home Wydarzenia The Synki + Krambabula – U Bulka Sulęcin – 23.03.2019

The Synki + Krambabula – U Bulka Sulęcin – 23.03.2019

Koncert: The Synki + Krambabula
Klub u Bulka / SOK
23.03.2019
start 20:30
Bilety:
-20 PLN przedsprzedaż,
-25 PLN w dniu koncertu.

Rezerwacja i szczegóły pod numerem telefonu 506 070 879

Śmiało dokonujcie rezerwacji telefonicznych, ale pamiętajcie o tym – bilety w tańszej, przedsprzedażowej cenie obowiązują tylko do dnia poprzedzającego wydarzenie. Pomimo rezerwacji, jeśli nie odbierzecie swoich biletów dzień wcześniej, obowiązuje już normalna cena. Ta zasada obowiązywać będzie na wszystkich bulkowych wydarzeniach.

Uwaga! 20 pierwszych biletów w przedsprzedaży, płyta The Synki „Skatelita” GRATIS !!!
Bilety do nabycia w SOK’u – płyta w gratisie tylko w przypadku bezpośredniego odbioru.

——————————————————————————–

The Synki – zespół założony w roku 2008 w Trzciance w województwie wielkopolskim przez Bartosza Czaplińskiego oraz Karola Rodzika, ówczesnych licealistów, którzy zamierzali utworzyć kolektyw podbijający serca mieszkańców gminy, no …co najwyżej powiatu. Jednakże regularne spotkania, czas oraz klimat zasiały w członkach zespołu coś, co spowodowało, że historia zespołu trwa do dnia dzisiejszego. Ba! Działalność zespołu wykroczyła znacznie poza gminę, powiat, a nawet województwo.
Zespół od początku działalności bazuje na dwóch nurtach muzycznych jakimi są SKA i REGGAE, nie zamyka jednak swych umysłów, a przede wszystkim uszu na inne gatunki. Do roku 2012 zespół działał lokalnie, zdobywając przy tym nagrody i wyróżnienia w licznych konkursach oraz przeglądach muzycznych. Z racji przenosin na niwę poznańską, rok ten okazał się być przełomowym dla zespołu, gdzie w mieście pełnym możliwości, grupa maksymalnie wykorzystała swoją szansę i zaczęła grać na scenach w całej Polsce. W międzyczasie pojawiały się oczywiście liczne zawirowania i kłótnie, jak w każdej normalnej polskiej rodzinie, ale finalnie po 6 latach wspólnej podróży, zespół wydał własnym sumptem płytę „Skatelita”, która została nagrana w pilskim Studio Q u Toma Horna, masteringiem natomiast zajęło się Studio As One.
W latach 2012-2015 Synki zagrały około 150 koncertów na terenie kraju.
Do najważniejszych miejsc zaliczają :
– Przystanek Woodstock – Pokojowa Wioska Kryszny
– Reggae nad Wartą – Gorzów Wlkp
– Reggae na Piaskach – Ostrów Wlkp – konkurs im. Ryszarda Sarbaka,
– Juwenalia Poznań
– Juwenalia Politechniki Warszawskiej,
– Juwenalia w Pile
Jednym z ważniejszych wydarzeń dla zespołu była wizyta w studio TVN, gdzie podczas programu śniadaniowego, Dzień Dobry TVN, Synki zagrały utwór „Przezroczystość”.
W grudniu 2015 zespół postanowił uśpić swoje działania, jak się okazało, na pełne dwa lata. W tym czasie każdy zdążył delikatnie zdziadzieć, dorobić się kredytu hipotecznego oraz zaczął chodzić w kapciach. Zaniepokojeni swym stanem i stęsknieni za przygodą, w roku 2018 postanowili powstać z półmartwych by wznowić wspólną muzyczną podróż i ponownie poczuć wiatr we włosach, niedospanie po weekendzie i zostawić w tyle przyziemne obowiązki.
Synki obecnie pracują nad materiałem na drugą płytę, grając przy tym koncerty klubowe jak i plenerowe. Gorąco zachęcamy do współpracy !

KRAMBABULA to folk-rockowy zespół z Poznania; gramy energetyczną mieszankę słowiańskiej muzyki ludowej z domieszką rocka. Teksty wykonywanych utworów są w języku polskim, łemkowskim oraz ukraińskim. Wiele z nich to utwory pochodzące z muzyki tradycyjnej, śpiewane są tzw. białym głosem i przefiltrowane przez różnorodne pasje muzyczne członków grupy.

5 sierpnia 2017 r., podczas koncertu zespołu na 23 Przystanku Woodstock, miała miejsce premiera pierwszej płyty zespołu KRAMBABULA. Płyta została wydana przez wydawnictwo Lou&Rocked Boys. Jest to wydawnictwo, gdzie swoje płyty wydały takie zespoły jak Enej, Kamil Bednarek, Farben Lehre, czy Haydamaky.
Nagrody, wyróżnienia, koncerty:

– II miejsce podczas Dragon Folk Fest vol 8, w ogólnopolskim konkursie o Złotą Fujarę.
– zespół 5 sierpnia 2017 r., zagrał koncert podczas 23 Przystanku Woodstock na scenie Pokojowej Wioski Kryszny
– zespół został finalistą VII Akdemickiego Przeglądu Muzycznego i w związku z tym wystąpił podczas największego festiwalu muzycznego w Wielkopolsce, poznańskich Juwenaliów, w towarzystwie takich zespołów jak KULT i SuperHalo.
– konkurs Demostacja w Poznaniu: spośród 86 zgłoszeń, zespół znalazł się wśród 8 finalistów i zagrał swój koncert na KonterART.
– I miejsce podczas Olandia Etno Festiwal, w ogólnopolskim konkursie o Złoty Wiatrak. Ta nagroda umożliwiła nam sfinansowanie debiutanckiej płyty.
– I wydana płyta „KRAMBABULA”, wyd. Lou&Rocked Boys