home Niusy Pierwsze kroki projektu LDR 2013

Pierwsze kroki projektu LDR 2013

ldr_logo_duze

Po dość długiej przerwie w działaniu strony LDR wracamy do jej aktualizowania. Po przednie informacje zostały przeniesione do naszego archiwum. Chcemy podsumować działania, które udało nam się do tej pory  zrealizować pod sztandarem LDR’u w 2013 roku. Może nie było ich za, wiele ale najważniejsze, że projekt ruszył i z każdą chwilą nabiera rozpędu. Mamy nadzieję, że wspólnie będziemy tworzyć ten zwariowany pomysł i przysłuży się każdemu.

Z projektem Lubuskie Dobrze Rokuje wystartowaliśmy  z początkiem roku 2013,  przeglądem w Sulęcinie w klubie u Bulka ( Sulęciński Ośrodek Kultury). Wówczas do naszych przesłuchań zgłosiło się siedem zespołów,  my zakwalifikowaliśmy trzy: Rwa, Fabula Rasa i Muzzolla. Zespoły zaprezentowały się w ponad 30 minutowym secie każdy. Każda kapela inna i grająca na bardzo dobrym poziomie. Jury natrudziło się dość mocno, aby przyznać laur zwycięstwa. Po długich i szczegółowych dyskusjach na najwyższym podium stanął zespół RWA z Gorzowa Wielkopolskiego.

Drugi przegląd odbył się w Babimoście w ramach festiwalu Miasto Rocka. Dzień przed finałem w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury zagrały zespoły SOLD, LETHAL INJECTION, LAUGHIN CRY oraz MAJA LUMASEPIO. Gościem specjalnym przeglądu był zespół Dunk n Rolled. Zespół Maja Lumasepio wystąpiła po raz pierwszy na scenie i po raz pierwszy przed publicznością, zagrali tak, że jury jednogłośnie przyznało im nagrodę najlepszej kapeli przeglądu. W ramach nagrody otwierali festiwal Miasto Rocka supportując takie zespoły jak Róże Europy czy Loka.

Trzecim i jak na razie ostatnim przeglądem w tym roku były przesłuchania w Przytocznej w ramach festiwalu Rock nad Bagnem. Do konkursu zakwalifikowały się zespoły: War Messiah, Bezsensu, Muzzolla, Fabula Rasa, Forbiden Souls. W pięknych okolicznościach przyrody, nad osuszonym bagnem wygrała zespół Bezsensu z Zielonej Góry.