home Wydarzenia ProjectA – Koncert plenerowy – Projekt LATO Sulęcin ☀

ProjectA – Koncert plenerowy – Projekt LATO Sulęcin ☀

☀ Projekt Lato ☀ INAUGURACJA ☀ 27.06.2020 r.

Zapraszamy na koncert plenerowy Zespół ProjectA, który odbędzie się w ramach inauguracji PROJEKTU LATO ☀

Miejsce: stary kort tenisowy, teren za SOK

Godzina: 21.15

Organizator: Sulęciński Ośrodek Kultury

ProjectA:
Zespół bluesowy, którego pozornie oczywista nazwa, jest po trosze żartem z makaronizmów, a w rzeczywistości ukrywa kobiecy pierwiastek współzałożycielki zespołu. Także sposób wymowy nie jest oczywisty: ProdżektA. To mieszanka nowoczesnych elektrycznych gitar, korzennych dźwięków harmonijki, splątana szlachetnym brzmieniem kontrabasu, ukrytym pulsem bębnów i zmysłowym śpiewem rodem z delty Missisipi.

Współtworzą go dwie damy polskiego bluesa:
Agnieszka Senk – harmonijka ustna, śpiew
Daria Jackiewicz – śpiew
A także czterech bluesowych muszkieterów:
Robert Zaleśny – gitary
Piotr Stepek – kontrabas
Piotr Walorski – perkusja
Wojciech Pruszyński- hammond

Agnieszka Senk – wielokrotna uczestniczka festiwali bluesowych w Polsce. Między innymi: Rawa Blues, Blues Alive (Czechy); konkursów: Harmonijka Bridge, Solówka (Nowa Sól).Współtworzyła zjawiskowe formacje bluesowe: Taxi Blues i Woman Blues Band. Magister historii i Mistrzyni harmonijki ustnej.

Daria Jackiewicz – gruntownie wykształcona muzycznie (fortepian, śpiew – Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach), miłośniczka i znakomita interpretatorka wokalnej muzyki arabskiej, wieloletnia wokalistka Cygańskiego Teatru Muzycznego Terno. Wreszcie, znakomita wokalistka rozkochana w bluesie i country. Skromna, urocza i niepowtarzalna.

Robert Zaleśny – Wielkopolanin, współtwórca niezliczonej ilości projektów muzycznych na terenie Wielkopolski: Robin Blues, Nikodem, Shisha Lovers, Sama River Blues. Kompozytor. Utwory Jego autorstwa ukazały się na płycie Joanny Pilarskiej i Krzysztofa Gąszewskiego: JoPil Live In Poznań. Zdobywca wyróżnienia VII Festiwalu Bluesowego Bluesowo. Gitarzysta o fantastycznym brzmieniu i niczym nieposkromionej skromności.

Piotr Stepek – Niezwykle kreatywny i twórczy muzyk, grający także na flecie. Wieloletni członek Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego ( współpraca między innymi z Maciejem Sikałą, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Urszulą Dudziak, Piotrem Wojtasikiem, Grzegorzem Nagórskim). Współtworzy jazzowy Yes 4 Jazz, a także Mate ( współpraca z Teatrem Lubuskim) Absolwent kierunku Jazz i Muzyka Estradowa w klasie kontrabasu. Miłośnik starych busów znanej marki 🙂

Wojciech Pruszyński – hammond Pianista, kompozytor. W latach 1993-1999 uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Georgeb a Philippa Telemanna w Żarach. Naukę kontynuował w latach 1999-2005 w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze. W roku 2006 muzyk podjął studia na Uniwersytecie Zielonogórskim, kierunek Jazz i Muzyka Estradowa. W 2011 roku ukończył studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Od 2012 roku pracuje jako wykładowca na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa na Uniwersytecie Zielonogórskim. Od kilku lat współpracuje z Big-Bandem Uniwersytetu Zielonogórskiego, z którym towarzyszył muzykom takim jak: Beata Bednarz, Brian Fentress, Andrzej Dąbrowski, Ewa Uryga, Jarosław Śmietana, Piotr Baron, Urszula Dudziak, Krzysztof Kiljański, Wojciech Myrczek, Ida Zalewska, zespół Bibobit. Jest członkiem grupy Yes4Jazz wcześniej znanej jako Hard Work Ensemble, z którą w 2017 nagrał płytę z autorskim materiałem zatytułowaną „Hard Work”. Pianista od trzech lat współpracuje z powstałym w 2006 roku zespołem Mate wykonującym własną muzykę inspirowaną brzmieniami reggae, ska, jazzu i muzyki folkowej. Ta współpraca zaowocowała wydaniem w 2018 roku płyty „Metafizyka”. Od 5 lat gra z zespołem Good Morning Blues, z którym w 2015 roku nagrał album z materiałem autorskim zespołu. Wystąpił na wszystkich większych festiwalach muzyki jazzowej i bluesowej w kraju m.in. Jazz Jamboree, Jazz nad Odrą, Zielonogórska Wiosna Bluesowo-Jazzowa, Jazz Crossings Festival. Na koncie ma również niezliczoną ilość nagrań jako muzyk sesyjny.

Piotr Walorski – konsekwentnie przemierzający przez świat bębnów, muzyk grający do snu. Wieloletni perkusista Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego ( nagrody i wyróżnienia na Festiwalu Big Bandów w Nowym Tomyślu, zdobywca Złotej Tarki na Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Iławie) Występował na niezliczonej ilości scenach ( choćby Opener, Sopot Festiwal, Studio Radiowe im. Agnieszki Osieckiej).

https://www.facebook.com/zespolProjectA

***

WAŻNE!
Drodzy, zanim wspólnie uczcimy inaugurację „Projektu LATO”, prosimy o uważne zapoznanie się z procedurami zapewnienia bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19, obowiązującymi zarówno w Sulęcińskim Ośrodku Kultury, Bibliotece Publicznej w Sulęcinie, a także na wszystkich imprezach (także plenerowych!) przez nas organizowanych. Na wydarzenie w plenerze wstęp ma ograniczona ilość osób – przewidujemy miejsce dla 150. Prosimy o wcześniejsze przybycie na koncert, ponieważ na teren imprezy publiczność będzie wpuszczana pojedynczo, z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. 
Wspomniany zbiór zasad został opracowany w celu zapewnienia jak najwyższych standardów bezpieczeństwa. Jego przestrzeganie jest obowiązkiem każdej osoby biorącej udział w wydarzeniu, a także osoby zaangażowanej w jego organizację.
Dokument znajduje się na stronie internetowej www.soksulecin.pl w zakładce „DOKUMENTY DO POBRANIA”. LINK: http://soksulecin.pl/dokumenty-do-pobrania