home Niusy, Wydarzenia JAZZ’owe środy w Kwinto – Międzyrzecz

JAZZ’owe środy w Kwinto – Międzyrzecz

„Środowe wieczory Jazzowe”. Wszystkich fanów tego nurtu i pokrewnych klub Kwinto w Międzyrzeczu serdecznie zaprasza ponieważ  będzie Jazzowo i klimatycznie… i w głośnikach i na żywo. Usłyszycie Jazz, Chillout i gatunki pokrewne. Raz, dwa razy w miesiącu  koncert live.

1656222_637990969569809_275920484_n

 – Pierwszy już 12.02.2014 godz 19:00 zagra „Yes4Jazz” 

Yes4Jazz tworzy pięciu znakomitych lubuskich muzyków: saksofonista Robert Chyła, trębacz Jakub Osypiński, kontrabasista Piotr Stepek, pianista Wojciech Pruszyński i perkusista Marek Wesołowski.

Zespół istnieje od 2005 roku jako kwartet Hard Work Ensemble. W 2009 roku ostatecznie skrystalizował jego skład, co wpłynęło na brzmienie i repertuar wykonywany na koncertach. Ostatni przełom w HWE miał miejsce całkiem niedawno. Brzmienie zespołu i sposób gry nawiązuje do tradycji stylów be-bop i hard-bop, a standardy jazzowe były podstawą repertuaru zespołu, gdy był jeszcze kwartetem. 

Od roku podczas koncertów zespół wykonuje utwory autorskie. 13 sierpnia 2013 nagrał sesję z tymi właśnie utworami. Po odsłuchaniu materiału narodził się pomysł poszerzenia składu. Do współpracy zaproszono trębacza Jakuba Osypińskiego. Nie jest to jednak jedyna niespodzianka. Zespół HWE ma, jak się okazało, wielu przyjaciół. Chcą pomóc i jak mogą pomagają. To za Ich pomysłem zespół zdecydował się na zmianę nazwy. Świetnie brzmi i długo pozostaje w pamięci. Tak jak muzyka tego zespołu. Yes4Jazz!!!