home Wydarzenia Sulęcin Reggae Festiwal – 05-06.10.2018 r.

Sulęcin Reggae Festiwal – 05-06.10.2018 r.

SULĘCIN REGGAE FESTIWAL – edycja klubowa
05-06.10.2018 r.

05.10.2018 r (piątek) – godz. 19:00 / wstęp: 15 pln
06.10.2018 r (sobota) – godz. 19:00 / wstęp: 25/35 pln
+ Turniej Piłki Nożnej o Puchar im. Boba Marleya; „Trzy kolory świata” – konkurs plastyczny; wystawy, spotkania, projekcje filmów, bębnogranie.

Program wydarzenia:
Piątek 05.10.2018
Godz. 17:00
– rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Trzy Kolory Świata” (Klub u Bulka)
Godz 17:30
– „To co czujesz, to co wiesz” – wspomnienia o Robercie Brylewskim (Sala Projekcyjna SOK)
Godz 19:00
Konkurs Zespołów – MYASTA, RAGGABARABANDA.
-WIEWIÓRKA NA DRZEWIE

Sobota 06.10.2018
Godz. 13:00
Turniej w Piłkę Nożną o Puchar im. Boba Marleya (stary kort tenisowy za SOK/drużyny 5 osobowe)
Godz. 18:00
Wystawa prac plastycznych konkursu „Trzy Kolory Świata” – hol SOK.
Godz. 18:30
Projekcja filmów o kulturze reggae (Sala Projekcyjna SOK)
Godz. 19:00
-laureat Konkursu Zespołów
-KUFAJKA RENCISTY
-TABU
+After party

Nadchodzi kolejne muzyczne wydarzenie w Sulęcinie! Przed nami Sulęcin Reggae Festiwal, na który organizator – Sulęciński Ośrodek Kultury, zaprasza w dniach 05-06 października.
W tym roku czeka nas ósma edycja tego trójkolorowego festiwalu, na którym pojawiają się zarówno miłośnicy muzyki reggae jak i sympatycy dobrej zabawy z całego województwa oraz dalszych części kraju.

Sulęcin Reggae Festiwal to nie tylko muzyka, to również działania pokazujące i promujące kulturę i sztukę reggae. Tradycją festiwalu jest Turniej Piłki Nożnej o puchar króla reggae i wielkiego miłośnika futbolu – Boba Marleya.

Turniej BOB - 2018-www
SRF to mały, ale niesamowicie energetyczny festiwal. To idealna propozycja na spędzenie jesiennego październikowego weekendu w gorących i pozytywnych wibracjach muzyki reggae. Podczas tegorocznej edycji 2018 Sulęcin Reggae Festiwal na scenie Klubu u Bulka wystąpią zespoły: TABU, Wiewiórka na Drzewie, Kufajka Rencisty oraz kapele, biorące udział w Młodej Reggaeneracji: MYASTA, RAGGABARABANDA.

Zwycięzca Konkursu Młoda Reggaeneracja otrzyma następujące nagrody:
1. Nagrodę finansową w wysokości 1500 zł ufundowaną przez ZAiKS i Sulęciński Ośrodek Kultury
2. Koncert w dn. 6. października podczas Sulęcin Reggae Festiwal, przed gwiazdą wieczoru – TABU.
3. Weekendowa trasa na zachodzie Polski obejmująca koncerty w klubach o uznanej marce koncertowej,
4. Promocja twórczości na antenie Radia SOK Sulęcin oraz w mediach wspierających przegląd i festiwal.

Uwaga! Lista nagród nie jest jeszcze zamknięta… 😉

Przed nami dwa dni energetycznych koncertów! Na naszej scenie następujące gwiazdy – zespół TABU, Wiewiórka na Drzewie oraz Kufajka Rencisty.

TABU

TABU 2

Tabu to śląski zespół stworzony w 2003 roku. Od tego czasu zagrał prawie tysiąc koncertów, wygrał najważniejsze nagrody na muzycznych festiwalach i nagrał 4 studyjne albumy. Zespół został również 2 razy zaproszony do znanej polskiej trasy „Punky Reggae Live”. Muzyka Tabu to głównie reggae z energią i mocno słyszalną sekcją dętą. Usłyszycie tu również świetnie zagrane roots reggae i ska. Teksty są bardzo osobiste ale poruszają też szeroko pojęte tematy socjologiczne. Tabu gra wiele koncertów, więc grupa jest znana na rodzimej scenie reggae i nie tylko. Kapela jest współorganizatorem jednego z największych polskich festiwali reggae – „Najcieplejsze Miejsce Na Ziemi” w Wodzisławiu Śląskim.
Cds:
Jednosłowo (2006)
Salut (2009)
Endorfina (2012)
Przystanek Woodstock 2014 – live (2014)
Meteory (2015)
Jednosłowo / repackaged / remastered (2016)
SINGLES:
Tyle mam (2006)
Salut (2009)
Jak dobrze Cię widzieć (2012)
Marzenia (2012)
Nie chcę umierać (2013)
Nie potrzeba nam nic (2014)
Ładuj (2015)
Nie damy się (2015)
Blisko (2016)

WIEWIÓRKA NA DRZEWIE

WIEWIÓRKA NA DRZEWIE

Wiewiórka na Drzewie powstała w roku 2008 w Gliwicach, gdzie na próbach spotykali się muzycy gliwickich składów „Squid” „Sensitive” i „WD40”. Pewnego dnia zagrali razem i uznali, ze nadszedł czas powołać do życia Wiewiórkę na Drzewie. Inspiracja do tworzenia muzyki jest przede wszystkim wszechstronność i zainteresowania muzyczne członków kapeli.

