home Wydarzenia BAiKA zagra na 7 Urodzinach Prowincji!

BAiKA zagra na 7 Urodzinach Prowincji!

BAiKA zagra na 7 Urodzinach Prowincji!

Kochani, miło nam poinformować, że podczas 7 Urodzin Klubu Prowincja zagra znakomity zespół BAiKA. Po trzech latach nieobecności w Prowincji Piotr Banach wraz z Kafi oraz nowym „nabytkiem” gitarzystą zespołu Hey Marcinem Żabiełowiczem przyjadą do naszego klubu by wraz z Państwem i nami świętować już 7 urodziny Prowincji.

Oczywiście to nie będzie jedyna atrakcja tego wieczoru. Tradycyjnie już nie zabraknie konkursów, poczęstunku a dla najwytrwalszych rockowego After Party.

Urodziny w tym roku obchodzimy 27 października, startujemy o godz. 20:00. Bilety w cenie 20 zł dostępne już od poniedziałku w Prowincji, w dniu koncertu bilety w cenie 25 zł.

Rezerwacja biletów: bilety@klub-prowincja.pl lub sms: 603 952 430.
BAiKA, to skrót od Banach i Kafi. Zaczynali jako duet w listopadzie 2015, a w roku 2018 dołączył do nim Marcin Żabiełowicz – gitarzysta zespołu Hey.

Grają rocka, ale w ich twórczości można też odnaleźć echa muzyki elektronicznej, reggae, bluesa, a nawet punk-rocka.
W niecały rok po debiucie ukazała się płyta, którą sami autorzy określają jako „przedpłytę”.

Zawiera ona materiał zarejestrowany na żywo podczas audycji „O północy” w Radio Koszalin i trzy dodatkowe utwory studyjne – stąd tytuł BAiKA RK+ (Radio Koszalin Plus).

W lutym 2018 roku zespół zaprezentował swój debiutancki, studyjny album – „Byty zależne”, który został bardzo dobrze przyjęty tak przez słuchaczy, jak i recenzujących go dziennikarzy.
Piosenki duetu pojawiały się niejednokrotnie na radiowych listach przebojów, zdobywając czołowe miejsca, między innymi w rockowej rozgłośni Antyradio. Gościły też na antenie radiowej Trójki.

Piotr Banach – gitara, instrumenty perkusyjne, teksty – na polskiej scenie rockowej pojawił się już w połowie lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Był perkusistą i autorem tekstów kilku szczecińskich zespołów spod znaku punk-rocka i reggae. Na początku lat dziewięćdziesiątych, już jako gitarzysta, założył rockowy zespół Hey, którego liderem i głównym kompozytorem był do roku 1999.

Po kilku letniej przerwie w działalności muzycznej powrócił z formacją Indios Bravos, która była nie tylko jedną z gwiazd krajowej sceny reggae, ale też zaznaczyła swoją obecność na wielu festiwalach rockowych, między innymi: Jarocin Festiwal, OpenAir, czy Przystanek Woodstock, gdzie nagrodzona została Złotym Bączkiem za rok 2006 (przyznawanym za najlepszy występ festiwalu).

Banach był również producentem płyty Katarzyny Nosowskiej „Puk, puk”, a w roku 2005 nagrał solowy krążek – „Wu-wei”.

Katarzyna Sondej (Figaj) – śpiew, instrumenty klawiszowe – swój artystyczny pseudonim zbudowała w oparciu o zbitkę pierwszych sylab imienia i panieńskiego nazwiska, stąd Kafi.

Pochodząca z Legnicy wokalistka wcześnie zaczęła swoją muzyczną edukację, choć formalnego wykształcenia w tym kierunku nie posiada.

Jako nastolatka występowała przy okazji szkolnych apelów, a podczas studiów udzielała się w kilku wrocławskich projektach. Na dłużej związała się z zespołem StandBy, w którym śpiewała i pisała teksty.

Szerszej publiczności dała się poznać występując u boku Katarzyny Nosowskiej podczas jubileuszowej trasy zespołu Hey – Fayrant Tour.
Marcin Żabiełowicz – gitarzysta zespołu Hey, którego osiągnięcia są powszechnie znane. Marcin nagrywał też i występował u boku tak uznanych artystów jak Edyta Bartosiewicz, Natalia Kukulska, Katarzyna Kowalska i zespół Albert Rosenfield.

Koncerty zespołu, mimo trzyosobowego składu, nie odbiegają energią i ilością generowanych dźwięków od formacji wyposażonych w dużo bogatsze instrumentarium. Niewątpliwym atutem jest znakomity kontakt muzyków z publicznością i ich sceniczne interakcje.

42959616_2765978100094761_1033551311045394432_n

Źródło: https://web.facebook.com/klubprowincja/