home Wydarzenia Koncert – Prosecutor, Indicium, Syndrom – 17/11/ 2017 r. Żagań

Koncert – Prosecutor, Indicium, Syndrom – 17/11/ 2017 r. Żagań

Trzy metalowe kapele – PROSECUTOR, Indicium i Syndrom razem z MuzArt zapraszają na Thrash Death Metalowy Koncert 17.11.2017 r. (piątek) do Klub Elektrownia w Żagań.
Bilety w cenie 15 zł, do nabycia w dniu koncertu w Klubie Elektrownia.

#Klub Elektrownia
https://www.facebook.com/Klub.Elektrownia/

Żagań
https://www.facebook.com/lubiezagan/

#MuzArt
https://www.facebook.com/muzart.sklep/

#PROSECUTOR

W pewien listopadowy wieczór 1988r. na jednej z ulic Bytomia spotkali się dość przypadkowo dwaj kumple Harry i Pająk.
Temu ostatniemu towarzyszyły jeszcze dwie osoby byli to Cliff i Dziadu. Nawiazała się rozmowa o muzyce z której wynikło to że Dziadu i Cliff grając w hardrockowej kapeli mają zamiar odejść z zespołu bo nie odpowiadało im granie tego gatunku muzyki. Chcieli założyć własny zespół thrash metalowy i poszukiwali perkusisty. Tak się akurat złożyło, że Harry grał własnie na perkusji w zespole który miał kłopoty ze składem (brak basisty) dlatego nie zastanawiając sie ani chwili zdecydował sie na współprace z Cliffem i Dziadem. Tak więc skład był mniej więcej ustalony ale brakowało jeszcze drugiego gitarzysty.
Po krótkim okresie poszukiwań Dziadu i Harry skontaktowali się z Pepkiem. Już po zagraniu kilku riffów było wiadomo że to gitarzysta którego szukali.

Rozważając czy nazwa zespołu ma być jedno czy dwu członowa tym samym opróżniając kolejne butelki z piwem ostatecznie zdecydowano się na jeden wyraz.Zespół przyjął nazwe PROSECUTOR.
Zaczęły się systematyczne próby. Niestety ze względu na brak odpowiedniej sali odbywały sie one w piwnicy domu,w którym mieszkał Dziadu. Dopiero we wrześniu 1989r. udało się im załatwić pomieszczenia w ZDK”Filar” w Miechowicach dzielnicy Bytomia. W międzyczasie od zespołu odzedł Pająk,który nie spełniał oczekiwań jako wokalista a jego rolę przejął Pepko i szybko okazało się żę nie tylko jest świetnym gitarzystą ale także potrafi dobrze śpiewać a jego wokal idealnie pasuje do muzyki, którą tworzą.

11 listopada 1989 r. Prosecutor wystepuje pierwszy raz na żywo przed niedużą publicznością i zostaje przyjety bardzo gorąco co potwierdza , że muzyka która stworzyli trafi do fanów thrash metalu. W styczniu 1990r. nagrywają swoje pierwsze demo”DESERT OF DEATH”. Nagrana na amotorskim sprzęcie kaseta zawiera utwory studyjne a także wersje koncertowe. PROSECUTOR w składzie:
Paweł „PEPKO” Piekarski – git.solowa,vocal
Marek „DZIADU” Niziołek – git.
Dariusz „CLIFF” Grzyb – bass
Ryszard „HARRY” Nowakowski – perkusja

