home Niusy „… nigdy nie oszukaliśmy żadnego zespołu…”

„… nigdy nie oszukaliśmy żadnego zespołu…”

Chociaż jużrock_noca późno to rockowa barć naszego województwa (i nie tylko) spać nie może a to za sprawą nieporozumień, jakie pojawiły się pomiędzy zespołem RWA a organizatorem festiwalu Rock Nocą organizowanym w Zielonej Górze. Chodzi o niewypłacenie głównej nagrody pieniężnej w wysokości 10.000 zł.

Artykuł wcześniej przedstawiliśmy oświadczenie zespołu RWA.  Teraz chcielibyśmy zaprezentować stanowisko głównego organizatora festiwalu.

„W związku z informacją, która pojawiła się dnia 21.01.2014 na stronie laureatów XIV edycji Festiwalu Rock Nocą – zespołu RWA informuję, że dwa dni przed XIV Finałem Rock Nocą wycofał nam się sponsor na kwotę 70.000 zł – o czym Zespół RWA został poinformowany. Prosiliśmy o wyrozumiałość i zwłokę. Zgadza się, że rozmawialiśmy przed koncertem w dniu 19.01.2014. W trakcie rozmowy członkowie zespołu RWA zostali poinformowani, że w najbliższym czasie (do połowy lutego 2014) kwota nagrody zostanie im wypłacona, wypłaty dokonam z własnych prywatnych środków. Jeszcze raz prosiłem o wyrozumiałość i przeprosiłem za zaistniałą sytuację. W ciągu 13 lat trwania Festiwalu i jego systematycznej rozbudowy, nigdy nie oszukaliśmy żadnego zespołu, zawsze – Jako Festiwal – spłacaliśmy swoje długi i nikogo nigdy nie pozostawiliśmy bez spłaty zobowiązań. Oskarżanie nas o próbę oszustwa, czy też niechęć w wypłaceniu nagrody jest dla nas krzywdząca. Jest smutne to, że w dobie, gdy wiele Festiwali – w tym w naszym województwie – zawiesza swoją działalność, gdy pracujemy, aby rozbudować Festiwal ROCK NOCĄ do rangi jednego z czołowych Festiwali w Polsce, zespół RWA działa na jego niekorzyść i pragnie zniechęcić innych do udziału w jego eliminacjach. Zamierza także „dochodzić sprawiedliwości” tylko, po co. MY NIE UCIEKAMY. INFORMUJEMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH, że nagroda zostanie przelana na konto wskazane przez Zespół RWA do dnia 28 lutego 2014. „

Z rockowym pozdrowieniem i przeprosinami Bruno Aleksander Kieć dyrektor festiwalu Rock Nocą

3 thoughts on “„… nigdy nie oszukaliśmy żadnego zespołu…”

  1. „W trakcie rozmowy członkowie zespołu RWA zostali poinformowani, że w najbliższym czasie (do połowy lutego 2014) kwota nagrody zostanie im wypłacona, wypłaty dokonam z własnych prywatnych środków”. Od kiedy 28 lutego to połowa miesiąca? Mydlenie oczu.

  2. Zawsze w takich sytuacjach (niewypłacenie nagrody, kasy za pracę, pensji – w związku z jakimiś kłopotami) mam tylko jedno pytanie do Pana Dyrektora – czy Pan Dyrektor oraz inni „zarządzający” tym festiwalem w ramach solidarności z zespołem, też od sierpnia 2013 nie pobierają żadnych pieniędzy za jakąkolwiek pracę związaną z festiwalem?
    Skoro na nagrodę nie ma, to chyba na pensje tym bardziej. Jakieś priorytety trzeba przecież mieć.

  3. żadnego 😉 a 2 czy 3 lata temu mimo, że zespół brał udział w eliminacjach nie został wzięty ani wymieniony wśród innych zespołów które także jak on zagrały swój koncert. 4róże ssą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *