home Wywiady/Recenzje Wywiad z OVER THE UNDER – 100% tour w pigułce.

Wywiad z OVER THE UNDER – 100% tour w pigułce.

Lubuskie Dobrze Rockuje: Skąd wziął się pomysł na projekt 100% tour, czyli 100 koncertów w 100 dni?
Krzychu (bas):Podobno wg Mitomańskiej Księgi Rocka i Rolla kostkę przeznaczenia może zdobyć tylko ten kto zagra 100 koncertów w 100 dni…
KOR(vox/git): To tylko mitomania…
PYTA(drums): Koncertów jest coraz mniej, za to pojawia się coraz więcej dyskotek w stylu disco polo. Młodzież powoli zapomina jak brzmi żywy instrument. Jeśli ta tendencja się utrzyma, to nasza kultura muzyczna sięgnie dna. Powinniśmy pamiętać, że to młodzi ludzie budują scenę, to oni chodzą na koncerty i z muzyki czerpią inspirację do życia. Pomysł na „100% tour” jest bardzo prosty – budowanie polskiej sceny muzycznej. Chcemy żeby w tym projekcie wzięła jak największa ilość zespołów z całej Polski. Liczymy na to, że każdy z nich uwierzy, że można zrobić największą tego typu trasę na świecie samu, starą dobrze znaną metodą DIY.

LDR: Czy przygotowujecie się jakoś specjalnie do swojej muzycznej wyprawy po Polsce?
Krzychu: Wiadomo robiliśmy próby przed trasą. Przygotowaliśmy około 20 numerów w tym set akustyczny. Jak mamy być szczerzy to nie wykonywaliśmy specjalnych przygotowań typu siłownia bieganie. Stawiamy na rock’n’roll. Uważamy, że dla czynnego grajka nie jest to problem grać codziennie koncertu, przecież nie raz muzycy ćwiczą wiele godzin dziennie.

LDR: Czym kierowaliście się w doborze miejscowości, w których zagracie koncerty?
KOR: Staraliśmy się dobierać miasta leżące blisko siebie… Im więcej kilometrów tym większe prawdopodobieństwo, że coś się stanie na trasie (odpukać).
Wiadomo.. w Europie ciężko jest dobierać miasta blisko, szczególnie, że chcieliśmy podbić UK, więc w tej części trasy będziemy robić po 300-500 kilometrów z jednego do drugiego miasta.

LDR: Jak rozwiążecie to logistycznie? Podróżowanie po województwie lubuskim to pikuś w porównaniu z przemieszczaniem się pomiędzy poszczególnymi krajami, co czeka Was w grudniu.
KRZYCHU: Trzeba będzie skracać after po koncercie, wstawać z samego rana i jak najszybciej dostać się do następnego miasta. Im więcej będziemy mieli czasu tym większa szansa, że uda nam się szybko rozwiązać ewentualne problemy. Trzymajmy kciuki żeby takowych nie było!

LDR: Jaki jest Wasz kolejny muzyczny cel?
PYTA: Musimy przyznać, że pożarła nas ta trasa w całości. Wszystko postawiliśmy na jedną kartę i wyjeżdżając mieliśmy tylko jeden cel, czyli zagrać planowane 100 koncertów, ale wiadomo – jesteśmy cały czas „głodni” i urodziło się już parę pomysłów…
Nagranie kolejnego albumu, stworzenie DVD z setnego koncertu i materiałów z trasy czy tour po Europie i USA. Jedno możemy obiecać, jeszcze wiele nabroimy! So… Stay Tuned!

 

Cała ekipa LDR trzyma kciuki i głęboko w Was wierzy!

Z przedstawicielami Over the under dla Lubuskie Dobrze Rockuje rozmawiała Katarzyna Nowak.