home Niusy, Wydarzenia BAJZEL w Zielonej Górze z nową płytą „amOK”

BAJZEL w Zielonej Górze z nową płytą „amOK”

Bajzel, artysta nieprzewidywalny wydaje nową w pełni autorską płytę amOK. W oprawie bitów, smyczków, vokali i rifów oddaje hołd piosenkowemu szaleństwu. amOK to twór nowoczesny z powrotem do korzeni, stworzony z dziewięciu magicznych piosenek. Sama muzyka to kuriozalne połączenie inspiracji Fela Kutim, szwedzkim popem, cytatami Ravela i Krzysztofa Komedy.
Bajzel zatacza amOK, który jest potężnym, dojrzałym kopem w przód, a zarazem sentymentalnym powrotem do początku. Bajzel zagra koncert w Zielonej Górze w sobotę 26 listopada 2016 o godz.20.00 w klubie JazzKino. Zapraszamy.

*******************************

Bilety: 15 zł
do nabycia wyłącznie przed koncertem

*******************************
wydarzenie na facebook:
https://web.facebook.com/events/1792007277748062/

*******************************
Data: 26.11.2016 (sobota) godz.20.00

*******************************

Miejsce:
JAZZKINO
Zielona Góra, ul. Jana Sobieskiego 14
https://web.facebook.com/jazzkino/

*******************************

BAJZEL

Po ostatniej płycie Ginkgo, która była szalonym zbiorem kwasowych, wieloletnich improwizacji, sklejonych w transowe kompozycje i wydanych w rysunkowej książce zielarskiej – ta jest starannie przemyślaną i skomponowaną strukturą złożoną z prostych piosenek, a zarazem zawiłych, czasem orkiestrowych kompozycji.

No Style, który Bajzel z premedytacją uprawia nie ma ograniczeń stylowych i mentalnych, schematów, nakazujących artystom zamykanie się we własnych bańkach. Bajzel fruwa tam gdzie chce. Zmieniając formę łączy ją z melodyjnymi tekstami o przemijaniu i kochaniu.

Płyta podczas październikowej premiery będzie w całości ofiarowana słuchaczom wraz z okładką do własnego wytłoczenia pod hasłem Fucklab. Prowadzona też będzie akcja „Zrzuta naVinyla.”

internet:
http://bajzel.eu/
https://web.facebook.com/BajzelBajzel

video zapowiadające nową płytę „amOK”:
https://www.youtube.com/watch?v=du5RvX7zE1U

*******************************