home Niusy, Wydarzenia Fabula Rasa – Stachura wykrzyczany… akustycznie

Fabula Rasa – Stachura wykrzyczany… akustycznie

fabula rasa zg 2015FABULA RASA czyli Stachura elektrycznie … tylko, że tym razem akustycznie! Podczas tego koncertu zespołu Fabula Rasa czekają na Was mroczne, odjechane kompozycje z pogranicza rocka i elektroniki w nowej, wygładzonej (nie mylić z wykastrowaną) interpretacji. Jak zagrać Stachurę na akustycznej gitarze nie nawiązując do SDM? Na to i parę innych pytań już w piątek 27 marca 2015 o godz.20.00 spróbują odpowiedzieć Rafał Żurawiński, Przemysław Kińczyk oraz Krzysztof Fiałka. Gościnnie z zespołem Fabula Rasa na perkusjonaliach zagra Marek Kieloch znany z grup Cadillac, Betatest czy Bullfinch. Zapraszamy zatem do zielonogórskiego klubu „4 Róże dla Lucienne” !!!

FABULA RASA
 
Czterech młodych zielonogórzan spotkało się w jednym z najbardziej obskurnych pomieszczeń od dawna opuszczonej i zapomnianej fabryki maszyn. Tam, w miejscu na wskroś industrialnym, postanowili dotrzeć do sedna twórczości jednego z najbardziej tajemniczych poetów, jakich zna polska literatura, dając przy tym upust swoim najśmielszym muzycznym wizjom. Tak powstał projekt, łączący w sobie niepokorność kultury rock’n’rolla, liryczną subtelność, a także coś jeszcze – bezkompromisową autentyczność, nadającą wierszom „Steda” nowe życie, pokazującą ich mroczne, często niedostrzegane oblicze.
Zespół Fabula Rasa rozpoczął proces twórczy wiosną 2012 roku. Frontmanem zespołu jest Rafał Żurawiński, znany lepiej z zespołu Mate. Na gitarze elektrycznej Przemysław Kińczyk, gitarzysta awangardowego Betatest oraz nieobliczalnego Mamy Prąd. Na gitarze basowej Krzysztof Fiałka, blisko związany z Mamy Prąd oraz A.S.O. Na perkusji Adrian Maćkowiak, niezawodny człowiek-instytucja w zespole Mamy Prąd.
Na przełomie roku 2012 i 2013 Fabula Rasa weszła do studia celem zarejestrowania pierwszych nagrań. W efekcie powstała EP, która została dostrzeżona przez redaktorów portalu fabrykazespolow.pl.
Zespół rozpoczął aktywnie koncertować wiosną 2013 roku. Do tej chwili zaowocowało to zdobyciem pierwszego miejsca na festiwalu rockowym Żarwock, gdzie Fabula Rasa została doceniona przez jury w skład którego weszli m.in. Leszek Cichoński oraz Sebastian Riedel.
internet:
video:
miejsce: 4 róże dla Lucienne – Zielona Góra
data: 27.03.2015 (piątek)
godz.20.00

otwarcie klubu godz.18.00


bilety: 10 zł
do nabycia przed koncertem
———————————————————
info organizatora