home Niusy, Wywiady/Recenzje Andriej Kotin & Zentrum – RECENZJA koncertu w Zielonej Górze

Andriej Kotin & Zentrum – RECENZJA koncertu w Zielonej Górze

W miniony czwartek 15 grudnia 2016 w zielonogórskim klubie JAZZKINO zagrał Andriej Kotin z zespołem Zentrum. Koncert odbył się w ramach eliminacji Festiwalu Lubuskie Dobrze Rockuje. Zapraszamy do krótkiego podsumowania koncertu.

 

To był pierwszy koncert festiwalu, po którym absolutnie nie wiedziałem czego się spodziewać. Nie słyszałem wcześniej twórczości Andrieja na żywo ale mimo to twierdzę, że powinien się trzymać tego składu, a nie solowego grania. Dzisiejszy wieczór był dla mnie odskocznią i tym czego czasem potrzebuję w muzyce. Sam fakt takiej mieszaniny instrumentów i talentów wzbudza zainteresowanie – gitara akustyczna, elektryczna, bas akustyczny, klawisz, banjo, trąbka, cajon i gościnnie skrzypce. Zacznę od tego, że nie byłem fanem cajonu. Albo mam uprzedzenia do tego instrumentu albo nie słyszałem na żywo gościa, który faktycznie wie jak się do tego zabrać (do dzisiaj). Wspomniałem o tym Staszkowi, kupił mnie bezapelacyjnie. Zresztą cały band mnie szybko do siebie przekonał. Mimo akustyczno grania, dało się w tym wyczuć pazur. Teksty! Przyznam, zwykle się nie zagłębiam w słowa w trakcie koncertów, ale sposób grania i śpiewania Kotina i zespołu wymusza na nas wsłuchanie się w nie. Wywołały one we mnie uczucia refleksji, zrozumienia, uśmiechu i dalej idąc rozśmieszenia…. Wachlarz emocji, czy nie o to właśnie chodzi w muzyce? Mamy więc podstawę, która trzyma wszystko w ryzach, mamy też bonusy, które dodają charakteru do całości.
Po pierwsze trąbka. Nie wysuwa się na przód, nie przeszkadza, gra w miejscach, w których po koncercie nie wyobrażasz sobie czegoś innego. I na prawdę nie chodzi o ładne nogi trębaczki, ten instrument tu najzwyczajniej siedzi. Po drugie banjo… ile razy macie okazję posłuchać go na żywo? Po trzecie… i tu kolejne miłe zaskoczenie – gościnny występ Kasi Pusowskiej. Szkoda, że skrzypce były cicho ale ja w pierwszym rzędzie sobie posłuchałem i śpiewu i grania, pozdrawiam 🙂 Po czwarte… do grania akustycznego dodanie gitary elektrycznej. Nie ma wszechobecnej w dzisiejszej muzyce nudy! Śmiało mogę powiedzieć, że nie znam zespołu, który gra w podobnym stylu. Nie wyobrażam sobie również, żeby to był jednorazowy wypad. Andriej Kotin i Zentrum… Liczę na to, że pójdzie to dalej i usłyszy o nich większe grono publiczności.

 

Grzegorz Kołakowski

juror Festiwalu

Lubuskie Dobrze Rockuje

Kolejny koncert eliminacyjny w Zielonej Górze:

22 grudnia 2016 (czwartek) godz.20.00

klub JAZZKINO

wystąpi zespół MOST z Zielonej Góry

WSTĘP WOLNY !!!

wydarzenie:

https://www.facebook.com/events/1819851584905018/

Zapraszamy !!!