home Wydarzenia Sulęcin Reggae Festiwal – relacja z wydarzenia

Sulęcin Reggae Festiwal – relacja z wydarzenia

W dniach 5-6 października w Klubie u Bulka rozbrzmiały gorące i pozytywne wibracje muzyki reggae. Podczas tegorocznej, ósmej edycji Sulęcin Reggae Festiwal na scenie Klubu u Bulka wystąpiły zespoły: TABU, Wiewiórka na Drzewie, Kufajka Rencisty oraz dwie kapele, biorące udział w Młodej Reggaeneracji: MYASTA, RAGGABARABANDA.

Atrakcje towarzyszące: Turniej Piłki Nożnej o Puchar im. Boba Marleya; „Trzy kolory świata” – konkurs plastyczny oraz wystawa, projekcje filmów.

Pierwszego dnia, w piątek, jako pierwsze zagrały zespoły, biorące udział w Konkursie – Młodej Reggaeneracji: MYASTA, RAGGABARABANDA.

O co walczyły?

1. Nagrodę finansową w wysokości 1500 zł ufundowaną przez ZAiKS i Sulęciński Ośrodek Kultury
2. Koncert w dn. 6. października podczas Sulęcin Reggae Festiwal, przed gwiazdą wieczoru – TABU.
3. Weekendową trasę na zachodzie Polski obejmująca koncerty w klubach o uznanej marce koncertowej,
4. Promocję twórczości na antenie Radia SOK Sulęcin oraz w mediach wspierających przegląd i festiwal.

Miło nam poinformować, że całą pulę zgarnął zespół Myasta. Serdeczne gratulacje! Gwiazdą piątkowego wieczoru był zespoł Wiewiórka na Drzewie.

W sobotę na naszej klubowej scenie jako pierwszy zagrał laureat Konkursu Zespołów – Myasta. Tuż po nim zagrała legendarna Kufajka Rencisty – Zespół pochodzący z Sulęcina obracający się w stylistyce punk/rock/reggae. Gwiazdą wieczoru był zespół TABU. Frekwencja przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

Dziękujemy wszystkim za te dwa dni koncertów! Do zobaczenia za rok – na kolejnej, dziewiątej już edycji Sulęcin Reggae Festiwal.