home Niusy, Wydarzenia Exlibris, Ampacity, Minetaur zagrają w Rock Out-cie

Exlibris, Ampacity, Minetaur zagrają w Rock Out-cie

EXLIBRIS – heavy metal (Warszawa)

Założony pod koniec 2003 roku, od niemal dekady łączy energię klasycznego heavy-metalu i hard rocka z przebojowymi melodiami i niebanalnymi aranżacjami.

Exlibris to ostre gitary, wyraziste rytmy, pełne rozmachu orkiestracje i mocny, melodyjny wokal.

W marcu 2013 zespół zakończył pracę nad swoim drugim albumem „Humagination”, który został wydany we wrześniu przez Metal Mind Productions.

Magazyn “Metal Hammer” wybrał go albumem miesiąca (wydanie 10/2013)

Premiera europejska miała miejsce 21 października,a 5 listopada krążek ukazał się w USA.

Płyta zawiera 12 utworów udowadniających,że w melodyjnym heavy metalu jest jeszcze miejsce na świeże pomysły, a kompozycje nie muszą być trywialne, żeby szybko zapadać w pamięć.

Płyta promowana jest singlem „Hellphoria”,który przez kilkanaście tygodni utrzymywał się w pierwszej trójce listy Turbo Top w Antyradiu „Hellphoria” Powstał również teledysk do innego utworu „All Guts, No Glory”.

Hellphoria – http://www.youtube.com/watch?v=TO4IS3NGmMQ
All Guts, No Glory – https://www.youtube.com/watch?v=0PIFvsfLmqA

http://www.exlibrisband.com/
https://www.facebook.com/exlibrisband
______________________________________________________________

AMPACITY – stoner/space/psychedelic rock (Gdynia)

Ampacity to muzyczny kolektyw poruszający się w klimatach regresywnego rocka, z domieszką wibracji pustyni i kosmosu. W jego skład wchodzą muzycy znani z Broken Betty – Jan Galbas, Sebastian Sawicz i Piotr Paciorkowski, Wojtek Lacki z God’s Own Prototype, oraz Marek Kostecki, który uczestniczył w nagraniach i koncertach promujących pierwsze LP Broken Betty – „The Sorry Eye”.

Projekt założony został z myślą o jednorazowym występie na drugiej edycji festiwalu Spacefest, w repertuarze składającym się z reprezentatywnych utworów „złotej ery” space rocka. Dość szybko jednak formuła to została porzucona, a Ampacity zaczęło funkcjonować jako pełnoprawny zespół. Intensywna praca nad autorskim materiałem przynosi efekty w postaci utworów, które na nowo odkrywają brzmienia znane z wczesnych albumów Hawkwind czy Pink Floyd, przeplatając je z wpływami post i stoner rocka. Krótsze, piosenkowe aranżacje, ustępują tu miejsca monumentalnym, bogatym formom, w których nie brak również przestrzeni na swobodne improwizacje.

Debiutancka płyta „Encounter One”, ukazała się 31 marca 2013r nakładem Nasiono Records. Album nagrano na żywo, na tak zwaną „setkę”, w gdańskim studio Custom34. Do tej pory zespół dzielił scenę m.in z Mouth Of The Architect oraz The Flying Eyes, zagrał także bardzo dobrze przyjęte koncerty na Off Festival 2013 w Katowicach, jak również na E-Lite Culture Festival w Niemczech. W grudniu 2013 roku, Ampacity nawiązało współpracę z Mikołajem Trzaską, uznanym saksofonistą free jazzowym. Jej efektem było stworzenie nowych utworów, które zaprezentowano na wspólnym koncercie, w ramach trójmiejskiego festiwalu Metropolia Jest Okey.

https://www.facebook.com/ampacityband
http://ampacity.bandcamp.com/
______________________________________________________________

MINETAUR – groove/southern metal (Warszawa)

Minetaur powstał w 2012 roku z inicjatywy 4 znajomych grających wcześniej w rozmaitych kapelach. Los pokazał nam, że miast rozchodzić się po świecie, należało grać w tym składzie od zawsze. Idąc szlakiem Pantery, Crowbar, Cancer Bats, Lamb of God i wielu innych tłustych z bluesowymi korzeniami, postawiliśmy sobie za cel łoić groove’ującą muzę podlaną południowoamerykańskim sosem. Od założenia nieustannie bierzemy udział w rozmaitych potańcówkach z muzyką na żywo, w czerwcu 2013 z kolei wydaliśmy rewelacyjnie przyjęty i obsypany bujnymi komplementami przez nas samych debiutancki longplay(4 numery!). Najważniejsze – mamy wytatuowaną dziewczynę na bębnach. Zapraszamy do ładnej zabawy w rytmie skibi dibi!

https://www.facebook.com/Minetaurband

______________________________________________________________

bilety: 12PLN w przedsprzedaży (do nabycia w klubie), 15PLN w dniu koncertu