home Wydarzenia Kwartet ProForma gra Kaczmarskiego

Kwartet ProForma gra Kaczmarskiego

Koncert: Kwartet ProForma gra Kaczmarskiego
13.12.2019 r. (piątek)
godz. 20:00
KLUB U BULKA, ul. Moniuszki 1, 69-200 Sulęcin

Bilety: 25/35 zł (możliwość płatności przelewem, szczegóły niżej!)
Szczegóły i rezerwacja pod numerem telefonu: 506 070 879.

***

13 grudnia przypada 38. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. W związku z wydarzeniem, Sulęciński Ośrodek Kultury zaprasza na wyjątkowy koncert Kwartetu ProForma, który wykona utwory barda pokolenia „Solidarności”, Jacka Kaczmarskiego.

Podczas koncertu usłyszymy takie utwory jak: „Modlitwa o wschodzie słońca”, „Wojna postu z karnawałem”, „Lekcja historii klasycznej”, „Obława”, „Krzyk”, „Bajka ruska”, „Mury”.

***

Kwartet ProForma to wyjątkowy, pięcioosobowy kwartet. Zainteresowania i temperament muzyczny sytuują zespół gdzieś pomiędzy krainą łagodności, a ciężkim rockiem, z uwzględnieniem wszystkich odcieni pośrednich. W 2016 roku ukazała się płyta „Na końcu świta”, zawierająca 16 autorskich piosenek złożonych w spójny koncept, dotykający spraw ostatecznych zarówno z
powagą, jak i humorem. Album został doskonale przyjęty przez publiczność i krytyków. W opiniach podkreślano dojrzałość i różnorodność muzyczną oraz perfekcję wykonawczą zespołu.
W marcu 2012 roku Kwartet zaprosił Kazika Staszewskiego do wspólnego wykonania kilkunastu piosenek autorstwa Stanisława Staszewskiego – Taty Kazika.
Ten – w zamierzeniu jednorazowy projekt – zaowocował powstaniem formacji Kazik i Kwartet ProForma, nagraniem i wydaniem w 2015 roku dwupłytowego albumu „Wiwisekcja”. Dwa lata później, w 2017 roku wydana została kolejna płyta, „Tata Kazika kontra Hedora” z piosenkami napisanymi do odnalezionych po latach wierszy Stanisława Staszewskiego. Piosenki z tej płyty przez ponad rok gościły w ścisłej czołówce Listy Przebojów Programu 3 Polskiego Radia. Dwie z nich, „Most” oraz „Gdybym miał kogoś”, dotarły do pierwszego miejsca tego prestiżowego plebiscytu. W 2018 roku album „Tata Kazika kontra Hedora” uzyskał
status złotej płyty. W listopadzie 2017 roku premierę miał program „Leonard Cohen. Wiemy, kim jest”. Kwartet ProForma z udziałem gości zaprezentował utwory z repertuaru kanadyjskiego barda, przetłumaczone przez Daniela Wyszogrodzkiego w nowych, oryginalnych aranżacjach.
Kwartet ProForma zagrał już blisko 1000 koncertów w Polsce i za granicą (Niemcy, Ukraina, Irlandia, Stany Zjednoczone). Zespół regularnie koncertuje na rozmaitych festiwalach piosenki autorskiej i nie tylko.

***

Szczegóły dotyczące biletów:

UWAGA!
Śmiało dokonujcie rezerwacji telefonicznych, ale pamiętajcie o tym – bilety w tańszej, przedsprzedażowej cenie obowiązują tylko do dnia poprzedzającego koncert. Pomimo rezerwacji, jeśli nie odbierzecie swoich biletów dzień wcześniej, obowiązuje już normalna cena. Ta zasada obowiązuje na wszystkich koncertach.

Możliwość płatności przelewem!
Sprzedaż biletów na miejscu, w Sulęcińskim Ośrodku Kultury (od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00) lub płatność przelewem – numer konta bankowego – 87 1240 3624 1111 0000 3063 3313, przelew zatytułowany „Imię i nazwisko, KWARTET PROFORMA” – bilety opłacone w ten sposób będą do odbioru w dniu koncertu na bramce.