home Niusy, Wywiady/Recenzje MOST – RECENZJA koncertu w Zielonej Górze

MOST – RECENZJA koncertu w Zielonej Górze

W miniony czwartek 22 grudnia 2016 w zielonogórskim klubie JAZZKINO zagrał zespół MOST. Koncert odbył się w ramach eliminacji Festiwalu Lubuskie Dobrze Rockuje. Zapraszamy do krótkiego podsumowania koncertu.

 

Szczerze mówiąc nie wiem od czego zacząć i nie wiem nawet co napisać, żeby zespół nie pomyślał, że ich szkaluję. Zobowiązałem się jednak do pisania o koncertach, a nie wychwalania tych, którzy fajnie grają, więc tym razem nie będzie wesoło…
Byłem kiedyś na MOST w 4 Różach i przyznam się… wyszedłem. I teraz też nie chciało mi się tam siedzieć. Nie znalazłem nic, co by mnie zaskoczyło, absolutnie nic. Panowie nie zrozumcie mnie źle ale na scenie już jest jedna Luxtorpeda i robi robotę za siebie i tysiąc innych Luxtorped. Zauważyłem tyle kopii w jednym koncercie, że aż zaczęło mnie to śmieszyć. Tyle o stylu grania, teraz pare słów o samym występie. Teksty – w tylu ile wychwyciłem nie doszukałem się większego sensu, może gdybym je przeczytał to zmieniłbym zdanie? Wokale – nie moja bajka, przeszkadzały mi szczególnie te drugiego gitarzysty.
Brzmienie – bardzo niespójne, gryzące się, do tego miałem wrażenie, że coś nie stroi, szczególnie na solówkach wspomnianego wcześniej gitarzysty.
Bębny i bas – niestety nie zauważyłem jakoś zżytej pracy sekcji, poza tym też muszę się przyczepić do brzmienia. Bas odbiegał od całości a bębnów w ogóle nie chciało mi się słuchać. I tu mała uwaga od perkusisty do perkusisty – jak się wysypujesz to nie wierć się i nie strój min tylko napierdzielaj dalej. Gdybyś tego nie robił to nikt by się nie kapnął, że coś jest nie tak. No i polecam wymienić naciągi jak już występujesz na scenie. Zabiłeś brzmienie bębna, szkoda.
Ogólnie nie mam pojęcia co poradzić zespołowi, może zacznę od „popracujcie nad brzmieniem”, jestem pewien, że to dużo zmieni. Dziwi mnie też fakt, że tyle ludzi przychodzi na takie koncerty, a na techniczne i stylistyczne bomby (np.Majos Squad) jest was zaledwie garstka. Zadziwiacie mnie rockersi, pozdrawiam. 😉

 

Grzegorz Kołakowski

juror Festiwalu

Lubuskie Dobrze Rockuje

Kolejny koncert eliminacyjny w Zielonej Górze:

5 stycznia 2017 (czwartek) godz.20.00

klub JAZZKINO

wystąpi zespół DEKOLT z Piekar Śląskich

WSTĘP WOLNY !!!