home Niusy, Wydarzenia Podwórkowi Chuligani i Awaria czyli punk i ska w Zielonej Górze !!!

Podwórkowi Chuligani i Awaria czyli punk i ska w Zielonej Górze !!!

W piątek 6 kwietnia 2018 o godz.20.00 w zielonogórskim klubie JAZZKINO odbędzie się koncert płockiego zespołu PODWÓRKOWI CHULIGANI. To zespól znany na krajowej scenie punk i ska od wielu lat za sprawą niezliczonej ilości hitów którymi naszpikowane są kolejne wydawnictwa grupy. Podczas koncertu wystąpi także głogowska formacja punkrockowa AWARIA. Zapraszamy !!!

*********************
PODWÓRKOWI CHULIGANI + AWARIA – koncert
Data: 06.04.2018 (piątek)
Godzina otwarcia klubu: 18:00
Godzina rozpoczęcia koncertu: 20.00

Miejsce:
Klub JAZZKINO
Zielona Góra, ul. Jana Sobieskiego 14
https://www.facebook.com/jazzkino

*********************
Bilety:
25 zł
do nabycia wyłącznie na bramce przed koncertem

wydarzenie:
www.facebook.com/events/904260553083309

*********************

♫ PODWÓRKOWI CHULIGANI (ska punk – Płock)
https://www.facebook.com/podworkowi/
https://www.youtube.com/watch?v=_0hUtzORbbY

Podwórkowi Chuligani to firma znana na krajowej scenie punk i ska od wielu lat. Zespoł doskonale znany jest fanom za sprawą niezliczonej ilości hitów którymi naszpikowane są kolejne wydawnictwa grupy. Swój pierwszy album o tytule „Powrót na ulicę” Podwórkowi Chuligani nagrali w 1999 roku, a jego wydawcą była firma Jimmy Jazz Records podobnie jak w przypadku drugiego krążka o tytule” Ciężko jest”, który pojawił się trzy lata później. Trzeci album o tytule „Na pohybel” ujrzał światło dzienne za sprawą Lou & Rocked Boys w roku 2010 po przerwie spowodowanej zawieszeniem działalności zespołu. Od tamtej pory Chuligani praktycznie bez przerwy obecni są na krajowej scenie i właśnie w 2017 roku obchodzą swoje 20-lecie co postanowili podkreślić kolejnym, tym razem samodzielnie wydanym, albumem.

*********************
AWARIA (punk rock – Głogów)
https://www.facebook.com/Awaria-Punk-Rock-From-Glogau-334273796607934/
https://www.youtube.com/watch?v=emtYK8EthpM

Za oficjalną datę powstania zespołu uważa się dzień 8 lutego 1998 roku. W 1999 roku, w studio CZAD w Swarzędzu, nagrywamy pierwszą płytę, znajdują się na niej takie hity 😉 jak, KGHM, Punkowe Odkurzacze i Forever Punk, chyba do nie dzisiejszego znane głogowskiej publiczności i nie tylko. Pierwszy koncert gramy w Lubinie w styczniu 2000 roku. Mimo, że było na nim około 30 osób to koncert wypadł rewelacyjnie. Kolejne koncerty odbywają się między innymi w Ruszowie, Zielonej Gorze, Głogowie, Legnicy i Wysokiej. W W roku pańskim 2002, kapela przeszła metamorfozę. W styczniu 2003 roku nagrywamy skromne demo, składające się z sześciu kawałków. Do 2006 roku gramy parę fajnych koncertów, miedzy innymi z KSU w Chobieni i w Głogowie. W sierpniu 2006 roku, kolejny raz w studio CZAD w Swarzędzu nagrywamy 11 pieśni. Pan realizator słysząc nazwę AWARIA nie jest zadowolony, widzi nas już trzeci raz w swojej karierze, czyli o trzy razy za dużo. Materiał z tej płyty ukazuje się kolejno na składance Muzyka ulicy, muzyka dla mas vol.2 i Świeża krew. Kapela zawiesza swoja działalność aż do stycznia 2007 roku – powód – brak basisty. Niedługo potem b88 przerzuca się na bass i tak zostaje do dnia dzisiejszego.

*********************