home Wydarzenia KONCERT: Wieczór herbertowski w Sulęcinie – Katarzyna Jamróz & Witold Cisło / 26.10

KONCERT: Wieczór herbertowski w Sulęcinie – Katarzyna Jamróz & Witold Cisło / 26.10

Wieczór herbertowski
Katarzyna Jamróz i Witold Cisło – koncert
data: 26.10.2018
miejsce: klub u BULKA / SOK
godz. 20:00, wstęp bezpłatny – zapraszamy z zaproszeniem, które można wcześniej odebrać w SOK lub w Bibliotece Publicznej w Sulęcinie. 

W dwudziestą rocznicę śmierci…
I z pamięcią o tym wspaniałym
Pisarzu, eseiście i poecie,
Należy i trzeba przybliżyć
jeszcze współcześnie żyjącym
Jego twórczość….
Zbigniew Herbert ( 29.10.1924 – Lwów-
28.07.1998 – Warszawa..)

Potęga smaku, Testament, Kamień,
To tylko fragmenty tego, co chciał i przekazywał
Nam Herbert…
„Raport z Oblężonego Umysłu” to swoisty hołd
dla Niego…
Czasem zaśpiewany, zagrany, powiedziany,
A czasem niedopowiedziany, kiedy brakuje słów…
Słowa ubrane w muzykę… A czasem rozebrane z wszystkich
Złudzeń….
Pamiętajmy o Herbercie…
O poetach…

Katarzyna Jamróz – od wielu lat związana z krakowskim środowiskiem artystycznym, w swoim dorobku posiada wiele sukcesów na polu zarówno teatralnym, jak i wokalnym, doskonale potrafi łączyć ze sobą te dwa światy artystyczne, czego dowodem są jej dotychczasowe osiągnięcia.
Laureatka konkursu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, Festiwalu piosenki francuskiej w Lublinie, gwiazda krakowskiego kabaretu ”Loch Camelot”, współpracowała z „Piwnicą pod Baranami” teatrem „Stu”, odtwórczyni roli Edith Piaf w spektaklu muzycznym pt: ”Piaf” w teatrze w Radomiu, spróbowała z wielkim powodzeniem repertuaru żydowskiego posługując się również językiem Yidish.

Witold Cisło – Kompozytor, producent, multiinstrumentalista. Współpracował z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Zielonogórskiej, a także z teatrem Lubuskim w Zielonej Górze. W czasie pobytu w Wiedniu poznał amerykańskiego kompozytora i pieśniarza Willa Bella, z którym nagrał płytę „Just Hunging Round“. Ale prawdziwy sukces odniósł po nagraniu swojej autorskiej w 2004 roku płyty „In the Room“. Do nagrania której, zaprosił kolegę ze szkolnych lat, wokalistę – Krzysztofa Kiliańskiego. Utwór „Prócz ciebie , nic“ – duet Krzysztofa z Kayah, kompozycja Witolda z tekstem Kayah, został przebojem roku 2005 na festiwalu w Opolu. W tym samym roku Witold został nominowany do nagrody Fryderyki w kategorii „Kompozytor roku“….
Kompozytor, producent, aranżer i wykonawca partii instrumentalnych piosenek na płytach wielu czołowych Polskich i zagranicznych wykonawców m.in. : Magda Umer, Olga Bończyk, Katarzyna Żak, Mirosław Czyżykiewicz, Zbigniew Wodecki, Willy Bell, Vojta Zicha, Piotr Polk, Marek Dyjak i wielu innych.