W piosenkach można usłyszeć ciepłe hiszpańskie rytmy, rocka, reggae i SKA oraz maleńką szczyptę metalu.
Zespół ma na swoim koncie 3 płyty: EP „Pierwsze Śliwki Robaczywki” (2012), LP „Upadłe Żołędzie”(2013), LP „To mi szumi” (2015). Zespół jest również wydawcą składanki „Hałas Miasta” (2014).

Obecny skład: Misiek – wokal, gitara,
Herman – perkusja, wokal,
Szatek – gitara solowa,
Dave – bas, wokal,
Szczypaw – djembe, conga, przeszkadzajki,
Kosa – puzon,
Kyciu – saksofon,
Stuki – trąbka

KUFAJKA RENCISTY

KUFAJKA 2

 

Zespół pochodzący z Sulęcina obracający się w stylistyce punk / rock / reggae. Od 25 lat na scenie muzycznej (z dłuższymi i krótszymi przerwami) ku uciesze publiczności nie tylko lokalnej. W swoim repertuarze mają utwory autorskie oraz sporą ilość coverów bardziej znanych artystów. Żywiołowość i charyzma wokalisty sprawia, że ich koncerty to niezapomniane przeżycie.

Nie sposób pominąć arcyutalentowanych kapeli, biorących udział w Konkursie – Młodej Reggaeneracji:

MYASTA

www.myasta.pl

MYASTA

Zespół powstał w sierpniu 2015 roku z inicjatywy Michała Kowalskiego i Mariusza Mitury w porozumieniu z bydgoskimi gitarzystami. Do podstawowego składu kolejno dołączali następni muzycy – sekcja dęta, instrumenty klawiszowe i perkusjonalia. Skład w tej chwili to osiem osób na co dzień mieszkających w Chełmnie, Bydgoszczy i Toruniu. Muzyka, którą gramy to wypadkowa gustu muzycznego każdego z nas.W repertuarze zespołu można znaleźć pulsujące rytmy i teksty o tematyce miłosnej jak i żywe skoczne brzmienia, które rozbujają każdego, mówiące o radości życia i jego trudach. Zespół zaczął koncertowanie w połowie 2016 – występem w Chełmnie, ale tempa nabraliśmy na przestrzeni 2017, gdzie prócz koncertów w regionie (m.in. Bydgoszcz, Toruń, Świecie) swoją obecnością Myasta uświetniły także festiwale (Reggae na Piaskach, Zgrzytowisko czy Boski Fest) oraz imprezy tematyczne (VII Atomowy Zlot Motocyklowy i inne). Dzięki temu nawiązaliśmy kontakt z innymi muzykami rodzimej lokalnej sceny jak Jemiayka czy Mistah Lego. Na przestrzeni roku udało nam się zarejestrować w zaprzyjaźnionym Madżonga Studio pierwsze trzy utwory, które trafiły do naszych słuchaczy w postaci miniCD.

RAGGABARABANDA

RAGGABARABANDA

 

Zespół Raggabarabanda powstał na początku 2012 roku w Nasielsku. Bujające reggae, z rockowym pazurem, elementami punka oraz ska, a także rapowane raggamuffin zmieszane z dużą ilością pozytywnej energii i dobrej zabawy, tak w jednym zdaniu można określić styl grupy. Finaliści krajowi kilku ogólnopolskich przeglądów muzycznych (m.in. Emergenza Festiwal, Barabany, Reggaeland Debiuty). Zwycięzcy II Otwartego Przeglądu Zespołów Muzycznych (Wrocław 2013). W swojej karierze zagrali niemal 100 koncertów klubowych i plenerowych dzieląc scenę z wieloma artystami polskiej sceny muzycznej. W 2015 roku mieli przyjemność wystąpić na XXI Przystanku Woodstock (PWK), a ich utwór „Kolory” stał się hymnem „Festiwalu Kolorów” w 2014 roku. 14 października 2016 roku nakładem wytwórni muzycznej „Lou & Rocked Boys” światło dzienne ujrzał ich debiutancki album pt. „SZOŁ”, który można znaleźć w sieci sklepów Empik i w Internecie. Zespół wciąż tworzy nowe kompozycje i gra koncerty w całym kraju, przekazując wciąż to nowej publiczności pozytywne wibracje ponad podziałami.

Do zobaczenia w Klubie u Bulka w dniach 05-06 października!

Patronat medialny i wsparcie:
Reggae w Polsce
https://www.facebook.com/ReggaewPolsce/
Festiwale i koncerty imprezy plenerowe i klubowe, soundysystem, imprezy alternetywne, szkoły i kursy tańca patronat medialny.