home Niusy „… nigdy nie oszukaliśmy żadnego zespołu…”

„… nigdy nie oszukaliśmy żadnego zespołu…”

Chociaż jużrock_noca późno to rockowa barć naszego województwa (i nie tylko) spać nie może a to za sprawą nieporozumień, jakie pojawiły się pomiędzy zespołem RWA a organizatorem festiwalu Rock Nocą organizowanym w Zielonej Górze. Chodzi o niewypłacenie głównej nagrody pieniężnej w wysokości 10.000 zł.

Artykuł wcześniej przedstawiliśmy oświadczenie zespołu RWA.  Teraz chcielibyśmy zaprezentować stanowisko głównego organizatora festiwalu.

„W związku z informacją, która pojawiła się dnia 21.01.2014 na stronie laureatów XIV edycji Festiwalu Rock Nocą – zespołu RWA informuję, że dwa dni przed XIV Finałem Rock Nocą wycofał nam się sponsor na kwotę 70.000 zł – o czym Zespół RWA został poinformowany. Prosiliśmy o wyrozumiałość i zwłokę. Zgadza się, że rozmawialiśmy przed koncertem w dniu 19.01.2014. W trakcie rozmowy członkowie zespołu RWA zostali poinformowani, że w najbliższym czasie (do połowy lutego 2014) kwota nagrody zostanie im wypłacona, wypłaty dokonam z własnych prywatnych środków. Jeszcze raz prosiłem o wyrozumiałość i przeprosiłem za zaistniałą sytuację. W ciągu 13 lat trwania Festiwalu i jego systematycznej rozbudowy, nigdy nie oszukaliśmy żadnego zespołu, zawsze – Jako Festiwal – spłacaliśmy swoje długi i nikogo nigdy nie pozostawiliśmy bez spłaty zobowiązań. Oskarżanie nas o próbę oszustwa, czy też niechęć w wypłaceniu nagrody jest dla nas krzywdząca. Jest smutne to, że w dobie, gdy wiele Festiwali – w tym w naszym województwie – zawiesza swoją działalność, gdy pracujemy, aby rozbudować Festiwal ROCK NOCĄ do rangi jednego z czołowych Festiwali w Polsce, zespół RWA działa na jego niekorzyść i pragnie zniechęcić innych do udziału w jego eliminacjach. Zamierza także „dochodzić sprawiedliwości” tylko, po co. MY NIE UCIEKAMY. INFORMUJEMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH, że nagroda zostanie przelana na konto wskazane przez Zespół RWA do dnia 28 lutego 2014. „

Z rockowym pozdrowieniem i przeprosinami Bruno Aleksander Kieć dyrektor festiwalu Rock Nocą