home Niusy, Wydarzenia MAXIMUM PUNKROCKA powraca z Jugosławią i Thataz

MAXIMUM PUNKROCKA powraca z Jugosławią i Thataz

Stowarzyszenie Art Of Underground zaprasza na cykliczne wydarzenie w Zielonej Górze jakim są koncerty MAXIMUM PUNKROCKA. Tym razem, po raz pierwszy impreza zawita do klubu JazzKino. W sobotę 18 marca 2017 wystąpią dwa zaprzyjaźnione zespoły. Zielonogórska formacja JUGOSŁAWIA oraz poznański zespół THATAZ. Na koncercie zatem spodziewać się można klasycznego punkrocka oraz mieszanki hardcorepunk. Dla starych załogantów będzie to powrót do minionych lat, a dla młodej publiczności obowiązkowa lekcja muzyki undergroundowej. Zapraszamy.

**********************************

JUGOSŁAWIA – Zielona Góra
Zespół powstał pod wypływem ruchu punk, pod wpływem fascynacji takimi zespołami jak: „Dead Kennedy`s”, „The Clash” „Sex Pistols””Dezerter” itd. A więc jak widać byliśmy naładowani dużą dawką pozytywnej energii,pozytywnych klimatów, więc zaczęliśmy działać…

Nasza historia nazywa się „JUGOSŁAWIA” i zaczęła się w 1992 r. W natłoku zdarzeń i informacji docierających do naszych umysłów o nieprawości, oszustwach, kłamstwach tego świata, o nietolerancji, nienawiści, obłudzie, faszyzmie nie czekając dłużej postanowiliśmy wykrzyczeć swój sprzeciw, swój niepokój. Dlatego pewnie taka nazwa zespołu, choć może ona równie dobrze dla was nic nie znaczyć. Dla nas znaczy wiele. Pewnie dlatego, że w muzyce i tekstach zostawiamy cząstką siebie, cząstkę własnego „ja”, jest to dla nas ważne.Nie są one może literackim mistrzostwem świata, ale są nasze,często osobiste, szczere… Trwa historia przeplatana próbami zespołu i koncertami, rozmowami o tym co nas boli, co chcemy zmienić we własnej świadomości, bo nie mieliśmy nigdy zapędów aby zmieniać kogoś. Każdy ma prawo myślę i mówić za siebie.

internet:
https://www.facebook.com/Jugosławia-536031526410234/

video:
https://www.youtube.com/watch?v=OImBrbQ0FJg

**********************************

THATAZ – Poznań

Zespół THATAZ (wariacja od słowa TATA) rozpoczął swoją działalność w styczniu 2014r., a tworzą go ojcowie, którzy spotkali się w szkole swoich dzieci. Po kilku próbach powstaje pierwszy utwór MAJDAN, do którego zespół zrealizował klip. W maju 2014r. zespół wydał swoją pierwszą EP-kę pt.: DRZEWA, a w lipcu tego samego roku miał okazję otwierać Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie, obok takich wykonawców jak Tomasz Budzyński, Muniek Staszczyk czy Sebastian Riedel. W grudniu 2015 zespół występuje w poznańskim klubie U Bazyla z legendą polskiego punka KSU. Obecnie zespół pracuje nad swoją debiutancką płytą. W swoich tekstach stara się w sposób obiektywny przedstawiać realia, nie pozostawiając z tym słuchacza samemu sobie i dając mu nadzieję do odnalezienia się w otaczającej rzeczywistości.

internet:
https://www.facebook.com/Thataz-691126080909698/

muzyka:
https://www.youtube.com/watch?v=5tlDsuKq1Kc

**********************************

Data: 18.03.2017 (sobota) godz.20.00

Miejsce:
Klub JAZZKINO
Zielona Góra, ul. Jana Sobieskiego 14
https://www.facebook.com/jazzkino

*******************************

BILETY: 10 zł
do nabycia wyłącznie na bramce przed koncertem

*******************************
wydarzenie na facebook:
https://www.facebook.com/events/773358889507428/

*******************************