home Wydarzenia Cronica / Runika / Dormant Dissident – Gorzów Wielkopolski

Cronica / Runika / Dormant Dissident – Gorzów Wielkopolski

Już 1 czerwca zapraszamy do Klubu C-60 na wyjątkowy koncert!

Wystąpią:

Cronica (Folk Metal – Jaworzno)
Zespół folk metalowy założony w 2014 roku. Nasza muzyka nie krąży jednak tylko i wyłącznie wokół jednego gatunku: folku. Jest swoistą mieszanką różnych stylów charakteryzujących poszczególne regiony. Cronica to siedem osób wnoszących do zespołu swoje indywidualne odczucie folkloru przez co muzyka, którą tworzymy nie jest sztampowa i zestawia ze sobą często bardzo różnorodne odmiany melodii wywodzących się z tradycji ludowych. Zespół łączy ciężkie gitarowe brzmienia z instrumentami oddającymi klimat średniowiecznych ballad, żeglarskich pieśni, powieści, podań, legend i innych utworów ludowych.
https://web.facebook.com/cronicaPL

Runika (Runiczny Folk Metal – Warszawa)
Istniejemy od 2013 roku. Gramy autorskie utwory, inspirowane w warstwie tekstowej podaniami i legendami z całej Polski oraz mitologią słowiańską i germańską. W naszej muzyce słychać inspiracje wieloma gatunkami, takimi jak folk, heavy i power metal, classic rock, a nawet gotyk. Jesteśmy współorganizatorami trasy Folk Metal Night. Mamy na swoim koncie ponad 70 koncertów, w tym występy na V Festiwalu Kultury Ludowej w Środzie Śląskiej, Festiwalu Kultury Słowian STADO, III i IV Słowiańskiej Nocy Folk-Metalowej w Brennej, konwencie Fantasmazuria i Festiwalu Fantastyki Falcon oraz czeskim festiwalu Folk Metal Pilgrims w Ostravie. Obecnie nagrywamy debiutancką płytę.
https://web.facebook.com/Runikaband

Dormant Dissident (Heavy Metal – Gubin/Zielona Góra)
Dormant Dissident to kapela założona w 2011 roku, grająca szeroko pojęty Heavy Metal. Od września 2012 roku zespół dał wiele koncertów na terenie całej Polski.
W maju 2013 roku kapela wydała pierwsze demo o nazwie „DDemo”.
Kolejnym krokiem było skomponowanie odpowiedniej ilości dobrego materiału, który mógł stworzyć debiutanckie LP zespołu.
Tym sposobem 13 grudnia 2016 roku światło dzienne ujrzał album zatytułowany „Knightmares”, który był promowany podczas trasy „KNIGHTMARES TOUR 2017”
https://web.facebook.com/DormantDissident
Cena biletu: 15 zł
Start: 19:00

Serdecznie zapraszamy!