home Zespoły TRUPIĘGI

TRUPIĘGI

TRUPIĘGI

etno/rock/alternatywa

Trupięgi, budują nieco mroczny, nieco uduchowiony nastrój, choć czasami śmieją się, drwiąc“ z ziemskiej mitręgi”. Drwią też sami z siebie, improwizują i bawią się swawolnie dźwiękiem i słowem. Wszystkie uczucia wyzwalają w miksturze podczas koncertów, budując nastrój i w mig go obalając, to romantyczna przygoda, zaskakująca żonglerka emocjami.
Poezję interpretujemy na swój indywidualny i niepowtarzalny sposób, czasami na przekór, czasami wprost. Trupięgi można było już posłuchać i zobaczyć „na żywo” m.in. w krakowskiej Piwnicy Pod Baranami, w Krakowskim Salonie Poezji w Bibliotece Wojewódzkiej w Zielonej Górze, w Bibliotece Publicznej w Sulęcinie (pierwszy koncert), podczas słynnego festiwalu w Piwnicy Kany, podczas Ińskiego Lata Filmowego, w wielu klubach, salach koncertowych, schroniskach, w domach kultury, knajpkach, w gąszczu leśnym, w stodołach, w bibliotekach i w innych miejscach, czasami bardzo nietypowych. Zagraliśmy na kilku festiwalach takich jak: Akustyczeń, transVocale, Folklorum, II Noc Kultury, a także zagranicą na: Liederlauschen am Rand – Das Open Air Festiwal w Berlinie, Liederlauschen am Rand – Oderaue.
Na wiosnę 2020 roku ukazał się pierwszy album zespołu zatytułowany „ LESMAN boso”. Płytę nagrano w studio SMOK Słubice pod czujnym okiem Piotra Tamborskiego, którego można śmiało nazwać piątym członkiem zespołu.

Skład zespołu:

Katarzyna Gardzejewska – głos
Jacek Filipek – instrumenty perkusyjne
Jerzy Hippmann – gitara basowa, gitara akustyczna, głos
Kosma Kowalski – gitara akustyczna

www.facebook.com/trupiegi

www.instagram.com/trupiegiofficial/