home Niusy, Wydarzenia Nadija zaprasza

Nadija zaprasza

LDR i zespół Nadija zapraszają już 30 września na premierę najnowszego klipu. To zapowiedź singla, który niebawem ukaże się na rynku. Będzie to wieczór niespodzianek!

Oprócz koncertu Nadiji będą goście ! Jednym z nich będzie zaprzyjaźniony zespół BIBOBIT !! Będzie też bardzo energetyczna wokalistka, która zaśpiewa wspólnie z Nadiją. Jesteście ciekawi ?!
Zapraszamy !

30.09 2016 
godz. 21:00 
miejsce: Piekarnia Cichej Kobiety
Bilety: 10,00 zł

NADIJA Muzyka, którą gramy, to mieszanka stylów muzycznych takich jak folk – rock – funk – ska oraz reggae. Nasze utwory łączą tradycję wielu kultur słowiańskich i mniejszości etnicznych, które każdy z nas reprezentuje. Teksty piosenek pisane są w języku łemkowskim, ukraińskim oraz polskim. Potrzeba tworzenia muzyki z domieszką folku wypływa z naszych korzeni, oraz przywiązania do tradycji. Mieszanka naszych gustów muzycznych tworzy jedną energetyczną całość.
W 2012 r. wydaliśmy swoją pierwszą płytę „ DeBiut”, 2013 rok przyniósł drugi album „KuLtural”. Do tej pory koncertowaliśmy w wielu miastach Polski: min. Gorzów Wielkopolski, Kraków, Przemyśl, Sanok, Legnica, Wrocław, Lubin, Szprotawa, Zielona Góra, Poznań, Krynica Zdrój, Szczecin, Gorlice, Nysa, oraz na wielkich festiwalach Łemkowskich w Zdyni (Małopolska), Ługach (Lubuskie), oraz w Michałowie (Dolny Śląsk).
Zima 2015 i 2016 to koncerty w Toronto w Kanadzie.
BIBOBIT to suma wulkanicznej energii w wokalu, soczystego brzmienia sekcji dętej, wysmakowanych partii jazzowego fortepianu, ekspresyjnej elektroniki, oraz spontanicznej energii uwalnianej w niepowtarzalnych momentach improwizacji. Świadomie przekraczamy granice gatunkowe – chcemy podejść do tematu inaczej. Połączyć jazzowe harmonie i improwizacje z rapem, podsmażyć je na elektronicznych tłustych brzmieniach i doprawić muzycznymi skojarzeniami każdego z nas. Bo w Bibobicie każdy jest trochę z innego świata. Kochamy żywe brzmienia, a nowoczesność bardzo nas inspiruje. Robimy jazz, groove, hip-hop, melodie, śpiewy i rymy. Nie lubimy mówić dla kogo tworzymy. No chyba, że mowa o pasji – dla niej zawsze!
https://www.youtube.com/watch?v=CcppxDKRf1Y