home Niusy, Wydarzenia Wake Up and Live 2017

Wake Up and Live 2017

WAKE UP and LIVE 2017 Festival
SULĘCIN (lubuskie)
ul.
Moniuszki 1, 69-200 Sulęcin
Data: 09-10-11.06.2017
Wstęp: bezpłatny!

Sulęciński Ośrodek Kultury – organizator festiwalu WAKE UP and LIVE, zaprasza wszystkich na niezwykłą przygodę z muzyką, która odbędzie się w dniach 9-11 czerwca br.

WAKE UP and LIVE, to jedna z najistotniejszych i najciekawszych propozycji muzycznych w województwie lubuskim. To już jej jedenasta edycja… Wake Up and Live, to impreza dla miłośników różnorodnych gatunków muzyki, kolorów, ciepłej atmosfery i przyjaźni. Festiwal, który nie ma sobie równych w regionie, zwłaszcza pod względem tego „klimatu”, którego oczekuje się w przypadku takich wydarzeń!

W tym roku na naszej scenie oprócz zespołów z Polski wystąpią zespoły reprezentujące naszych niemieckich sąsiadów, a istotną częścią Festiwalu stanie się strefa muzyki elektronicznej.

Wake Up jest wydarzeniem nie tylko muzycznym, to także akcje społeczne, warsztaty, istotne rozmowy i konstruktywne działania, dzięki którym mamy coraz więcej uczestników z całej Polski, a nawet Europy.

Podczas tegorocznego Festiwalu odbędą się warsztaty bębniarskie i instrumentalne. Nowością będzie akcja „daj włos” prowadzona przez fundację Rak’n’Roll. Celem akcji jest zbiórka włosów, które przeznaczone zostaną na peruki dla kobiet zmagających się z chorobą nowotworową. Dodatkowo zapraszamy także na akcję „Wake Up dla czterech łap”, czyli charytatywną zbiórkę karmy dla gorzowskiego schroniska „Azorki”.

W niedzielę, zapraszamy serdecznie na Wake Up KIDS. To dzień pełen atrakcji dla dzieci i ich rodzin, a wśród nich niezapomniana harcerska przygoda, dmuchańce, warsztaty bębniarskie, teatr, malowanie twarzy, kreatywni animatorzy i wiele innych działań wywołujących radość w każdym dziecku.

Jak zwykle specjalną (w tym muzyczną) ofertę gastronomiczną szykuje Restauracja MAK. Odwiedzą nas także „Lody z Gościńca” oraz „Shakewave” – foodtruck, którego specjalnością są „shakes”, które można skomponować samodzielnie.

Tegoroczną edycję festiwalu Wake Up wzbogaciliśmy o konkurs w ramach projektu Lubuskie Dobrze Rockuje, którego celem jest wspieranie i promocja szeroko rozumianej muzyki rockowej w województwie lubuskim. Eliminacje do części konkursowej festiwalu LDR odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim (w klubie C-60) oraz w Zielonej Górze (w klubie Jazzkino).

Do udziału w finale zaprosiliśmy sześć najlepszych zespołów, w tym przedstawicieli niemieckiej sceny rockowej. Zespoły rywalizować będą o główną nagrodę pieniężną w wysokości 2.500 zł, ufundowaną przez Burmistrza Sulęcina oraz inne, atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Do konkursu zakwalifikowały się: MAJOS SQUAD, DORMANT DISSIDENT, DISCO POGO, MĘCZENIE OWIEC, OTHERSIGHT, a konkursowym gościem z Niemiec będzie DIRTSHEATH.

Finałem przeglądu LDR będzie koncert PROJECT 10/31. W dużym skrócie, jest to projekt trzydziestu jeden wybitnych lubuskich artystów, którzy wspólnymi siłami nagrali dziesięć wyjątkowych utworów. W akcji biorą udział muzycy m.in. takich zespołów jak: Plamka, 5 Rano, New Massage, Instant Blues, Shata Qs, Muzolla, Kawa, Lóóstra, Mate, LemON.

Więcej informacji na temat projektu Lubuskie Dobrze Rockuje znajdziecie Państwo pod adresem: www.lubuskie.dobrzerockuje.pl.