Rozpoczyna serie koncertów z mniej lub bardziej znanymi zespołami polskiej sceny metalowej i nie tylko. Niestety w połowie roku od zespołu odchodzi Cliff co uniemożliwia na jakiś czas zespołowi granie koncertów. Nie marnując czasu trójka przyjaciół bierze się za prace nad nowym materiałem muzycznym poszukując jednocześnie nowego basisty. Po jakimś czasie do zespołu trafia Tomasz „BANAN” Lemanek co powoduje że Prosecutor „zamyka” się na ponad rok skupiając się tylko na pracy nad nową płytą. 22 pażdziernika 1991r. Prosecutor występuje w Czechosłowackim mieście Karvina z austriacką grupą Pungent Stench. Ma to być test dla nowych utworów zanim usłyszą je polscy fani. Na poczatku 1992r Prosecutor wznawia działalność koncertową. Nowe utwory przysparzają im wielu fanów. W sierpniu 1992r. zespól występuje na małej scenie w Jarocinie. Po powrocie z festiwalu PEPKO,DZIADU,BANAN i HARRY wchodzą do studia i nagrywają swoją pierwszą płyte ” KREW CZARNEJ ZIEMI ” która rozchodzi się w całej polsce jak „ciapłe bułeczki”. Niestety po wydaniu płyty z zespołu odchodzi BANAN. Na jego miejsce trafia PACIK. Także Pepko rezygnuje z dalszego śpiewania bardziej skupiając się na graniu solówek. Zespół organizuje casting którego efektem jest nowy wokalista WICIU. W 1993r. na kilka dni przed jednym z koncertów Dziadu ulega wypadkowi w którym zostają przecięte ścięgna palców jego prawej ręki. Zastepuje go ZYGMUNT (Andrzej Brandys) kolega PACIKA, gitarzysta który dotychczas grał tylko covery. W tym samym roku zespół rozstaje się z PEPKIEM a na stałe w PROSECUTORZE zostaje ZYGMUNT.

W nowym składzie:
DZIADU -gitary
HARRY -perkusja
WICIU -vocal
PACIK – bass
ZYGMUNT- gitary

zespół PROSECUTOR gra kilka koncertów a nastepnie zaczyna prace nad drugą płytą. Niestety druga płyta która miała nazywać się „SMUTEK” nigdy nie zostaje zarejestrowana w studio ze względu na brak odpowiednich środków finansowych. W międzyczasie zespół otrzymuje propozycje umieszczenia dwóch nowych utworów na międzynarodowej płycie – składance która ma ukazać się w Szwecji. Do tego jednak nie dochodzi gdyż ciągłe problemy z vocalistą Wiciem oraz coraz bardziej pogarszająca się atmosfera wewnatrz zespołu doprowadzają do tego iż 26 lutego 1994r. zespół PROSECUTOR występuje po raz ostatni przed publicznością a nastepnie zawiesza swoją działalność …
Po pietnastu latach przerwy, długich rozmowach i morzu wypitego alkoholu 23 lutego 2010r. zespół PROSECUTOR wznawia swoją działalnośc!

https://www.facebook.com/prosecutorpl/
http://www.prosecutor.pl/#Prosecutor

#Indicium
Zespół powsta łw roku 1990 w Kożuchowie . Zmieniała się przez ten czas muzyka oraz skład personalny zespołu. Pierwszy skład tworzyli:
Ireneusz Bąk – gitara basowa,
Jacek Nowakowski – śpiew i perkusja,
Krzysztof Drogoś – gitara.
Zmiany w składzie zespołu zaowocowały wydaniem demo w 1995 roku. Skład od roku 1994 to:
Ireneusz Bąk – gitara basowa,
Jacek Nowakowski – śpiew,
Bernard Hałub – perkusja,
Michał Osuch – gitara.
Niebawem do składu dołączył Tomek Bezulski, a odszedł Jacek 'Angus’ Nowakowski. W roku 1996 powstało demo „Nobody Sees…”, natomiast „Lost Children” (w 1999 roku) powstała już we współpracy z Krzysztof Guzowski, z którym w tym czasie zespół wystąpił w półfinale drugiej edycji programu „Idol”. Pierwsza płyta „Innocent Dreams” została wydana w 2002 roku.
Kolejne lata przyniosły znowu poważne zmiany w składzie, który wyglądał następująco:
Michał Osuch – gitara,
Tomasz Bezulski – gitara,
Artur Lutyński – perkusja,
Aleksander Patan – gitara basowa,
Anna Spławska – śpiew.
3 stycznia 2005 ukazała się płyta zespołu – „Colours Of Life”. Premierowy materiał, wydawnictwo absolutnie niezależne, trwające 46 minut i zawierające 10 utworów. Zespół po wydaniu płyty zawiesza swoją działalności powraca wraz z wymianą składu w kwietniu 2005. Wówczas to zespół udanie koncertuje na ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. Październik 2006 to koncerty we Wrocławiu i Poznaniu przed Closterkeller i Artrosis.
Początek roku 2007 przynosi kolejne zmiany personalne, zespół rozstaje się z wokalistą Krzysztofem Guzowskim. W marcu 2007 na przesłuchaniach pojawia się Ania Spławska i zostaje nową wokalistką zespołu. Po niespełna miesiącu zespół rejestruje 3 utwory na DEMO 2007, a niecałe 2 miesiące od momentu pojawienia się Ani jest gotowy by ruszyć na koncerty.
Póżniej następują kolejne zmiany w składzie. W roku 20115 zespół nagrał nowy materiał „MMXV”
Obecny skład zespołu to:
Jacek 'Angus’ Nowakowski – śpiew,
Bernard 'Benek’ Hałub – perkusja
Jarosław 'Jaro’ – gitara,
gościnnie Michał Osuch – bass.

