home Wydarzenia Festiwal MultiKulti 4. edycja

Festiwal MultiKulti 4. edycja

Miejskie Centrum Kultury oraz Projekt Multikulti zapraszają na czwartą edycję Festiwalu MultiKulti!

W tym roku czeka Was moc atrakcji. Zaczniemy po KRÓLewsku!, a później będzie już tylko coraz bardziej energetycznie, egzotycznie, czasami nostalgicznie, ale cały czas na najwyższych obrotach! Mocno zapachnie Indiami i smarem do rowerowych łańcuchów – tak, tak, rowerzyści wszystkich krajów – sezon zaczniecie z Nami, Rowerowym Gorzowem i Henrykiem Sytnerem oraz Bike Jamboree i chłopakami z Wheelchairtrip.

Z Wojciechem Jagielskim – na Wschód od Zachodu, pójdziemy tropem dzieci – kwiatów. Powyginamy ciało z Pawanem Pandeyem – to już tradycja! Tym razem joga na deskach amfiteatru, a Dorota Pandey zawinie chętne panie w hinduskie sari. Jesteście jeszcze niezmotywowani? Dla Was rewelacyjny film „Mama” i warsztaty Iśki Marchwicy o leczniczych właściwościach drogi i ruchu.

Jak zwykle pamiętamy o najmłodszych i trochę starszych – dla Was warsztaty ze Zdzichem Rabendą oraz Anią i Robbem Maciągami. Ze Zdzichem popływamy kajakiem, z Kamilą Kielar przejdziemy się przez Amerykę. Aga Siejka pokaże jak wygląda życie w cieniu wojny w Kurdystanie.

Ponieważ kochamy fotografię i fotografów zaprezentujemy dwie wystawy: „Aszura” Robba Maciąga w Łubudubu i „PO|MIĘDZY” Uli Ziober w przyczepie na parkingu przed MCK, zaś Piotr Merda zaprasza na warsztaty fotograficzne. Będą gry planszowe, ścianka wspinaczkowa, a niezawodni Gawrowicze zabiorą Was w podziemia, piachy i skały Omanu. Prostujcie szprychy, smarujcie łańcuchy, dosypcie magnezji do woreczków, ruszamy w piątek 20 kwietnia!
Do zobaczenia!

Pełny program i szczegóły znajdziecie na naszej stronie internetowej mckgorzow.pl w zakładce Wydarzenia/Festiwal MultiKulti 2018.