home Niusy, Wydarzenia Marzec w klubie u BULKA – Sulęcin

Marzec w klubie u BULKA – Sulęcin

Klub u BULKA – Sulęcin zaprasza na kilka najbliższych wydarzeń muzycznych. Szczegóły poniżej.
01.03.2014
NATURAL MYSTIC
 godz. 20:00, wstęp: 10/15  zł
thumb (3)
 
Zespół Natural Mystic powstał w Sosnowcu w 2001 roku. Ciekawe pomysły, zaskakujące brzmienia i przede wszystkim nie standardowe instrumentarium: kontrabas, akordeon, gitary akustyczne, dwa wokale: męski i żeński. Efekt jest piorunujący! żaden polski zespół reggae nie gra w ten sposób! Oprócz brzmienia i instrumentarium w muzyce Natural Mystic jest to, co pozwala pokochać ten zespół od pierwszego usłyszenia, czyli: szczerość, radość z grania i duże pokłady dobrej energii, którą zespół rozsyła ze sceny przede wszystkim za pośrednictwem znakomitego żeńsko-męskiego duetu wokalnego Gabi Budzianowskiej i Marcina Kina. W ciągu 13 lat swojej działalności zespól zagrał niezliczoną ilość koncertów. Występował na największych festiwalach w Polsce oraz koncertował za zagranicami naszego kraju. Grupa ma na swoim koncie dwie płyty długogrające: „Quasi-Milieu” i wydaną pod mecenatem Miasta Sosnowca w 2011 r. płytę „Full Steam Ahead” cieszącą się bardzo dobrym przyjęciem na rynku. Wydany w 2011r. abum „Full Steam Ahead” zawiera dźwięki wywodzące się z inspiracji muzyką reggae, ale śmiało wykraczają poza jej ramy. Znajdziemy, tutaj elementy folku, country, drum’n’bassu, a nawet tanga. Singlowy utwór z płyty –„Siebie Masz Mniej” doczekał się świetnego klipu, utrzymanego w nieco baśniowej, steampunkowej stylistyce: http://www.youtube.com/watch?v=3dxnyDRg80M 
http://www.youtube.com/watch?v=9agevPrBicU

 

07.02.2014
anTeny + Ancik
godz. 20:00, wstęp: 8/10 zł
anTeny
Kolejny koncert w naszym regionie w ramach projektu Lubuskie Dobrze Rockuje organizowanego przez stowarzyszenie iCoTam. Celem projektu jest wsparcie i promocja zespołów z województwa Lubuskiego. Tym razem na scenie klubu u BULKA pojawią się anTeny a supportować gorzowian będzie zielonogórski Ancik.
anTeny – Zespół założony przez Bartosza „Niedźwiedzia” Matuszewskiego związanego z gorzowską sceną alternatywną, rozpoczął działalność w 2003 roku. Niegdyś serwował mieszankę improwizacji około-jazzowych, rocka progresywnego, psychodeli i punk rocka, obecnie sięga po syntezatory i samplery. Przez cały okres aktywności anTeny zmieniały skład i kierunki działań, zawsze balansując pomiędzy piosenkową prostotą, a odważną muzyką eksperymentalną. Trio gra muzykę eklektyczną, pełną odniesień i wpływów wszelkiej maści.
Zespół kolejny okres aktywności chce zaznaczyć albumem, który trafi do szerszego obiegu. Oprócz tytułowej „Armii Drzew”, znajdzie się na nim 12 premierowych, napisanych w 2013 roku kompozycji. Jak zawsze brzmienie anTen to silna sekcja rytmiczna i „hydrofoniczna”, udająca za pomocą wielu efektów analogowe syntezatory i sekcję smyczkową, „zdelayowana” gitara.
CD wydane nakładem gorzowskiego wydawnictwa Pink Kong będą dostępne podczas koncertu w cenie 20 zł.
 
Ancik –  solowy projekt muzyczny. Pomysł narodził się w 2010r Na początku były to eksperymenty z muzyką elektroniczną, powstawały przeróżne tematy muzyczne. W roku 2013 zaczęły się pracę nad pierwszym materiałem studyjnym. W grudniu 2013r pojawił się album zawierający 5 piosenek. Utwory są w klimacie electro-rocka. Inspirowane muzyką takich zespołów jak: Linkin Park, Korn, Nin, Clawfinger, itp.
 
08.03
SELFISH MURPHY
godz. 20:00, wstęp: 15 zł
(Panie wstęp wolny)
dzien koboet selfish murphy
 
Klub u BULKA / SOK postanowił połączyć dwa święta  – Dzień Kobiet oraz Dzień św Patryka i tak wyszła impreza ph Dzień Kobiet po Irlandzku w węgierskim sosie – a dlaczego w „węgierskim sosie” ponieważ wszystkim ,którzy przybędą tego dnia do klubu (przede wszystkim Panią) do zabawy i tańca zagra zespół SELFISH MURPHY z Węgier, który połączył celtycko-irlandzkie dźwięki z węgierskim rock’n’rollem. gwarantujemy iż ta noc będzie niezapomniana.https://www.facebook.com/ selfishmurphy?fref=ts
http://selfishmurphy.com/ index.php?lang=hu

22.03
MIĄŻSZ
godz. 20:00, wstęp: 10/15 zł
MIĄŻSZ
Miąższ gra prosto. Tak było na pierwszych koncertach i na pierwszej płycie. I tak jest nadal. Może teraz nawet jeszcze prościej? Na debiutanckim albumie pojawiło się przecież mnóstwo gości i to tak znamienitych, jak Jacek Kleyff, Czesław Mozil, Budyń, Jacek Bieleński, Słoma i Ziut Gralak. Promując debiut Miąższ zagrał ponad 100 koncertów i zagrał je niemal wszędzie: od ulicznych skwerów po sceny największych polskich festiwali. Laureaci Famy 2010 przez ostatnie pięć lat zarazili niemal cały kraj swoim bezkompromisowym poczuciem humoru, swojską melodyjnością i prawdą tekstów. Gdzie się nie pojawią,cała sala śpiewa z nimi.
Rok po debiucie wydają drugi album: znakomicie brzmiący (to zasługa mistrzów Borsa i Macuka oraz studia Sarasvati w Wolimierzu), ale wciąż bezpretensjonalny, pełen spontanicznej energii i radości życia.
Joanna Ewa Zawłocka, Sebastian Pikula i Krzysztof Karol Gadzało z równą beztroską cytują Beatę Kozidrak (lubelskie pochodzenie zobowiązuje), jak i pytają o rolę artysty i sztuki we współczesnym świecie. Ciągle jednak grają bardziej do tańca niż do różańca – pieśni „bez rozumu, ale za to z przewagą rumu”.
Ich podstawowe instrumentarium to wciąż głos, kontrabas, gitara, akordeon, melodyka i piła. Łączą akustyczny folk, blues, jazz i reggae – często w tej samej piosence. Grają muzykę lekką, łatwą i przyjemną. I wcale się tego nie wstydzą.