home Niusy Sulęciński Ośrodek Kultury wspiera lubuskie zespoły

Sulęciński Ośrodek Kultury wspiera lubuskie zespoły

Sulęciński Ośrodek Kultury ogłasza nabór zespołów z województwa lubuskiego na składankę muzyczną pod patronatem Lubuskie Dobrze Rockuje.

To dobry czas na realizację przedsięwzięcia tego typu, kiedy rzeczywistość dla artystów jest bardzo trudna. W obecnej sytuacji, gdy wykonawcy nie mogą spotkać się z publicznością podczas swoich koncertów, Sulęciński Ośrodek Kultury wychodzi naprzeciw potrzebom zespołów oraz ich fanów.

Celem przedsięwzięcia jest wsparcie, promocja i pomoc artystom w tym trudnym czasie. Na składance mogą się znaleźć zespoły grające szeroko pojętego rocka czyli rock, blues, reggae, metal, punk, poezja śpiewana, etno, world music.

Składanka z założenia będzie zachętą do sięgnięcia przez słuchaczy po wydawnictwa poszczególnych artystów oraz zapoznanie się z różnorodnością muzyczną i gatunkową lubuskiej sceny.

Każdy z zespołów, który zgłosi chęć uczestnictwa w składance przesyła po dwa utwory (w formacie .wav) ze swojego repertuaru (nie covery!). Na płytę ostatecznie trafi jeden utwór danego wykonawcy.

Potrzebna jest również zgoda zespołu w postaci wypełnionego i podpisanego oświadczenia na bezpłatne udostępnienie wybranych utworów.

Dodatkowo zgłoszenie musi zawierać krótkie bio (3-5 zdań), 2-3 zdjęcia, logo oraz linki do FB i innych mediów społecznościowych.

Sulęciński Ośrodek Kultury będzie używać do promocji wszelkich możliwych dostępnych platform czyli stron internetowych oraz profili w mediach społecznościowych: Lubuskie Dobrze Rockuje, Sulęcińskiego Ośrodka Kultury, Radio SOK, Klub u Bulka, aplikacji SOKowirówka. Planowane jest również nawiązanie współpracy z klubami, ośrodkami kultury, stacjami radiowymi itp. w celu rozpowszechnienia wydawnictwa.

Na lipiec 2021 planowana jest kolejna edycja festiwalu Lubuskie Dobrze Rockuje, który w tym roku cieszył się sporym zainteresowaniem. Część zespołów biorących udział w składance zostanie zaproszona na przyszłoroczny festiwal.

Zgłoszenia proszę nadsyłać na adres mailowy:

Zgłoszenie musi zawierać:

  • dwa utwory (w formacie .wav)
  • bio (3-5 zdań)
  • 2-3 zdjęcia
  • logo
  • komplet linków
  • wypełnione i podpisane oświadczenie

Osoby kontaktowe – tel. 95 755 24 77

  • Jacek Filipek
  • Jacek Hardyk

LINKI I NAMIARY:

– Lubuskie Dobrze Rockuje

– Sulęciński Ośrodek Kultury

– Radio SOK

Klub u Bulka:

Aplikacja: