home Wydarzenia Rock and Beer Fest w Sulęcinie – w paru słowach podsumowania…

Rock and Beer Fest w Sulęcinie – w paru słowach podsumowania…

Druga edycja Rock and Beer fest w Sulęcinie za nami! Dwa dni wyjątkowych koncertów, obszernej oferty programowej festiwalu, szereg wydarzeń towarzyszących imprezie (i wiele innych rzeczy, o których parę słów niebawem), sprawiły, że dni 09 i 10 lutego pozostaną w naszej pamięci na bardzo długo!

Zaczęliśmy w piątek, 9.02. Na naszej klubowej scenie tego dnia odbył się konkurs w ramach projektu Lubuskie Dobrze Rockuje – wystąpiły trzy z sześciu zespołów, jeden z nich został wyróżniony przez jury. Mieliśmy okazję usłyszeć – Vatahę, Crank The Tunes oraz szczeciński Zespół ETA. Nagrodą główną, o którą walczyły wszystkie zespoły, grające 100% na żywo w Klubie u Bulka był: voucher ze zniżką od firmy F I M I na realizację teledysku oraz sesji zdjęciowej (pierwszy zespół otrzymał aż 80% zniżki, a zespół nagrodzony w sobotę – 70% zniżki), a także możliwość zagrania koncertu na tegorocznej edycji Wake Up and Live oraz wzięcie udziału w eliminacjach do Woodstock Ukraine.
W sobotę na naszej klubowej scenie pojawili się: The Suits, Alpha Dog oraz Wizja Lokalna.

Dwie nagrody główne (piątkowa oraz sobotnia) powędrowały do: The Suits oraz Zespołu ETA, z którymi widzimy się ponownie za kilka miesięcy, na Wake Up and Live w Sulęcinie, a także na eliminacjach do Woodstock Ukraine! Gratulujemy!

Pozostałe koncerty zarówno w piątek, jak i w sobotę odbyły się na przygotowanej imponującej Sali Widowiskowej, wyposażonej w niemalże 200 miejsc na dodatkowych trybunach. W Sali Wystawowej SOK urządzony został kącik dla amatorów piwa o wdzięcznej nazwie -ogródek piwny, w którym mogliśmy napić się pysznego piwa – skorzystać z oferty beer geek’ów z Poznania i skosztować ponad stu gatunków tego złotego trunku.
Ściany Sali Wystawowej jednocześnie ozdabiały pięknie oprawione prace autorstwa Cezarego Soszyńskiego – mowa w tym momencie oczywiście o imponującej wystawie pod hasłem „Sztuka igłą malowana”, która robiła wrażenie nie tylko na amatorach tatuażu.

Dodatkową atrakcją tegorocznego festiwalu Rock and Beer była wystawa kapsli od piwa – kolekcja pana Janusza Przybyła robiła spore wrażenie na obserwatorach. W Sulęcińskim Ośrodku Kultury wyeksponowaliśmy około 1600 kapsli, a to i tak jedynie część kolekcji, liczącej niemalże 30 000 egzemplarzy z całego świata!
W pierwszy dzień festiwalu na naszej scenie głównej wystąpili: Podróbka, Urząd Bezpieczeństwa oraz Püdelsi! To była moc! Dziękujemy przede wszystkim za świetną energię na scenie oraz kontakt z publicznością.

Sobotni, drugi dzień festiwalu rozpoczęliśmy dość nietypowo, bo od konferencji prasowej. Gośćmi na konferencji byli frontmani sobotnich gwiazd, a także reprezentanci zespołów, którzy także w sobotę rywalizowali ze sobą w przeglądzie kapel LDR, a ponadto: Jacek Filipek, jako przedstawiciel organizatora, Cezary Soszyński – artysta, tatuator, autor prac „Sztuka igłą malowana”, Artur Chraplewski – przedstawiciel firmy prowadzącej selekcję wysokogatunkowych piw rzemieślniczych, które można było przy okazji festiwalu nabyć.

Po konferencji sprawnie ruszyliśmy z koncertami sobotnich gwiazd. „Na pierwszy ogień” poszły eliminacje Lubuskie Dobrze Rockuje. W drugi dzień festiwalu na naszej klubowej scenie zmierzyły się ze sobą wspomniane już wcześniej zespoły: The Suits, Alpha Dog oraz Wizja Lokalna. To właśnie ten pierwszy okazał się być tym NAJ – The Suits dołączyli do chłopaków z Zespołu ETA – to właśnie z tymi dwoma młodymi zespołami spotkamy się na Wake Up and Live 2018!

Na naszej dużej scenie w sobotę wystąpili: gorzowski Emerjod, Atrakcyjny Kazimierz oraz legendarni „Chłopcy z Placu Broni”. Ostatnie dwa koncerty to istna podróż sentymentalna – przeboje tych zespołów wyśpiewywane były wspólnie z publicznością. Było fantastycznie!

Festiwal był dla Sulęcińskiego Ośrodka Kultury ogromnym sukcesem. Wspaniała publiczność (nie tylko z Sulęcina, ale i z miejscowości oddalonych od województwa lubuskiego o kilkadziesiąt, ale i kilkaset kilometrów!) bawiła się wyśmienicie. Wszystkie zespoły na scenie dały z siebie 100% – zagrały cudowne koncerty, które zapewne zostaną w naszej pamięci na długo… Jako organizatorom tego corocznego już przedsięwzięcia wypada nam przede wszystkim podziękować – uczestnikom festiwalu, artystom, mediom, ochronie… Bardzo dziękujemy i do zobaczenia za rok, na trzeciej edycji Rock and Beer Fest. w Sulęcinie!