niedziela)
Godzina rozpoczęcia koncertu: 20.00

✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦
Miejsce:
Restauracja Winiarnia Bachus
Zielona Góra, ul. Stary Rynek 1
Restauracja Winiarnia Bachus
http://www.winiarnia-bachus.pl

✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦
Bilety: 40 zł
Rezerwacje stolików: tel. 511 161 212

✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦
wydarzenie:
https://www.facebook.com/events/322418645108562/

✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦

✦JAKUB KOTOWSKI – skrzypce
Ukończył Akademię Muzyczną w Poznaniu w klasie skrzypiec Profesora Bartosza Bryły. W okresie studiów czynnie współpracował z Wedding and Funeral Band Gorana Bregovića.

Autor licznych opracowań muzyki poważnej i rozrywkowej a także kompozytor: 2005 – miniatura na orkiestrę kameralną „Świt lata”; 2008 – „Oratorium miłości”, w tym samym roku muzyka do filmu w reżyserii Andrzeja Mosia „Antoni Serbeński wiosna maj”.

Jego wszechstronne zainteresowania muzyczne obejmują różnorodne stylistyki takie jak m.in: poezję śpiewaną, muzykę etniczną, pop-rockową oraz klasyczną. W roku 2015 wziął udział m.in. w nagraniu płyty „Kolędy wielkie” Ani Wyszkoni, z którą następnie występował wchodząc w skład jej zespołu. W swoim dorobku posiada również opracowanie muzyki na orkiestrę symfoniczną towarzyszącą niemieckiemu rockowemu zespołowi SIX w ramach cyklu koncertów pod nazwą „SIX goes ClasSIX”. Członek zespołu MuzaProjekt, z którym zrealizował m.in. koncert pt. „Ocalić os zapomnienia” poświęcony Markowi Grechucie. Współpracuje również z zielonogórskim środowiskiem muzyków jazzowych w ramach koncertów klubowych.

Od września 2009 r pełni funkcję koncertmistrza Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej .

✦BARTŁOMIEJ STANKOWIAK
Ukończył podstawową szkołę muzyczną im. Grażyny Bacewicz w Nowej Soli oraz Państwowe Liceum Muzyczne im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu. Odbył studia w zakresie dyrygentury symfonicznej pod kierunkiem prof. Renarda Czajkowskiego w Akademii Muzycznej w Poznaniu, które ukończył w roku 1993.

Współpracował z chórem Sonantes Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, z którym w ciągu kilkunastu lat koncertował w Polsce oraz wielu krajach europejskich.

Pracuje w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Z chórem tego Instytutu wielokrotnie występował w kraju i zagranicą, prezentując zarówno formy wokalne jak i wokalnoinstrumentalne.

W roku 2005 założył zespół wokalny Vox humana. Współpracował z orkiestrą barokową Accademia dell’ Arcadia. Z zespołem tym nagrał pięć płyt CD z serii Musica Restituta, poświęcone osiemnastowiecznej kulturze muzycznej Wielkopolski. Orkiestra pod jego kierunkiem dokonała także nagrań trzech płyt z jasnogórskimi muzykaliami, wydanymi w serii Musica claromontana. W 2008 roku ukazał się w Japonii pięciopłytowy album DVD z instrumentalnymi dziełami epoki baroku w wykonaniu orkiestry Accademia dell’ Arcadia pod jego dyrekcją. W roku 2014 prowadził premierowe przedstawienie jednoaktowej opery Scena w karczmie czyli powrót Janka Oskara Kolberga.

Pracował jako nauczyciel w PSM I i II stopnia w Zielonej Górze, gdzie prowadził orkiestrę symfoniczną. Współpracuje z Niemiecko-Polską Orkiestrą Młodzieżową. Jest współtwórcą i dyrektorem artystycznym cyklu Magna Opera Sacra, w ramach którego współpracuje z orkiestrą Arte dei Suonatori. Jest dyrygentem Chóru kameralnego Uniwersytetu Zielonogórskiego Cantus humanus.

W roku 2014 uzyskał tytuł doktora habilitowanego w zakresie sztuki w dziedzinie dyrygentury. Obecnie pełni funkcję dyrektora Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego.

✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦
Restauracja Winiarnia Bachus
Rok 2019, to rok przełomowy dla naszej restauracji. Bachus to pasja do tradycyjnej kuchni polskiej z nowoczesnym akcentem. Znajdziecie nas w samym sercu miasta, schodząc w dół schodami miejskiego ratusza. Wyjątkowy klimat, najlepsza kuchnia oraz bogata oferta win lokalnych sprawia, że do Bachusa wraca się często!

To miejsce, do którego przychodzi się zarówno na lunch, spotkanie biznesowe lub towarzyskie. Kieliszek dobrego wina, whisky lub filiżankę wyjątkowej kawy? Żaden problem. Organizujemy wieczorki muzyczne oraz menu degustacyjne, dbając o najwyższą jakość usług.

✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦
Organizacja koncertów w lokalu:
Igor Skrzyczewski
Stowarzyszenie
Art Of Underground
tel. 605 432 744

✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦✦