home Wydarzenia Trupięgi w Klubie u Bulka

Trupięgi w Klubie u Bulka

TRUPIĘGI – Leśmianotwory
…czyli muzyczna interpretacja poezji Bolesława Leśmiana.

SULĘCIN
data: 20.12.2019 (piątek)
miejsce: Sulęciński Ośrodek Kultury / klub u BULKA
ul. Moniuszki 1, Sulęcin
godz: 20:00, wstęp: 20/30 zł

Trupięgi, budują nieco mroczny, nieco uduchowiony nastrój, choć czasami śmieją się, drwiąc “z ziemskiej mitręgi”. Drwią też sami z siebie, improwizują i bawią się swawolnie dźwiękiem i słowem. Wszystkie uczucia wyzwalają w miksturze podczas koncertów, budując nastrój i w mig go obalając. Trupięgi, to romantyczna przygoda, zaskakująca żonglerka emocjami. Trupięgi na żywo, to koncert, który zostawia trwały ślad i pozwala odsunąć na bok to, co dręczy. To tak, jakby z deszczu w zimną noc przejść nagle do ciepłego salonu z głębokim fotelem, gorącą herbatą, kawą na stoliku i płonącym jaskrawo drewnem w kominku. Drżące powietrze, pełne dźwięków w niemalże uchwytnych falach, rozgrzane uczuciami…

Zespół powstały dwa lata temu, w zasadzie w formie prezentu urodzinowego, ale pomysł przypadł nam do gustu tak bardzo, że kontynuujemy projekt, rozwijamy go i koncertujemy z nim z sukcesami. Nazwa zespołu zapożyczona jest od tytułu jednego z wierszy Bolesława Leśmiana, a teksty w olbrzymiej większości są właśnie tegoż autora. W większości, ale sięgamy też po innych poetów, coraz częściej. Interpretujemy je na swój własny sposób, czasami na przekór, czasami wprost.

Trupięgi można było już posłuchać i zobaczyć „na żywo” m.in. w krakowskiej Piwnicy Pod Baranami, w Krakowskim Salonie Poezji w Zielonej Górze, w Bibliotece Publicznej / klubie u BULKA w Sulęcinie, podczas słynnego festiwalu AkuStyczeń w Szczecinie, w Piwnicy Kany, podczas Ińskiego Lata Filmowego, na niemieckim festiwalu LiederLauschen (Berlin / Oderaue) na festiwalu Folklorum (Bielawa Dolna) w wielu klubach, salach koncertowych, schroniskach, ruinach zamków, w domach kultury, w gąszczu leśnym, w stodołach, w bibliotekach i w innych miejscach, czasami bardzo nietypowych.
Skład zespołu:
Katarzyna Gardziejewska – śpiew
Jacek Filipek – djembe, przeszkadzajki
Jacek Hryniewiecki – gitara, śpiew
Jurek Hippmann – gitara basowa, gitara akustyczna, śpiew


https://www.facebook.com/trupiegi/
www.trupiegi.pl

* TRUPIĘGI (znaczenie) – Buty z łyka zakładane nieboszczykowi (często biednemu) do trumny.