home Wydarzenia Podsumowanie festiwalu Wake Up and Live w kilku słowach…

Podsumowanie festiwalu Wake Up and Live w kilku słowach…

Wake Up and Live 2017 – jedyny taki festiwal w regionie za nami…

Za nami jedenasta edycja festiwalu Wake Up and Live – jedna z najistotniejszych i najciekawszych propozycji muzycznych w województwie lubuskim miała miejsce w dniach 9-11 czerwca. Piątek i sobota to czas koncertów, akcji społecznych i charytatywnych oraz spotkań z ciekawymi ludźmi, natomiast niedziela to Wake Up Kids – czas w pełni poświęcony najmłodszym i ich rodzicom – tego dnia najważniejsza była wspólna zabawa i rodzinna integracja.
Festiwal Wake Up and Live finansowany był ze środków Unii Europejskiej (Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu „Pro Europa Viadrina”).

Pierwszym punktem piątkowego popołudnia był konkurs w ramach projektu Lubuskie Dobrze Rockuje, którego celem było wspieranie i promocja szeroko rozumianej muzyki rockowej w województwie lubuskim. Eliminacje do części konkursowej festiwalu LDR odbyły się w Gorzowie Wielkopolskim (w klubie C-60) oraz w Zielonej Górze (w klubie Jazzkino). Na naszej festiwalowej scenie zaprezentowało się pięć zespołów z województwa lubuskiego oraz jeden z Niemiec: MAJOS SQUAD, DORMANT DISSIDENT, DISCO POGO, MĘCZENIE OWIEC, OTHERSIGHT oraz DIRTSHEATH.

Od godziny 15:00 do 1:00 na starym korcie tenisowym wystawił się elektroniczny piknik Between_us – aż 10 DJ z całej Polski ( WRX, TEEM, RODIS, TOM DA GROOVE, Mr. DARK, SIMON SETT, ELEKTRIK, ROC PLUS, PORXPOL, PAN PLASTYK, VJ GNIAZDO_OS), który towarzyszył nam zarówno w piątek, jak i w sobotę, o godzinie 20:00 na naszej scenie zaprezentował się zespół Project 10/31 – ich występ stanowił finał przeglądu LDR. Project 10/31 to w dużym skrócie projekt trzydziestu jeden wybitnych lubuskich artystów, którzy wspólnymi siłami nagrali dziesięć wyjątkowych utworów. W akcji biorą udział muzycy m.in. takich zespołów jak: Plamka, 5 Rano, New Massage, Instant Blues, Shata Qs, Muzolla, Kawa, Lóóstra, Mate, LemON.
Około godziny 22:00 mieliśmy okazję posłuchać świetnego występu duetu – Łona i Webber przyciągnęli tłumy pod naszą scenę. Klimatyczny wieczór, a zarazem pierwszy dzień festiwalu zakończył świetny koncert zespołu Hope.
Poza koncertami, które odbyły się na scenie oraz na starym korcie tenisowym, przy budynku Sulęcińskiego Ośrodka Kultury (Mała Scena festiwalu) zaprezentował się także DJ Soundsystem.

W sobotę – nasz drugi festiwalowy dzień – rozpoczęliśmy od turnieju siatkówki „Grand Slam Stare Japonki”, który odbył się na Strefie Grzędy, na boisku do siatkówki plażowej. W organizacji festiwalu pomogli nam pierwszoligowcy, siatkarze STS Olimpii Sulęcin oraz najmłodsi siatkarze z Olimpia Kids.
Równolegle odbyła się wystawa fotografii autorstwa Krzysztofa Nesterowicza.

Podczas tegorocznego Festiwalu odbyły się warsztaty bębniarskie i instrumentalne. Nowością była akcja „Daj włos” prowadzona przez fundację Rak’n’Roll. Celem akcji była zbiórka włosów, które przeznaczone zostały na peruki dla kobiet zmagających się z chorobą nowotworową. Swoje włosy oddało aż 13 osób! Bardzo dziękujemy za zaangażowanie w akcję. Wielkie brawa należą się także fryzjerce, pani Kasi Skrzypacz, która dzielnie przez wiele godzin obcinała włosy ochotnikom.

Dodatkowo odbyła się także akcja „Wake Up dla czterech łap”, czyli charytatywna zbiórkę karmy dla gorzowskiego schroniska „Azorki”, a także akcja społeczna pod hasłem „Posprzątaj po swoim pupilu”.

W sobotę na naszej scenie zaprezentowała się w pierwszej kolejności Kufajka Rencisty, następnie tuż po 18:00 znany już w Sulęcinie zespół Offensywa.
Wieczorne atrakcje zapewnił nam szczeciński zespół CHORZY, a także Voo Voo. Ostatnim koncertem naszego festiwalu był Chilli Crew.

W niedzielę to czas dla najmłodszych, czyli Wake Up KIDS. Był to dzień pełen atrakcji dla dzieci i ich rodzin, a wśród nich niezapomniana harcerska przygoda, dmuchańce, warsztaty bębniarskie, teatr, malowanie twarzy, kreatywni animatorzy i wiele innych działań wywołujących radość w każdym dziecku. Ogromne podziękowania należą się uczestnikom zajęć plastycznych Pracowni Plastycznej SOK, którzy pomagali przy malowaniu twarzy, a także reprezentantom KPP Straży Pożarnej Sulęcin – dziękujemy za wszystkie niedzielne atrakcje, które zachwyciły najmłodszych!

Jak zwykle specjalną ofertę gastronomiczną przygotowała dla nas Restauracja MAK. Odwiedziły nas także „Lody z Gościńca” oraz Wytwórnia Lodów Tradycyjnych Domagała z Łagowa Lubuskiego.

Na terenie festiwalowym były także: pole namiotowe, parkingi, strefy gastronomiczne, strefy handlowe, kawiarnie, trybuny i boisko siatkówki plażowej…

Było fantastycznie! Dziękujemy za Waszą obecność i do zobaczenia za rok na dwunastej edycji festiwalu!