home Wywiady/Recenzje ~ Uwielbiam Unosić Się Na Żywo ~

~ Uwielbiam Unosić Się Na Żywo ~

Wywiad z Olkiem Różankiem z Zespołu CHORZY ~ podczas festiwalu Wake up und Live:

~ Co jest lekarstwem?

~ Nie ma lekarstwa. Są ludzie, którzy chcą nas słuchać.

1

~ Trans, balans, słowo, dźwięk, cisza, artyzm, dusza – co jest dla Ciebie kluczem?

W zasadzie nie używam wymienionych słów zbyt często ani na scenie ani poza nią, bo to jedynie dosyć ogólne określenia, zbiór oczywistości przypisanych ludziom. Każde słowo ma wagę, każdy dźwięk ma wartość. Oczywiście mam wpływ na wagę i wartość tego co robię, mówię czy tworzę. O artyzmie nie widzę potrzeby mówić, nie lubię też używać wobec siebie określenia „artysta”. Kojarzy mi się to ze stratą czasu, który można spożytkować na jakąś właściwszą twórczość własną. Balans jest mi obcy i niezbyt często potrzebny, trans bywa, ciszy się uczę, duszę mam.

19059815_1201624396608673_8355664544610134581_n

~ Czy koncertowanie jest twórczym uniesieniem?

~ Tak, zresztą jak każde inne zajęcie, bo tylko ode mnie zależy jaki mam stosunek do czynności której poświęcam czas i energię. To trochę tak, że energia którą uzyskuję z tego co robię jest pochodną energii którą wkładam w to co robię. Uwielbiam unosić się na żywo. 

olek różanek

 

 

~ Czy artysta więcej tworzy z bólu, niedosytu, dwubiegunowości niż w poczuciu zadowolenia, szczęścia, spełnienia?

~ Powiem za siebie, że tworzę z potrzeby. Każdy człowiek także odpowie na to pytanie za siebie. Mając już na koncie nieco tekstów czy muzyki, droga do kolejnych wyzwań twórczych wcale nie staje się mniej kręta, bo to nie jest tak że im dalej tym łatwiej. Z tymże ja się tego trudu i zawiłości nic a nic nie lękam.

~ Sprawiasz wrażenie subtelnej lirycznej postaci a na scenie potrafisz zamienić się w dzikie zjawisko. Subtelność czy dzikość bardziej Cię charakteryzuje?

~ To jest pytanie do ludzi którzy mnie widzą i słyszą w czasie w którym na pewno nie robię tego ja. Analizę swojej postaci zostawiam tym których taka czynność może interesować. Może jest ktoś kto z takich badań uzyska dobrą energię, którą następnie spożytkuje na samym sobie. 

up

 

~ rozmawiała: sara zdzitowiecka ~

~    sulęcin ~ lato 017` ~

19059075_1201633966607716_6915530258905379115_n