home Niusy, Wydarzenia Warszawiacy w Lubuskiem – Vavamuffin – Solresol 2014 Tour

Warszawiacy w Lubuskiem – Vavamuffin – Solresol 2014 Tour

 

VAVA LOGA

Vavamuffin powstało w lutym 2003-go roku w Warszawie. Dokładnie rzecz biorąc na warszawskich Siekierkach, łącząc w sobie zieleń otaczającą niedalekie jeziorko czerniakowskie i dym z kominów E.C. Siekierki. Vavamuffin to połączenie dwu słów: jamajskiego „raggamuffin” oznaczającego styl śpiewania, nawijania i „Vava” czyli po prostu Warszawa. W skład zespołu weszli zarówno debiutanci jak i utytułowani już zawodnicy polskiej sceny reggae. Obecny skład przedstawia się następująco:

GORG (dee-jay), PABLOPAVO (dee-jay, czyli nawijacz), MR. REGGAENERATOR (dee-jay), EMILI JONES (bass), JAHCOB JUNIOR (perkusja), DADDY RAFFI (gitara) , PATRYK KRAŚNIEWSKI (piano, synths, melodica), DUBBIST (sampler
i gramofony), bARTon (akustyk/dub master).

Vavamuffin ma na swoim koncie około 400 koncertów, od małych salek klubowych po występy przed ponad stutysięczną publicznością na Przystanku Woodstock. Koncertuje w kraju i za granicą (Niemcy, Finlandia, Chorwacja, Słowenia, Węgry, Czechy, Słowacja, Irlandia, Wielka Brytania, Etiopia, Włochy, Stany Zjednoczone).
I to właśnie koncerty są żywiołem tego zespołu i kto raz go zobaczy, będzie chciał znów… i znów… i znów 🙂

Od roku 2004-go zespół związany jest z wytwórnią i agencją koncertową Karrot Kommando. Najprężniej działającą niezależną wytwórnią reggae i okolic.

 

Dyskografia:

 

Vabang!,

 

Inadibusu,

 

Mo’ better rootz,

 

Dubang!,

 

Solresol

 

https://www.facebook.com/vavamuffin