home Niusy, Wydarzenia Świetlicki / Gralak w Zielonej Górze

Świetlicki / Gralak w Zielonej Górze

Zielonogórski klub JAZZKINO zaprasza na koncert ŚWIETLICKI / GRALAK. MARCIN ŚWIETLICKI: poeta, powieściopisarz, wokalista zespołów Świetliki oraz Czarne Ciasteczka. ANTONI „ZIUT” GRALAK: trębacz, kompozytor, producent muzyczny Od lat uznawany jest za jednego z najbardziej twórczych muzyków w kraju. Koncert odbędzie się w sobotę 17 grudnia 2016 o godz.20.00. Zapraszamy !!!

*******************************

Bilety:

*Przedsprzedaż: 25 zł

– Bileteria Muz-Art – (68) 324 63 13 w godz. 10.00-18.00
Zielona Góra, Aleja Niepodległości 12, www.muzart.pl

– Klub JAZZKINO
Zielona Góra, ul. Jana Sobieskiego 14
w godz.18.00-24.00

* Rezerwacje: 30 zł
aou.koncerty@gmail.com
w tytule:ŚWIETLICKI GRALAK REZERWACJA
w treści: ilość biletów, imię i nazwisko, numer telefonu
zamknięcie rezerwacji: 16.12.2016 godz.12.00

* W dniu koncertu: 35 zł
do nabycia na bramce

*******************************
wydarzenie na facebook:
https://www.facebook.com/events/1291753700888479/

*******************************
Data: 17.12.2016 (sobota) godz.20.00

*******************************

Miejsce:
Klub JAZZKINO
Zielona Góra, ul. Jana Sobieskiego 14
https://www.facebook.com/jazzkino

*******************************

ANTONI „ZIUT” GRALAK – trębacz, kompozytor, producent muzyczny

Od lat uznawany jest za jednego z najbardziej twórczych muzyków w kraju. Jako trębacz nadal szlif najważniejszej scieżce polskiego off jazzu lat 80. Nazwisko Gralaka odsyła do legendarnych formacji: Free Cooperation, Young Power oraz bliższych rockowi grup Sfora i Woo Boo Doo. Sławę zdobył jako współtwórca potęgi jazz-rockowej formacji Tie Break, która zalicza się do wąskiego grona kultowych polskich grup muzycznych. Prowadzi dwa autorskie projekty Graal i YeShe
Jako ceniony muzyk sesyjny współpracuje z czołówka jazzowej sceny i wieloma gwiazdami. Związany ze scena drum’ bassowa. Kompozytor muzyki filmowej i teatralnej.
Pomimo międzynarodowego sukcesu Tie Breaku zdecydował się na karierę solowa. Jego płyty, szczególnie Graal należy zaliczyć do najbardziej interesujących kreacji w stylu, który w dużym uproszczeniu można okreslić jako free jazz. Podobnie jak kiedyś, tak i teraz przeciera nowe szlaki. Projekt o nazwie YeShe jest próba przeniesienia drum’n’bassowej estetyki, kojarzonej dotychczas głównie z kultura klubowa na bardziej tradycyjny sposób serwowania muzyki.
W 1999 roku założył pracownię Jasnachmura (obecnie Fundacja Wspierania Kultury ), gdzie realizowane są projekty multimedialne, filmowe, kreowanie wizerunku w sieci, koncerty i festiwale.

https://www.facebook.com/antonigralak/?fref=ts

*******************************

MARCIN ŚWIETLICKI poeta, powieściopisarz, wokalista zespołów Świetliki oraz Czarne Ciasteczka. Debiutował tomem wierszy „Zimne kraje”. wydanym w 1992 r. przez fundację „bruLionu”. Do 2004 r. pracował jako korektor w „Tygodniku Powszechnym”. Przez pewien czas w duecie z Grzegorzem Dyduchem prowadził program telewizyjny „Pegaz”. Zagrał główną rolę w dramacie Wojciecha Smarzowskiego „Małżowina” (1998) oraz gościnnie pojawił się w filmie „Anioł w Krakowie” (2002). W prozie pod własnym nazwiskiem zadebiutował w 2006 r., wydając książkę „Dwanaście”, która dała początek trylogii kryminalnej – następnie ukazały się „Trzynaście” (2007) i „Jedenaście” (2008). Laureat licznych nagród literackich, m.in. im. Georga Trakla, Fundacji im. Kościelskich, Grand Prix w konkursie czasopisma „bruLion”, Paszportu „Polityki” (odmówił przyjęcia), Nagrody Literackiej GDYNIA (za „Jedenaście”). Kilkakrotnie nominowany do Nagrody Literackiej NIKE. Opublikował osiemnaście książek poetyckich, w tym ostatnio: „Muzyka środka” (2007), „Nieoczywiste” (2009), „Niskie pobudki” (2009), „Wiersze” (2011). Mieszka w Krakowie.
Laureat licznych nagród literackich, m.in. im. Georga Trakla, Fundacji im. Kościelskich, Grand Prix w konkursie czasopisma „bruLion”, Paszportu „Polityki” (odmówił przyjęcia), Nagrody Literackiej GDYNIA (za „Jedenaście”). Kilkakrotnie nominowany do Nagrody Literackiej NIKE.

https://www.facebook.com/marcinswietlickiwiersze/?fref=ts

*******************************