home Niusy, Wydarzenia Wake Up and Live X edycja festiwalu

Wake Up and Live X edycja festiwalu

                     Sulęciński Ośrodek Kultury oraz  Stowarzyszenie Strefa Działań Twórczych „iCoTam”  organizatorzy  WAKE UP and LIVE – Festiwal Muzyki i Sztuki Ulicy zapraszają wszystkich na niezwykłą przygodę z muzyką, kulturą i sztuką, która rozpocznie się  27 maja 2016 roku w Sulęcinie (woj. lubuskie), a zakończy się 5 czerwca 2016 r.

WAKE UP and LIVE to jedna z najistotniejszych i najciekawszych propozycji kulturalnych w województwie lubuskim adresowana do miłośników muzyki oraz entuzjastów sztuki ulicy. Festiwal z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem i prestiżem. WAKE UP and LIVE wzmacnia swoją pozycję poprzez zapraszanie gwiazd nie tylko polskiej sceny muzycznej, ale również zespołów z całego świata. Od 2006 roku na Festiwalu zagrały zespoły z Polski oraz Litwy, Niemiec, Czech, Ukrainy, Białorusi, Izraela i Stanów Zjednoczonych. W części konkursowej zagrało ponad sto zespołów o różnym zabarwieniu gatunkowym i stylistycznym, przez co festiwal jest wielobarwnym świętem muzyki.

W tym roku na naszej scenie wystąpią zespoły z kraju i zagranicy, co sprawia, że nasz festiwal stanie się po raz kolejny wydarzeniem międzynarodowym, a na naszej scenie usłyszymy i zobaczymy takie zespoły jak: Proletaryat, Haydamaky z Ukrainy, Selfish Murphy z Rumunii, Lamachette, The Sixpounder, Etna Kontrabande, The Doctors zespół Dirtsheath z Niemiec oraz trzy zespoły konkursowe w projekcje Lubuskie Dobrze Rockuje, które rywalizować będą o główną nagrodę w postaci koncertu na tegorocznym Przystanku Woodstock w Kostrzynie na scenie Viva Kultura (Pokojowa Wioska Kryszny).

Innowacyjnym pomysłem Festiwalu będą „Prosety – Elektroniczny Piknik”, które przygotowuje słubicka ekipa zajmująca się nowoczesną elektroniką. Na dodatkowej małej scenie będzie można bawić się przy dźwiękach deep house, tech house, minimal. Dodatkowo na festiwalu będzie ”Open Stage”, czyli otwarta scena dla wszystkich. Nie zabraknie warsztatów, spotkań, seansów filmowych i wystaw.

Poprzednie edycje pokazały, że Festiwal jest wydarzeniem nie tylko muzycznym, ale także społecznym. W tym roku po raz kolejny planujemy zorganizować działania związane ze sztuką ulicy (w planach m.in. teatr uliczny, koncerty plenerowe, happeningi, warsztaty, instalacje artystyczne), które będą impulsem dla mieszkańców i przyjezdnych gości do poszukiwania kultury, sztuki i muzyki nie tylko na koncertowych scenach, ale w otaczającej ich przestrzeni. Tradycyjnie na Festiwalu nie zabraknie również Wake Up KIDS, a więc różnorodnych propozycji dla najmłodszych oraz ich rodzin.

 

 X edycja WAKE UP and LIVE – Festiwal Muzyki i Sztuki Ulicy odbędzie się na terenie Sulęcińskiego Ośrodka Kultury,
a także w przestrzeni miejskiej Sulęcina.

Organizatorzy zapewniają pełną gastronomię, pole namiotowe oraz moc innych atrakcji.

Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej www.wakeupfestiwal.pl oraz na profilu www.facebook.com/wakeupfestiwal

Wake Up plakat mały

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biuro festiwalowe:

Wake Up and Live

Festiwal Muzyki i Sztuki Ulicy

Sulęciński Ośrodek Kultury

ul. Moniuszki 1,

69-200 Sulęcin

tel. 95 755 24-77

www.soksulecin.pl