Na XI Wake UP and LIVE staną trzy sceny. Na dużej scenie odbędą się zmagania w konkursie LDR, a także pojawią się piątkowe i sobotnie gwiazdy: PROJEKT 10/31, ŁONA i WEBBER, HOPE, KUFAJKA RENCISTY (Sulęcin), CHORZY, OFFENSYWA, CHILLI CREW, VOO VOO. Mała scena stworzona jest z myślą o młodych debiutantach, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności właśnie na naszym festiwalu. Zapraszamy chętnych, nawet spontanicznie możecie wystąpić na naszej „małej scenie”, którą chcielibyśmy ożywić już od godzin południowych każdego dnia. Trzecią sceną jest BETWEEN US, czyli piknik elektroniczny, na który zapraszamy miłośników muzyki mechanicznej, elektro i klubowej.

Na terenie festiwalowym także: pole namiotowe, parkingi, strefy gastronomiczne, strefy handlowe, kawiarnie, trybuny i boisko siatkówki plażowej, na których odbędzie się turniej „Grand Slam Stare Japonki” (siatkówka plażowa), a także wystawa prac Krzysztofa Nesterowicza i wiele innych atrakcji, które spontanicznie pojawić się mogą… jak co roku!

Wake Up and Live jest gwarancją dobrej zabawy!
…zatem do zobaczenia!
Sulęciński Ośrodek Kultury

– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –
PROGRAM:

09.06.2017 (piątek)
15:00 – konkurs zespołów w ramach LDR (Duża Scena)
MAJOS SQUAD, DORMANT DISSIDENT, DISCO POGO, MĘCZENIE OWIEC, OTHERSIGHT, DIRTSHEATH (D)
15:00 – 01.00 BETWEEN US – piknik elektroniczny (Scena Elektro)
WRX, TEEM, RODIS, TOM DA GROOVE, Mr. DARK, SIMON SETT, ELEKTRIK, ROC PLUS, PORXPOL, PAN PLASTYK, VJ GNIAZDO_OS
20:00 PROJECT 10/31 (Duża Scena)
21:30 ŁONA I WEBBER (Duża Scena)
23:00 HOPE (Duża Scena)
10.06.2017 (sobota)
12:00 GRAND SLAM STARE JAPONKI – turniej siatkówki plażowej (strefa Grzędy)
12:00 KRZYSZTOF NESTEROWICZ – wystawa fotografii (strefa Grzędy)
14:00 – 1.00 BETWEEN US – piknik elektroniczny (Scena Elektro)
WRX, TEEM, RODIS, TOM DA GROOVE, Mr. DARK, SIMON SETT, ELEKTRIK, ROC PLUS, PORXPOL, PAN PLASTYK, VJ GNIAZDO_OS
15:00 – 17:00 OTWARTA SCENA (Mała Scena)
17:00 – 19:00 Rak’N’Roll (HOL SOK)
17:00 – 01:00 Soundsystem, DJ (Mała Scena)
17:00 KUFAJKA RENCISTY(Duża Scena)
18:00 OFFENSYWA (Duża Scena)
19:30 CHORZY (Duża Scena)
21:00 VOO VOO (Duża Scena)
23:00 CHILLI CREW (Duża Scena)

11.06.2017 (niedziela)
14:00 – 17:00 WAKE UP KIDS
(zabawy, konkursy, teatr, koncerty dziecięco-młodzieżowe, animacje, dmuchańce, harcerskie atrakcje, warsztaty bębniarskie i inne)

WSTĘP BEZPŁATNY!!!
Adres: SOK (Winna Góra), ul. Moniuszki 1, 69-200 Sulęcin (lubuskie)

Dojazd: S3 / A2, DW 22 / DW 24 / DW 92, DK 136 / DK 137 / DK 138
Port lotniczy: Babimost, Berlin Schonefeld
Kolej: Gorzów Wielkopolski, Międzyrzecz, Rzepin (+dojazd PKS)

Więcej informacji:
www.soksulecin.pl
www.facebook.com/wakeupfestiwal
www.wakeupfestiwal.pl/