home Niusy, Wydarzenia Fabula Rasa – koncert w 4 Różach

Fabula Rasa – koncert w 4 Różach

Już w piątek 25 kwietnia 2014 zielonogórzanie będą mieli okazję przekonać się, że Edward Stachura i jego poezja wciąż żyją. Wszystko za sprawą formacji Fabula Rasa, która w ramach trasy „Sted’s Not Dead Tour” zawita w zielonogórskim klubie „4 Róże dla Lucienne” aby zagrać swój niepowtarzalny koncert.

—————————————————————————

FABULA RASA

„Przebić się przez obłęd do sensu” – Edward Stachura

Fabula Rasa to próba konfrontacji śmiałych muzycznych wizji z twórczością jednego z „kaskaderów” polskiej literatury, którego postać do dziś kojarzona jest z atmosferą tajemnicy i skandalu. Niejednoznaczne, niepokorne oraz na swój sposób subtelne wiersze Stachury w połączeniu z brzmieniami sytuującymi się gdzieś na pograniczu rocka, trip-hopu i elektroniki tworzą niepowtarzalną całość. Stanowi ona żywy dowód na to, że 35 lat po śmieci „Steda” jego poezja nie straciła na aktualności i śmiało może funkcjonować poza stronami zakurzonych, dawno zapomnianych książek.

„To naprawdę ciekawa i warta uwagi muzyka. Fabula Rasa na swój sposób stara się odświeżyć twórczość Edwarda Stachury, a takie inicjatywy zawsze warto wspierać. Tylko uprzedzamy – to jest Stachura na sterydach, na odważnie, więc nie spodziewajcie się poezji grzecznie śpiewanej przy herbacie.”
– portal Fabykazespolow.pl

„Ostatnie lata przyniosły kilka prób „odswetrzenia” wierszy Steda (przepraszam fanów Starego Dobrego Małżeństwa i Jacka Różańskiego). Duet Babu Król, czyli Bajzel i Budyń z grupy Pogodno oraz punkowy Leniwiec zrobili to po swojemu, ale Lubuszanie dosłownie biją ich na głowę!”

– Jacek Grodzki, Radio Zachód

Skład:

Rafał Żurawiński – wokal,
Przemysław Kińczyk – gitary,
Krzysztof Fiałka – bas,
Adrian Maćkowiak – perkusja

fabularasa_zg