home Niusy, Wydarzenia Punkrockowy DEKOLT zagra na LDR Fest w Zielonej Górze

Punkrockowy DEKOLT zagra na LDR Fest w Zielonej Górze

Nowy Festiwal Rockowy: Lubuskie Dobrze Rockuje zaprasza na koncert eliminacyjny do Finału Festiwalu. W czwartek 5 stycznia 2017 o godz.20.00 w zielonogórskim klubie JAZZKINO zagra zespół DEKOLT. Zespół powstał w 1991r w Piekarach Śląskich z inicjatywy braci Sławomira i Dariusza Alcer, zagorzałych punk rockersów . Wstęp na koncert jest wolny !!!

*******************************

Pierwsze wystąpienie kapeli w 1991r. przed publiką Wieczór Poezji Śpiewanej Brzeziny Śl.( było zdziwienie hehe ), a pierwszy koncert odbył się w 1992 Objazdy w Żychcicach. Próby zespołu odbywały się w piwnicy, następne w Brzezinach Śl. obecnym domu pogrzebowym aby znów powrócić do piwnicy. W 1995r. skład ulega zmianie na bas wskakuje (Goryl) Rafał Pawlik ,voc Kudłaty. Zespół odwala koninę na koncertach ,W.O.Ś.P. i przeglądach kapel m.in. Brzozowice-Kamień ,Piekary Śl. NOT ,Brzeziny Śl. Mysłowice ,Czeladż, Wełnowiec ,K-ce Ligota m.in. z zespołami Psychoneurosis, Alarm, M.A.S.H., NO LONGER MUSIC, Amnestia , Galey Trott, a do Jarocina zamiast gitar zabraliśmy wina. W 1996 r. przerwa Łysy służba wojskowa , koniec lat 90′ zostaje tylko Kudłaty i Łysy. Na przełomie 2001/2002 przychodzi na git.(Hawran) Tomasz Górny i basista Cebul , próby zespołu odbywają sie w obecnej norze w Brzozowicach. W 2013r. z banicji 🙂 wraca na bas (Rafalo-Gorilla) Rafał Pawlik ex.Mortuary, Nev Comer, Psychoneurosis, Galey Trott, Bottom 2014 r „przygarneliśmy” na git. Gufiego tzn.(Janas) Janusz Bednarek. Dekolt zostaje wyróżniony przez jury OK Andaluzja na III Przeglądzie Amatorskich Zespołów za to co najważniejsze dla Nas nie technika lecz prostota i przekaz tekstów. Wrzesień 2014 r. gramy dla jeszcze bardziej pokręconych ludzi niż My w Kokotku Lubliniec Zjazd Banitów Azjatyckich Motocykli. Koncerty listopad Pub Bifyj , grudzień Pub u Jacka . W maju 2015 r. nagrywamy próbę kilka utworów na 100 tkę w wrocławskim Chaos Underground – Norbert Krupa.Kolejne zagrane koncerty : Pub Wieża -Tarnowskie Góry , Moto Rock Festiwal w Rogoźniku ,Festyn szkolny w Bytomiu Stroszku , Country Club Dąbrowa Górnicza ,Stereo Krogs Łódź,Od zmierzchu do Świtu Wrocław, ponownie Stereo Krogs Łódź,Kałamarz Tarnowskie Góry. Z przyczyn osobistych pod koniec 2015 r. odchodzi Kudłaty. W 2016 r. na gitarę wskakuje Adam Skrzypiec. Kolejny rok 2016 i koncerty Moto Rock Festiwal Rogoźnik – Road Runners MC World , Przegląd Zespołów Muzycznych Piekary Śl. – I Nagroda (lepiej przemilczmy 🙂 czkawka do dziś ), Brynek – Invaders MC Poland , Gliwice – WRM MC Radicals , Wyszków PALINOCKA Przegląd Zespołów Rockowych – wyróżnienie i jelonek green :). Jeden utworek Dekolt został wydany na V/A Street Voices Punk Compilation Nr.3. Kolejne koncerty za Nami min. Pub u Barda Sosnowiec , dla Invaders MC Poland – Brzozowice -Kamień , Pub Korba K-ce , przesłuchania Rock Na Bagnie Białystok w Hary Pub .

Sławomir Alcer – perkusja + vocal
Rafał Pawlik – gitara basowa
Dariusz Alcer – gitara rytmiczna – 1991-2015
Tomasz Górny – gitara rytmiczna
Janusz Bednarek – gitara solowa
Adam Skrzypiec – gitara rytmiczna

internet:
https://www.facebook.com/pg/dekoltpunkrock

*******************************
wydarzenie na facebook:
https://www.facebook.com/events/1823707337886811/

*******************************
Data: 05.01.2017 (czwartek) godz.20.00
wstęp wolny !!!

*******************************

Miejsce:
JAZZKINO
Zielona Góra, ul. Jana Sobieskiego 14
https://web.facebook.com/jazzkino/

*******************************

Lubuskie Dobrze Rockuje
Festiwal Rockowy 2017

Mamy dla Was niesamowitą wiadomość. Wydarzyło się coś wyjątkowego w naszym województwie, coś co odbywać się będzie po raz pierwszy. Zawiązał się kolektyw pomiędzy projektem „Lubuskie Dobrze Rockuje” (Sulęcin), gorzowskim klubem „C-60” i zielonogórskim klubem „JazzKino”, aby wspólnie działać na rzecz szeroko rozumianych rockowych dźwięków w naszym regionie. Po krótkich rozmowach, krótkich ponieważ wiedzieliśmy wspólnie, jaki mamy cel, ustaliliśmy, iż organizujemy największy i być może najdłuższy festiwal na naszych lubuskich ziemiach. Grać będziemy w Gorzowie w środy i Zielonej Górze w czwartki przez pół roku, to blisko 20 koncertów w każdym mieście, czyli razem 40 gigów. Czterdzieści prezentacji zespołów zgłoszonych na nasz przegląd. Eliminacje ruszają od połowy listopada 2016. Zespoły mogą się zgłaszać z całej Polski i z zagranicy. Profesjonalne jury oceniać będzie każdy występ, by móc wybrać najciekawsze kapele, które zostaną zakwalifikowany do ostatecznej części konkursowej, która odbędzie się w Sulęcinie na początku czerwca ( termin finału podamy niebawem). Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: ldrfestiwal@gmail.com, a karta zgłoszenia do pobrania ze strony:
www.lubuskie.dobrzerockuje.pl

https://www.facebook.com/lubuskiedobrzerockuje

*******************************

Partnerami Festiwalu są:

iCoTam – Stowarzyszenie Działań Twórczych
Klub C-60 w Gorzowie Wielkopolskim
Klub JazzKino w Zielonej Górze
Sulęciński Ośrodek Kultury

oraz

Art Of Underground
Portal Muzyczny NYSKA TV
Studio Tatuażu Viking – Zielona Góra
Sulęcin24.pl – miejski portal informacyjny
MS Backline – Zielona Góra
Infoludek.pl
Radio Index – Zielona Góra
Rock Rebelia – niezależny front rockowy

czekamy na innych partnerów !!!

Kontakt:

Jacek Filipek – 501 758 991 (koordynator projektu )
Festiwalowy adres e-mail: ldrfestiwal@gmail.co

*******************************