home Niusy, Wydarzenia Niedowierzanie i Horologium zagrają w Rock Out-cie

Niedowierzanie i Horologium zagrają w Rock Out-cie

Miejsce: Rock Out (Zielona Góra)
Data: 04.05.2014
Godz.: 20:00
Wstęp: 15 zł

UR MUZIK i Rock Out zapraszają na koncert: Niedowierzanie i Horologium. To pierwszy od wielu miesięcy koncert ambient w Zielonej Górze.

– NIEDOWIERZANIE –

Wciąż istnieją nieodkryte miejsca i tajemne ścieżki umożliwiające podróże między Wschodem a Zachodem. Jednym z takich mistycznych przewodników prowadzących w te niepoznane rejony jest pochodzący z Marsylii a rezydujący w Madrycie jednoosobowy projekt NIEDOWIERZANIE. Eklektyczny tygiel gromadzący w sobie inspiracje pochodzące ze współczesnej muzyki klasycznej, IDM, industrialu i eksperymentu. Nagrania terenowe, instrumenty strunowe, elektronika. Od roku 2009 Niedowierzanie koncertuje po Europie (m.in. Berlin, Barcelona, Drezno, Hamburg, Paryż, Antwerpia, Poznań) wykorzystując na żywo takie instrumenty jak wiolonczela, mandolina, trąbka czy akordeon, wzbogacone o zapętlone brzmienia cyfrowe. Współczesny kompleks dźwięków, patrzących w przeszłość i przywołujący wiatr zapachów przeszłości takich projektów jak COIL, MIRROR, MIASTO NIE SPAŁO czy nawiedzonego ARVO PART’a. Na obecną chwilę projekt ma na koncie dwa albumy na winylu („Niedowierzanie” z 2008 i „Attendre” z 2011) oraz kasetowy split ze Staub – wszystkie wydane przez niemiecką wytwórnię Reue um Reue.

– HOROLOGIUM –

Zielonogórski projekt HOROLOGIUM po dziesięciu latach obecności na szeroko pojetej scenie dark ambient/postindustrial i okazałej liczbie wydawnictw płytowych zagości wreszcie z koncertem w swoim rodzinnym mieście. Przekraczając granice między ambientowymi zewami, fabrycznym hałasem i plemiennymi rytmami, Horologium na żywo kreuje atmosferę gdzieś na styku twórczości Allerseelen, mroków Cold Meat Industry, klasyków gatunku jak Laibach lub SPK, zaprawioną dużą dawką nostalgii. Koncertom projektu towarzyszą zwykle wizualizacje, sugestywnie dopełniające warstwę dźwiękową występu. Projekt koncertował jak dotąd w Niemczech, Hiszpanii, Irlandii, Polsce i we Włoszech. Wydał szereg płyt dla Old Europa Cafe, Neuropa czy Divine Comedy Records.

niedowierzanie