home Wydarzenia Klub u Bulka gra dla WOŚP – J&J DAY: Strojnowy + support

Klub u Bulka gra dla WOŚP – J&J DAY: Strojnowy + support

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Klubie u Bulka!
J&J DAY FEST: Koncert + muzyczne licytacje!
12.01.2019 r.
godz. 20:00
Wstęp: puszka WOŚP / Szczegóły niebawem.
Szczegóły pod numerem tel: 506 070 879 

***

J&J Day Fest to wyjątkowe wydarzenie rozpoczynające noworoczny kalendarz koncertowy w Klubie u Bulka. Kto był na J&J ten wie że impreza to zacna, a jeśli ktoś nie był, musi pojawić się na kolejnej edycji, która odbędzie się już niebawem, 12 stycznia 2019 roku!

Tego dnia gramy dla Orkiestry – wstęp w całości leci do puszki WOŚP.

Podczas tegorocznej edycji J&J Day zagra dla Was Strojnowy (+ support)

INFO:
Piotr Strojnowski (STROJNOWY) – pierwszy lider legendarnego zespołu DAAB wraca po 30 latach z nowym albumem „WOLNOŚĆ SERC”, który ukazał się 09.11.2018 nakładem wytwórni KARROT KOMMANDO.

Oto pierwszy singiel zapowiadający to wydawnictwo:
STROJNOWY – Wolność Serc
https://www.youtube.com/watch?v=skwHSciuf78

Strojnowy: Piotr „Struna” Strojnowski urodził się w 01.02.1958r. w Warszawie. W 1982 założył zespół DAAB wspólnie z Dariuszem Gierszewskim oraz Arturem Miłoszewskim i został jego pierwszym wokalistą i liderem. Wymyślił hasło „Muzyka Serc” które towarzyszy zespołowi do dzisiaj. Piotrek napisał wszystkie teksty na pierwszą płytę zespołu. Jest współkompozytorem i autorem tekstów kultowych przebojów t.j. „W moim ogrodzie”, „Fala ludzkich serc”, „Zakamarki moich dusz”, „Serce jak ogień” i innych… W 1985r. w trakcie tournee po Europie ze względu na atmosferę w zespole „Struna” zdecydował się na odejście z zespołu. Przed ostatnim koncertem w Amsterdamie, poinformował kolegów o swojej decyzji i był to jego ostatni koncert z zespołem DAAB.

Przez 30 lat Piotr nie zajmował się muzyką. Pojawiał się kilkukrotnie jako gość ale w pełni oddał się pracy jako złotnik a później po wyjściu z własnych zawirowań terapeuta uzależnień – co z sukcesem wykonuje do dzisiaj. Ten okres nie był zupełnie bierny artystycznie, ponieważ Piotr cały czas pisał teksty – bardzo dobre teksty i komponował muzykę.
W 2015 jego drogi splotły się z producentami Grzegorzem Rytką i Michałem Mareckim i postanowili powołać do życia zespół „Strojnowy”. Od tego czasu rozpoczęły się pracę nad płytą „Wolność Serc” bazującej na tekstach Piotrka i wspólnych kompozycjach. Równolegle do zespołu dołączyli muzycy, którzy mają swój udział w tworzeniu polskiej sceny reggae. Muzyczna bezpretensjonalność oraz teksty Piotra wypełniają niszę w liryce polskiej muzyki, w której tak niewiele słyszy się komentarzy do czasów współczesnych. Śpiewa również o miłości w sposób bardziej wyrafinowany niż standardowy poziom polskiej piosenki. Na set listę koncertową składają się nowe utwory zespołu uzupełnione utworami Piotrka z dawnych lat.

Pozostałymi członkami zespo��u są:
Grzegorz Rytka – saksofon
Michał Marecki – instrumenty klawiszowe
Paweł Mazurczak – bass
Jacek Orłow – perkusja
Piotr Hrycyk – instrumenty perkusyjne
Krzysztof Nowicki – gitary
Łukasz Hodor – puzon
Mariusz Dziurawiec – soundmaster

STROJNOWY – Wolność Serc

https://www.youtube.com/watch?v=skwHSciuf78

STROJNOWY LIVE:

https://www.facebook.com/strojnowy/videos/216085132622724/

https://www.youtube.com/watch?v=RcGa1ms2bV0

https://www.facebook.com/strojnowy/videos/2148899858760912/

Historia przeboju „W moim ogrodzie”

https://www.youtube.com/watch?v=_pIlkqDLonk