https://www.facebook.com/Indicium/

#Syndrom
Grupa Syndrom powstała w maju 2005 roku z połączenia sił zielonogórsko – żagańskich. W tym samym roku, zespół nagrał pierwszy studyjny album „Primitive Future” (recenzja Metal Hammer nr 189 – ocena 4,5/5). W lutym 2007 r. nagranie „Dying On My Hand” znalazło się na składance CD w miesięczniku „Estrada i Studio”. Zespół można było zobaczyć m.in. na: XV Finale WOŚP w Zielonej Gorze, Spring Rock Festival w Nowej Soli, 46 Dniach Nysy Łużyckiej w Gubinie. Rok 2008 zaowocował następną wizytą w studiu nagrań, gdzie powstał drugi studyjny album formacji „Back To The Life” (recenzja Metal Hammer nr 226 – ocena 4,5/5). Rok 2009 to kontakt z publicznością a więc koncerty: XVII Finał WOŚP w Żaganiu, koncert z grupą Proletaryat, Dni Łęknicy, podczas których został zrealizowany koncertowy album „Voice From The Life”, Dni Żar oraz Lubuskie Derby Muzyczne, Festiwal „Rock Nocą”w Zielonej Górze, koncert z legendą Woodstock 69 – zespołem Ten Years After. W roku 2010 zespół obchodził 5-cio lecie istnienia, miała miejsce premiera koncertowego CD „Voice From The Life”. Koncert z okazji piątych urodzin Syndromu oraz premiera płyty koncertowej odbywały się w ramach Mostu Gitarowego Zielona Góra – Wrocław. Zespół wziął udział w projekcie „Nocki Muzyczne” – Dźwięki przy Bunkrze w Boryszynie. Rok 2011 to koncerty w lubuskim m. in. podczas Winobrania – święta miasta Zielona Góra, na Zielonogórskim Zlocie Motocyklowym. Rok 2012 to udział w plebiscycie „Lubuski zespół (nie tylko) rockowy” zorganizowanym przez Gazetę Lubuską – Syndrom zajął piąte miejsce. Grupa zagrała charytatywny koncert „Dla Hani”, z którego dochód został w całości przeznaczony na leczenie chorej dziewczynki, Syndrom pracował nad nowym materiałem.
Lata 2012-2017 to czas koncertów na terenie Zachodniej Polski (m. in.: Poznań, Wrocław, Szczecin, Zielona Góra, Gorzów Wielkopolski, Żagań, Kożuchów, Gubin, Nowa Sól). Syndrom występuje niezależnie, razem z innymi zespołami podczas koncertów klubowych i festiwali (m.in.: Ashes, Symbolical, Bękart, Indicium, Miecz, Arma) oraz w charakterze supportu (m.in.: Christ Agony). Syndrom jest inicjatorem i głównym organizatorem większości koncertów, które odbywają się w klubach i domach kultury.
W roku 2015 zespół obchodził swoje 10-lecie, świętując w trakcie koncertów. W 2017 r. zespół nagrał nową płytę – „Insanity is Contagious”.
Obecny skład zepsołu:
Łukasz Wawrzyk – vocal,
Vadim Zawadzki 'Yoda’ – guitar,
Artur Knycpel 'Archie’ – guitar,
Bartosz Mokrzycki 'Mokry’ – bass,
Paweł Pusz – drums.

https://www.facebook.com/SyndromBand/
http://www.syndrom.zgora.pl/main.html