home Wydarzenia Na zakręcie, czyli nasza Osiecka – koncert

Na zakręcie, czyli nasza Osiecka – koncert

Na zakręcie, czyli nasza Osiecka – koncert będący podsumowaniem Konkurs Recytatorski Poezji Agnieszki Osieckiej – zapraszamy wszystkich chętnych! Szczegóły dotyczące konkursu: www.bibliotekasulecin.pl / tel. 95 755 31 72.

25.10.2019 r. (piątek)
godz. 19:00
Klub u Bulka, ul. Moniuszki 1
Bilety: 20 zł. Dla uczestników konkursu wstęp wolny.

***

NA ZAKRĘCIE CZYLI NASZA OSIECKA

PIOSENKA – wieczna towarzyszka życia. Jest blisko kiedy się rodzimy i kiedy odchodzimy, bywa protestem, czasami staje się przebojem… Jak zauważył dawno temu Jeremi Przybora: PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO!

I chyba większość z nas zgodziłaby się również ze słowami reżysera Piotra Łazarkiewicza, który pisał że tylko w muzyce odnaleźć można coś absolutnie pięknego, nieopisywalnego werbalnie, niewyrażalnego, co porusza najdelikatniejsze i najczulsze struny duszy człowieka..

W świat piosenki z tekstami jednej z najwybitniejszych polskich poetek AGNIESZKI OSIECKIEJ poprowadzą nas:
Albert Bezdziczek – fortepian
Stanisław Zimniewicz – udu, cahon, perkusonalia, śpiew
Mateusz Skrzypczak – saksofony
oraz Marzena Więcek – śpiew

W repertuarze m.in.: „Na zakręcie”, „Weselne dzieci”, „Widzisz mała”, „Ludzkie gadanie”, „Okularnicy”, „Uciekaj moje serce” z tekstami Osieckiej, w nowych oryginalnych aranżacjach. Podczas wieczoru usłyszymy również kilka piosenek innych wybitnych teściarzy jak Jacek Kaczmarski, Jerzy Janczarski, czy Wojciech Młynarski.

MARZENA WIĘCEK
Aktorka, wokalista, poetka, reżyserka, dyrektor Lubuskiej Akademii Aktorskiej i Lubuskiej Szkoły Telewizji i Filmu. Za swoje projekty artystyczne zdobyła ponad 100 nagród w kraju i na świecie. Kilkukrotna laureatka nagród kulturalnych miasta i województwa. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego, Poznańskiej Szkoły Aktorskiej i Wielkopolskiej Szkoły Radia, Filmu i Telewizji.

ALBERT BEZDZICZEK
Pianista, klawiszowiec, muzyk sesyjny, akompaniator, organista, swobodnie poruszający się w takich muzycznych gatunkach jak: pop, soul, rock, funk, jazz, gospel, poezja śpiewana, piosenka kabaretowa, muzyka kościelna. Magister Sztuki Muzycznej na Uniwersytecie Zielonogórskim oraz absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Zielonej Górze w klasie fortepianu. Klawiszowiec zespołu Best Before (zwycięzcy plebiscytu Radia Zachód „Przebojem na antenę” w 2010) oraz Plus Braders.

STANISŁAW ZIMNIEWICZ
Perkusjonalista, gitarzysta, muzyk, aranżer, członek zespołu New Message. Absolwent Edukacji Artystycznej w Zakresie Szkoły muzycznej na UZ, gra w różnych zespołach, które prezentują głównie nurt latynoski oraz popowy. Nauczyciel muzyki.

MATEUSZ SKRZYPCZAK
Absolwent kierunku jazz i Muzyka Estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego. Nauczyciel gry na saksofonie w rozmaitych szkołach muzycznych, członek kilku zespołów
muzycznych.

Zapraszamy na to wyjątkowe muzyczne wydarzenie!