home Wydarzenia J&J Day Festiwal – gramy dla WOŚP! | 11.01.2020 r.

J&J Day Festiwal – gramy dla WOŚP! | 11.01.2020 r.

J&J Day Festiwal 2020

KLUB U BULKA
11.01.2020 r.
Godz. 20:00
Wstęp: puszka WOŚP

W tym roku podczas J&J Day zagrają: ROOTS CAFE oraz KUFAJKA RENCISTY!
Koncerty, muzyczne niespodzianki i ekscytujące licytacje!


J&J Day Festiwal to coroczne spotkanie z muzyką, z przyjaciółmi. To impreza o niespotykanej energii, która gości wyjątkowych artystów i najlepszą publiczność. Poza muzycznymi atrakcjami nie brakuje ekscytujących licytacji, bowiem podczas J&J Day co roku licytujemy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której finał zawsze odbywa się następnego dnia.

Festiwal, który opisywany jest jako „pierwszy noworoczny festiwal w Polsce” rozbrzmiewa od lat w klimatycznej piwnicy klubu „u Bulka”. Formuła wydarzenia opiera się na przeróżnych dźwiękach, sztuce (film, fotografia, plakat) oraz integracji różnych środowisk twórczych.

Do tej pory podczas J&J Day Festiwal mieliśmy okazję usłyszeć, zawsze 100% na żywo: Jafia, Junior Stress + Sun El Band, Kufajka Rencisty, Strojnowy, Golden Life, ZijenSu/LaMachette, Bezjahzgh, Zmaza, Kobranocka, Dobre Piwo, Katarzyna Maliszewska, Jaw Raw, Gruff i inni.


ROOTS CAFE:
Zespół muzyczny i formacja towarzyska powstała jesienią 2017 r. w Gdyni. Znakiem rozpoznawczym zespołu jest transowa rytmika, wywodząca się z muzyki reggae i funk oraz charyzmatyczni frontmeni: Goó Ba i Adam Wolski.

Większość członków Roots Cafe w ostatnich latach występowała pod szyldem The Rockas, a w przeszłości tworzyli grupy muzyczne, które zostały zauważone na scenach nie tylko Trójmiasta – między innymi Rocka’s Delight, Vo.kool.ski, Marilyn Monroe, Jazzmassacra, Groont Anssambl, Leszcze, Golden Life, Pancerne Rowery i wiele innych.

Roots Cafe to unikatowe połączenie muzycznych osobowości z charyzmatycznym czarnoskórym wokalistą i performerem Góo Ba (artystą Teatru Powszechnego w Warszawie) i Adamem Wolskim, wokalistą znanej rockowej grupy Golden Life na froncie. Zespół wykonuje autorskie utwory, których znakiem rozpoznawczym jest transowa rytmika, wywodząca się z muzyki reggae i funk. Propozycja Roots Cafe stanowi oryginalny zestaw stylistycznych smaków, gdzie słychać także folk, muzykę świata, a nawet jazz. Dzięki temu koncerty zespołu są żywiołowe i różnorodne muzycznie.

W sierpniu 2018 r. ukazała się płyta długogrająca Roots Cafe – „Koniugacja”, do której materiał przygotowano w studio „Maro Records” wiosną b.r. Na płycie tej splatają się różnorodne style muzyczne i nastroje, a spójne i harmonijne brzmienie „Koniugacja” zawdzięcza talentowi realizatorskiemu Marka Romanowskiego, który był też współproducentem przedsięwzięcia.

Członkowie zespołu:
Goó Ba (voc.),
Adam Wolski (voc.),
Karol Krzymiński (dr.),
Marcin Kolendowicz (guit.),
Bartek Kozakiewicz (bass),
Piotr Malecha (keyb.),
Sławomir Porębski (perc.),
Tomasz Luftner (guit.),
Robert Dobrucki (sax),
Jakub Urbaniak (tromb.)
Robert Jakubiec (trumpet)

KUFAJKA RENCISTY:
Kufajka Rencisty to zespół pochodzący z Sulęcina obracający się w stylistyce punk / rock / reggae. Od ponad 25 lat na scenie muzycznej (z dłuższymi i krótszymi przerwami) ku uciesze publiczności nie tylko lokalnej. W swoim repertuarze mają utwory autorskie oraz sporą ilość coverów bardziej znanych artystów. Żywiołowość i charyzma wokalisty sprawia, że ich koncerty to niezapomniane przeżycie.