home Wydarzenia Patrycja Kosiarkiewicz. O miłości trzeba głośno – recenzja koncertu

Patrycja Kosiarkiewicz. O miłości trzeba głośno – recenzja koncertu

Patrycja Kosiarkiewicz. O miłości trzeba głośno

         d37b40f764b14a89e2058a44f05a96b6_L W Klubie Muzycznym „Kwinto” niekoniecznie zawsze metal, chociaż i na ten rodzaj muzyki przychodzą tu ludzie w różnym wieku. Patrycja Kosiarkiewicz i „Effortless”, formacja śpiewająca piosenki, które lubi także pokolenie w średnim wieku i starsze. I tacy tu są. Bawią się świetnie. Tańczą. Rock na pograniczu piosenki poetyckiej. Muzycznie ciekawy. Melodyjny. Impresje muzyczne i słowne. Niepojący rytm, różny. Impresje o miłości, fragmenty jej – jak mozaika, rozbite szkło, lustro emocji związanych z tym najważniejszym dla nas obszarem. Impresje muzyczne. Tak są zbudowane piosenki, że tekst i muzyka są równoważne. Równoprawne. Dopowiadają się. Tak jak muzyką jest/ma być tekst a słowa bywają dźwiękonaśladowcze, to technika śpiewania, w dużej mierze.

            O miłości jeszcze, mamy Dzień Kobiet, co by o nim nie powiedzieć, jest to miłe święto, a takie należy świętować. Na kilku poziomach się żyje mając lat 20, 50 i kiedy się jest bez wieku. Zwłaszcza jeśli (nieustannie) się żyje w miłości, jest się tym i owym, niewinnym i naiwnym, dojrzałym i zgorzkniałym jednocześnie, w następujących po sobie fazach. Poezja, jeżeli się ją śpiewa, może brzmieć zupełnie inaczej, jeżeli jest z nią perkusja, która nadaje jej rytm. Wtłacza ją w rytm, przytula w tym rytmie i warunkuje przez niego. Gra nam wibrująco. Jest stanem afirmacji bycia w Ogóle jako takim.

MÓJ JEZUS NIE PIJA COLI… Czym zatem zajmuje się (jej) Jezus?.. Może – miłością?

Zawsze o miłości. Temat wystarczająco obszerny. O miłości trzeba głośno. Nie zawsze tylko szeptem. To wystarczająco poważny temat. To poezja z muzyką do wielokrotnego słuchania.

Na bis – utwór powtórnie „Galaktyki i atomy” . W wirowaniu kosmosu, w miłości dotykaj, oddychaj ze mną, spotkamy się w oddechu, we wspólnej przestrzeni, z pneumy to wyjdzie. Reszta tego oddychania jest muzyką i seksem. Partycja Kosiarkiewicz i „Effortless” w Klubie Muzycznym „Kwinto”.

Koncert odbył się 7 marca 2014

 Iwona Wróblak

foto: www.emiedzyrzecz.pl