home Niusy, Wydarzenia Closterkeller w Słubicach i Gorzowie

Closterkeller w Słubicach i Gorzowie

Na początku maja (10 i 11.05) w dwóch lubuskich klubach (Prowincja – Słubice, Mostowa 4 – Gorzów) wystąpi zespół Closterkeller –  czołowy przedstawiciel nurtu tzw. „klimatycznego” rocka na polskiej scenie.

Closterkeller w 2013 roku obchodził 25-lecie nieprzerwanej działalności. Od lat niezmiennie plasuje się na wysokich pozycjach w rankingach polskich zespołów rockowych.

thumbLiderką zespołu jest Anja Orthodox – jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek rockowych, także i poza granicami Polski. Teksty Anji –
mroczna i pełna metafor poezja stanowią także bardzo ważny atut zespołu Closterkeller, również w angielskich wersjach, które prezentowane są na zagranicznych koncertach grupy.

W ciągu swojej kariery zespół zyskał miano formacji kultowej na polskiej scenie. Grono słuchaczy Closterkeller jest bardzo szerokie. Jest ceniony zarówno przez starszych, jak i młodszych fanów pięknej muzyki, od gotyku przez rock do nawet popu. Bierze się to niewątpliwie z dużej różnorodności stylistycznej utworów zespołu. Od czasów debiutu muzyka grupy przeszła ewolucję od chorych, zimnofalowych brzmień, poprzez flirt z ciężkim metalem, aż do psychodelicznego, nieco „zakręconego” pop-rocka, a cała ta muzyczna budowla dumnie stoi na potężnym, gotyckim fundamencie.

CLOSTERKELLER słynie również ze wspaniałych koncertów. Grupa grała na największych scenach w Polsce, supportując takie zagraniczne gwiazdy, jak: Jethro Tull, Cocteau Twins, Clan Of Xymox, Diary Of Dreams, Lacrimosa, Paradise Lost, Tiamat oraz Fields Of The Nephilim podczas styczniowych koncertów w Krakowie i Warszawie. Występy na żywo to mieszanka spontanicznego rockowego koncertu oraz podniosłej, poetyckiej, niemalże mistycznej atmosfery (co czyni je podobnymi do koncertów zespołów gotyckich). Perfekcja wykonania, doskonałe kompozycje i aranżacje oraz po prostu piękna muzyka czynią z nich niezapomniane wydarzenia!

Zespół ma w dorobku 15 płyt (w tym 9 pełnowymiarowych albumów studyjnych i 2 koncertowe wydawnictwa DVD). Dwa ostatnie albumy „Aurum” (2009) i „Bordeaux” (2011) wydane przez Universal Music Poland zyskały entuzjastyczne recenzje zarówno słuchaczy jak i prasy muzycznej.
We wszystkich najważniejszych gazetach rockowych zdobywały najwyższe oceny.

Obecnie zespół pracuje nad muzyką na kolejną piękną płytę.

www.closterkeller.pl
www.facebook.com/closterkeller

10.05 – Słubice – klub PROWINCJA, godz. 20:00 (koncert 21.00) – https://www.facebook.com/events/434043703407223/

11.05 – Gorzów – klub MOSTOWA 4, godz. 19.00 (koncert 20.00) – https://www.facebook.com/events/692039887521189/
closterkeller trasa