home Niusy, Wydarzenia Biała Ćma – koncert w Zielonej Górze

Biała Ćma – koncert w Zielonej Górze

Stowarzyszenie Art Of Underground zaprasza do zielonogórskiego klubu JAZZKINO na koncert formacji Biała Ćma. Zespół powstał z powodu jubileuszowego wydawnictwa Jacka Katosa – niezależnego, zielonogórskiego poety i performera. Jednym z elementów wydawnictwa była płyta muzyczna zawierająca różnorodne interpretacje wierszy Jacka wykonane przez zaproszonych muzyków, także przez zespół Biała Ćma. Muzyka zespołu ulokowana jest na pograniczu post-rocka, indie i ambientu. Koncert odbędzie się w sobotę 21 września 2019 o godz.20.00. Wstęp wolny.

★★★★★★★★★★★★
Biała Ćma – koncert
Data: 21.09.2019 (sobota)
Godzina otwarcia klubu: 18:00
Godzina rozpoczęcia koncertu: 20.00

★★★★★★★★★★★★
Miejsce:
Klub JAZZKINO
Zielona Góra, ul. Jana Sobieskiego 14
https://www.facebook.com/jazzkino

★★★★★★★★★★★★
wydarzenie:
https://www.facebook.com/events/544305866376637/

★★★★★★★★★★★★
Biała Ćma – zespół muzyczny założony w 2017 r. przez Kajetana Sudera (Zielona Góra) i Sebastiana Siudę (Gorzów Wielkopolski). Impulsem do rozpoczęcia działalności było jubileuszowe wydawnictwo Jacka Katosa – niezależnego, zielonogórskiego poety i performera. Jednym z elementów wydawnictwa była płyta muzyczna zawierająca różnorodne interpretacje wierszy Jacka wykonane przez zaproszonych muzyków. Na płycie znalazły się dwa utwory Białej Ćmy: „Skrzydła Mojego Anioła” oraz kluczowy dla rozwoju zespołu „Kac Erotyk”.


Kajetan Suder – kompozytor, wokalista, samorządowiec, społecznik, animator, aktor kabaretowy (Bez Reszty, Z Górki, Kabaret Grubasy). Główny specjalista ds. kultury w Urzędzie Miasta Zielona Góra. W latach 2009-2016 związany z Inicjatywą Sceniczną FRUUU. Inicjator 5 edycji największych w Polsce warsztatów improwizacji kabaretowej na Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Współtwórca serwisu satyrycznego „Telewizja Nie Wiem”. Szkoleniowiec Impro Studio. Prapraprapraprawnuk Michała Kleofasa Ogińskiego.


Sebastian Siuda (Biała Ćma) – gitarzysta, wykonawca niezależny, kompozytor, stypendysta Miasta Gorzów Wielkopolski i laureat nagrody im. Janusza Słowika (nagroda zbiorowa dla stowarzyszenia Sztuka Miasta). Autor solowych albumów “Indywidualizm” oraz “Industria”, a także “Nihilist” we współpracy Wrathu (Kamil Kwiatkowski – stypendysta Miasta Gorzów Wielkopolski). Twórca studia muzycznego Fuzja Studio zlokalizowanego w poniemieckim schronie w Kłodawie.
Mała Fuzja jest nazwą muzycznej drogi Sebastiana mającej początek w 2013 r.


Muzyka zespołu ulokowana jest na pograniczu post-rocka, indie i ambientu. Ma charakter niezależny, który sprzyja wzmocnieniu warstwy tekstowej. Śmiałe kompozycje Kajetana preferujące nieszablonowe metrum i harmonię; awangardowe, post-rockowe interpretacje i oryginalne linie gitarowe Sebastiana powodują, że muzyka jest bogata i kunsztowna. Odbiorca docelowy Białej Ćmy to człowiek samodzielny, znający i doceniający źródła spoza głównego obiegu i – chyba nade wszystko – przestrzeń. Biała Ćma lubi wieczór i noc. Znaczące lokale, domy kultury, kultowe miejsca i festiwale. Biała Ćma na żywo tworzy akustyczny klimat tworzony przez dwie gitary i głębokie dusze. Emocjonalny, samoistny głos Kajetana w połączeniu z autonomiczną, ale komplementarną techniką Sebastiana potrafią objąć przestrzeń, czas i odczuwanie widzów pozostając w ich odbiorze na długo.


Zespół koncertował m. in.:
– 23.03.2018 r. na XXI Turnieju Poezji Mówionej i Śpiewanej (Wieleń – jako gość specjalny);
– 02.06.2018 r. w Klubie Kultury MCK Jedynka podczas X Nocnego Szlaku Kulturalnego (Gorzów Wielkopolski);
– 15.06.2018 r. w Jazz Clubie pod Filarami podczas uroczystości wręczenia nagród im. Janusza Słowika (Gorzów Wielkopolski);
– 09.11.2018 r. w Lubuskim Teatrze podczas promocji wydawnictwa „Niepodległa – piórem i pędzlem malowana” (Zielona Góra);
– 18.06.2019 r. podczas wręczenia nagród sportowych Miasta Zielona Góra.
– 17.08.2019 r. na Festiwalu Zespołów Garażowych w Olzie (wyróżnienie za wokal i najlepsze teksty piosenek).

Wiosną 2019 r. zespół został zaproszony do zrealizowania piosenki do filmu pt. „Grun de Berg – wyzwanie” będącego opowieścią o legendarnym himalaiście. Premiera filmu zaplanowana jest podczas Festiwalu Górskiego im. Andrzeja Zawady w Lądku Zdroju w dniu 20 września br.

Obecnie Biała Ćma nagrywa debiutancką płytę w studiu Evertone Records Pawła Gorzkiewicza. Premierę płyty zaplanowano w listopadzie 2019 r. Wydawnictwo wspiera organizacyjnie fundacja KreAtywni, natomiast finansowo Miasto Zielona Góra i Miasto Gorzów Wielkopolski.

★★★★★★★★★★★★
Organizacja koncertów
w klubie JAZZKINO:
Igor Skrzyczewski
Stowarzyszenie
Art Of Underground
tel. 605 432 744