home Niusy, Wydarzenia pARTyzant w C-60

pARTyzant w C-60

thumb (6)

Zapraszamy na koncert pARTyzanta do C-60  / Gorzów. 

pARTyzant początek swojej działalności artystycznej zawdzięcza legendarnej grupie Dżem. Pierwsze szlify muzyczne i literackie zdobywał u swojego przyjaciela Ryśka Riedla. Od 1991 roku gitarzysta przez trzy lata swoim solowym występem otwierał koncerty zespołu , jak i gościnnie wspomagał muzyków grając na akordeonie , harmonijce ustnej , instrumentach perkusyjnych czy gitarze akustycznej. Muzyk gości na czterech płytach Dżemu nagranych w tamtym okresie.

pARTyzant to nie tylko doskonały muzyk, wirtuoz, który tapping oburęczny opanował do perfekcji (…) Charyzmą i wyjątkową osobowością przyciąga uwagę słuchacza i nie pozwala na nudę (…) Koncerty pARTyzanta przyciągają i będą przyciągać rzeszę publiczności. W końcu muzyków z tak zaawansowanym wirtuozerskim warsztatem oraz oryginalnymi pomysłami jest niewielu” możemy przeczytać na łamach magazynu Gitarzysta spostrzeżenia Wojtka Marguli. Wspomniana technika tappingu oburęcznego polega na wydobywaniu dźwięków poprzez odpowiednie uderzenie strun palcami co umożliwia prowadzenie kilku niezależnych lini melodycznych , jak i granie na dwóch gitarach jednocześnie.

Rekomendacja Joe Satrianiego oraz ponad 6 milionów odsłon na kanale YouTube gitarzysty ( mogą służyć za zachętę do konfrontacji „na żywo” z tym nietuzinkowym artystą.
Nieodłącznym , rytmicznym wsparciem służy ojcu 18-o letni Mikołaj Toczko.
Temat „Misirlou” grany przez nich ołówkami na gitarze był emitowany przez stację CNN.
Podczas koncertów można zauważyć wyjątkowe zrozumienie ojca z synem co umożliwia duetowi swobodną improwizację i muzyczne odloty. Cytując raz jeszcze redaktora magazynu Gitarzysta : „Mikołaj Toczko jawi się jako utalentowany i trafiający w punkt perkusista
z ogromnym potencjałem, wszechstronnością i możliwościami. Porusza się sprawnie po różnorodnych stylistykach, począwszy od jazzu, bluesa, rocka, a kończąc na metalu, wykorzystując podwójną stopę.”

Od 2008 roku pARTyzant zyskał większe możliwości dzięki polskiej firmie lutniczej Mensinger , która stworzyła dla niego specjalny sygnowany model gitary dwugryfowej Mensinger Monster.
Od 2012 roku muzyk organizuje trasę „Gitarowa OFFensywa“, która propaguje gitarowe granie „na żywo“ oraz przybliża słuchaczom ogromne możliwości tego instrumentu. Celem trasy jest ponadto wyszukiwanie gitarowych indywidualności.
Od 2014 roku prowadzi jako gospodarz cykliczne, międzynarodowe warsztaty gitarowe w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela podczas których uczestnicy mają możliwość spotkania z wielkimi indywidualnościami tego instrumentu. Gościli tam już m.in.: Jurek Styczyński, Jennifer Batten, Marek Raduli, Janusz Niekrasz, Adam Palma, Leszek Cichoński,Zbigniew Hołdys, Eddie Angel , Rob Tognoni, Adrzej Wodziński i inni.

Znane osoby o pARTyzancie :

– „Gość, którego koniecznie trzeba posłuchać“ ( JOE SATRIANI )
– „Człowiek, który ma dwa mózgi“ ( BOBBY CEDRO – główny inżynier w firmie DUNLOP, twórca kultowej CRY BABY )
– „Niezwykle oryginalny wirtuoz gitary“ ( DON LEMON – redaktor CNN )
– „Cooperfield gitary“ ( ZBIGNIEW HOŁDYS )

Facebook www.facebook.com/pARTyzant.NEWS 
YouTube www.youtube.com/partyzgit 

data: 06.02.2015
godz; 20:00
wstęp: 15/ 20zł

link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/421769764641676/?fref=ts