home Niusy Przegląd za nami! Wiemy kto zagra na Wake Up & Live 2021

Przegląd za nami! Wiemy kto zagra na Wake Up & Live 2021

Przegląd Zespołów Rockowych Województwa Lubuskiego za nami – znamy wyniki.Pierwotnie zaplanowany na kwiecień – ostatecznie odbył się z końcem sierpnia. Ale warto było czekać – Przegląd Zespołów Rockowych Województwa Lubuskiego – Lubuskie Dobrze Rockuje rozgrzał do czerwoności Letnią Scenę Klubu u Bulka i Radio SOK.

W piątkowy wieczór na scenie stanęły w szranki cztery kapele: Dyfër, Meteroids, Gra Sów oraz I-REY, które swoimi występami walczyły o nagrodę główną – występ na WAKE UP & LIVE – Music Festival 2021.

Jury w składzie: Łukasz Łyczkowski, Daniel Ludwiczak oraz Cezary Soszyński przy udziale głosów publiczności przyznali główną nagrodę najmłodszemu w stawce zielonogórskiemu zespołowi Meteroids, choć długość obrad wskazuje, że wybór był bardzo trudny, a wszyscy występujący tego dnia zasługują na to aby bacznie śledzić ich karierę.

Co ważne, każdy z zespołów występujący tego dnia prezentował odmienną stylistykę – zaczynając od metalowych brzmień zespołu Dyfer i rockowych riffów Meteroids, aż do pulsującego reggae w wykonaniu I-rey i lirycznych podróży w wykonaniu Gry Sów.

Drugiego dnia w ramach LDR wystąpiła Kufajka Rencisty. Kombatanci sulęcińskiej sceny muzycznej czterokrotnie sobotniego wieczora wychodzili na scenę, grając łącznie najdłuższy swój koncert w karierze, dzięki czemu po raz pierwszy mieli okazję zaprezentować materiał tak obszerny, że obejmujący większość ich muzycznego dorobku.

Dzięki dofinansowaniu otrzymanym z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w Sieci” występy konkursowe zostały zarejestrowane przez słubicką telewizję HTS i wkrótce będziemy mogli Was zaprosić na ich premierę w sieci.

Niezapomniany przegląd, niezapomniana atmosfera. A kolejne wydarzenie – Sulęcin Reggae Festiwal – X edycja już w nadchodzący weekend.Zapraszamy!

Za zdjecia koncertu Kufajki Rencisty dziękujemy Arturowi Pawlikowi